přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministr zemědělství Ivan Fuksa se zúčastní ZEMĚ ŽIVITELKY 2010

11.8.2010

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství představilo aktivity, kterými se chce prezentovat na již 37. ročníku mezinárodní výstavy Země Živitelka v Českých Budějovicích. Ministr Ivan Fuksa na odborných seminářích promluví o podpoře regionálních potravin i boji se zbytečnou byrokracií, zhodnotí letošní sklizeň a ochutná to nejlepší z Čech a Moravy.

Ministr zemědělství Ivan Fuksa se zúčastní slavnostního zahájení v Pivovarské zahradě ve čtvrtek 26. srpna v 10 hodin. Poté v 10,40 hod. ministr přestřihne pásku u stánku Rozvoje venkova v pavilonu R1, navštíví stánek s regionálními potravinami v pavilonu R3 a následně v 13,30 hod. vystoupí na semináři Asociace soukromého zemědělství na téma „Byrokracie včera, dnes a zítra“, který se koná v pavilonu Z. Podpora regionálních potravin i boj proti přebujelé byrokracii patří k hlavním tématům, s nimiž se chce ministr výrazně pohnout. Ve 14 hodin se bude konat v pavilonu R2 tisková konference ministra na témata Zhodnocení sklizně a podpora regionálních potravin; na téma „Podpora rozvoje venkova v ČR“ vystoupí ministr Fuksa na semináři pořádaném Spolkem pro obnovu venkova ve spolupráci s MMR a MZe v pátek 27.8. od 9,30 hod. v pavilonu Z.

Mezi další aktivity ministerstva patří odborný seminář MZe – „Nové technologie a jejich využití v potravinářství“, který se bude konat ve čtvrtek 26. 8. od 14 hod. do 17 hod. v pavilonu Z v 1.patře. Nezapomínáme ani na ty nejmenší návštěvníky, kterým jsou určena dvě hudební vystoupení pro děti skupiny Vanda a Standa  „Přijede k nám návštěva“, které pořádá Informační centrum bezpečnosti potravin MZe.

Stánek ministerstva se bude nacházet tradičně v pavilonu B4, prezentovat rezort zde bude 16 odborných útvarů a institucí včetně čtyř výzkumných ústavů, Ústředního pozemkového úřadu a Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského. K dispozici bude dostatek informačních materiálů pro zájemce především z řad odborné veřejnosti. Návštěvníci výstavy mohou také v rámci výstavní expozice „Ochutnejte to nejlepší z Čech a Moravy“ v pavilonu R3 programu ochutnat i zakoupit potraviny, vyrobené v českých regionech z domácích surovin a oceněné v regionálních soutěžích.

Podrobný program mezinárodní výstavy ZEMĚ ŽIVITELKA lze najít na internetových stránkách http://www.vcb.cz.

Tereza M. Dvořáčková
tisková mluvčí MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem