přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Gandalovič představil současné priority zemědělské politiky

12.11.2008

Tisková zpráva – Kroky, které by měly snížit dopady ekonomické krize na zemědělce, představil dnes na výročním sněmu Agrární komory ČR v Brně ministr zemědělství Petr Gandalovič. Ministr rovněž hodnotil spolupráci MZe s Agrární komorou jako jedním z nejvýznamnějších nevládních partnerů ministerstva.

Na výročním sněmu Agrární komory ČR se dnes ministr Gandalovič vyjádřil k aktuální ekonomické situaci, která se zatím českého zemědělství příliš nedotkla, přičemž je velmi pravděpodobné, že k tomu v dohledné době dojde. Ministr zemědělce ujistil, že příslib dorovnání přímých plateb, na kterém se nedávno dohodl s premiérem a ministerstvem financí, stále platí a může představovat jeden z nástrojů, jak dopady ekonomické krize v zemědělském sektoru zmírnit.
 
V souvislosti s aktuální ekonomickou krizí může dojít k tomu, že čeští zemědělci nebudou schopni dosáhnout na peníze pro své podnikání, a ministerstvo zemědělství samozřejmě hledá řešení takovýchto situací.
 
„Pokud se sníží dostupnost úvěrů pro české zemědělce, jsme připraveni diskutovat o tom, zda opět nenastartovat garance Podpůrného garančního rolnického a lesnického fondu,“ uvedl Gandalovič. Stát by měl být v souvislosti s ekonomickou krizí také připraven spustit intervenční systém nákupů u některých komodit.
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe
 
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem