přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Transformace Budvaru si vyžádá speciální zákon

29.10.2008

Tisková zpráva – K transformaci národního podniku Budějovický Budvar na akciovou společnost bude nutné zpracovat speciální zákon. Řekl to ministr zemědělství Petr Gandalovič s tím, že s touto variantou počítala hodnotící komise, která na jaře letošního roku vybrala ve veřejné zakázce poradce na finanční, daňové a právní služby související s transformací firmy.

V Praze, 29. října 2008
 
 
Transformace Budvaru si vyžádá speciální zákon
 
Nutnost speciálního zákona vyplývá podle ministra z právní analýzy, kterou si ministerstvo zemědělství (MZe) nechalo vypracovat.
 
„Doporučením z analýzy auditorské firmy Deloitte & Touche a Advokátní kanceláře Kříž a Bělina je změna Budvaru na akciovou společnost formou samostatného zákona. Hlavním důvodem je zachování ochranných známek. Práce na návrhu zákona už odstartovaly,“ řekl Gandalovič s tím, že věří, že se mu podaří ve sněmovně najít pro zákon širokou podporu.
 

Cílem MZe je podle jeho slov nalézt optimální postup transformace Budějovického Budvaru  z hlediska ekonomického a právního současně s  následnou implementací zvoleného postupu  transformace národního podniku na akciovou společnost bez přerušení právní kontinuity.

Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe
 
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem