přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Schválení úvěru na vodovody a kanalizace míří k prezidentovi

26.3.2009

Tisková zpráva – Senát dnes svým rozhodnutím postoupil návrh na přijetí úvěru od Evropské investiční banky prezidentovi. Jedná se o další podstatný krok pro zahájení programu Výstavba a obnova infrastruktury vodovodů a kanalizací II. Tento program bude spravovat celkem 9,1 miliardy korun a bude zaměřen na výstavbu vodovodů, kanalizací a čistíren odpadních vod, zároveň bude poskytovat podporu spolufinancování staveb z Operačního programu životní prostředí.

 
Úvěr představuje třetinu prostředků v připravovaném programu Výstavba a obnova infrastruktury vodovodů a kanalizací II. Těší mne, že legislativní proces běží rychle a že bude možné rozběhnout program co nejdříve,“ řekl ministr zemědělství Petr Gandalovič. Celý program by měl startovat v nejbližších měsících, proto bylo důležité, aby byl legislativní proces co nejkratší, sněmovna tento úvěr schválila již v prvním čtení ve zrychleném režimu. V současnosti putuje zákon o úvěru k podpisu prezidenta.
 
Tento program bude podporovat napojování obcí na zdroje pitné vody dostatečně odolné vůči klimatickým výkyvům a výstavby kanalizací a čistíren odpadních vod v obcích pod 2 000 obyvatel, které by takovéto projekty nemohly financovat z vlastních zdrojů,“ doplnil ministr Gandalovič. Výstavba vodovodů a kanalizací v menších obcích je z důvodů rozptýlené zástavby velmi náročná, a malé obce nejsou schopny tyto akce z vlastních omezených rozpočtů realizovat. O prostředky na budování vodovodů a kanalizace je dlouhodobě velký zájem, tento typ projektů zvyšuje jak kvalitu života tak zároveň chrání životní prostředí.
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem