přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Česká republika je opět zastoupena na největším bioveletrhu BioFach

17.2.2010

Tisková zpráva – Veletrh BioFach v německém Norimberku představuje největší mezinárodní výstavu v oblasti biopotravin a bioproduktů, ale i přírodní kosmetiky, textilií a bytových doplňků, zemědělských potřeb a dalších produktů ekologického zemědělství. Ministerstvo zemědělství se účastní tohoto veletrhu již počtvrté, na zahájení letošního ročníku je přítomen český ministr zemědělství Jakub Šebesta.

Již v minulém roce se ukázalo, že stále více zákazníků klade vedle ekologického pěstování důraz také na udržitelnost a férovost, což bylo impulzem pro organizátora veletrhu, aby tomuto tématu věnoval ještě větší pozornost. V roce 2010 tedy nestojí ve středu zájmu veletrhu žádná partnerská země, nýbrž právě ústřední dvoj-téma „Organic+fair“. Ve výstavní hale č. 5 je spravedlivému obchodu věnována speciální přehlídka a v rámci odborného kongresu se uskuteční řada přednášek, soustředících se právě na fair trade.  

Společná expozice ministerstva a 11 českých firem o celkové rozloze 120 m2 se nachází v hale č. 5. Veletrh představuje zajímavé inovace, atraktivní speciální přehlídky a gastronomické zóny. Návštěvníci mají možnost ochutnat biopotraviny všeho druhu a ze všech koutů světa, seznámit se s nejnovějšími produkty ekologického zemědělství, kosmetiky. V souvislosti s veletrhem Biofach ministr Šebesta řekl: „Je potěšující vidět zájem ze strany českých firem vystavovat na tomto veletrhu. Produkty ekologického zemědělství si totiž v Evropě získávají stále více příznivců a čeští producenti biopotravin i dalších bioproduktů rozhodně mají na mezinárodním trhu co nabídnout. Předpokládám, že i v dalších letech bude stát podporovat účast českých firem na této prestižní mezinárodní přehlídce“.

Velká pozornost je na veletrhu BioFach věnována také biovínu. Díky nevídanému nárůstu zájmu o víno v ekologické kvalitě je vínu zasvěcena letos celá hala výstaviště 4A. Již tradičně se na veletrhu BioFach uděluje cena za nejlepší biovíno.

Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem