přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministr Fuksa probral Dřevěnou knihu s NERVEm

14.12.2010

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa v pondělí večer představil Národní ekonomické radě vlády návrh koncepce hospodaření v Lesích ČR, tak zvanou Dřevěnou knihu. Respektovaní ekonomičtí odborníci neměli ke koncepci výhrady a ocenili, že se na přípravě a vyhodnocení výběrových řízení bude podílet Transparency International.

Nový člen NERvu profesor Jan Švejnar upozornil na riziko tzv. „winner´s curse“ tedy pocit vítězů výběrových řízení, že přeplatili a následné váhání s podpisem smluv. Česká legislativa však neumožňuje řešit tento problém, třeba způsobem navrhovaným některými zahraničními ekonomy, tedy tak, že vítěz podepisuje smlouvu za cenu nabídnutou druhou firmou v pořadí.

Bezmála hodinové jednání proběhlo za přítomnosti generálního ředitele s. p. Lesy ČR Svatopluka Sýkory a náměstka ministra zemědělství pro úsek lesního hospodářství Jiřího Nováka. Dalším krokem při projednávání koncepce před jednáním na vládě bude diskuse na poradě ekonomických ministrů.

Tereza M. Dvořáčková
tisková mluvčí MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem