přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministr Gandalovič zahájil setkání vodohospodářů ke světovému dni vody

20.3.2008

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Petr Gandalovič dnes zahájil slavnostní setkání vodohospodářů, pořádané při příležitosti světového dne vody. Světový den vody vyhlásila OSN už v roce 1992, tématem letošního je „voda a sanitace“. Letošní rok je zároveň vyhlášen Mezinárodním rokem sanitace.

Mezinárodní rok sanitace vyhlásila OSN vzhledem k faktu, že 40 procent lidské - světové populace stále ještě žije v nevyhovujících sanitačních podmínkách, nemá dobrý přístup k pitné vodě a kanalizaci. „Jsme si vědomi závažnosti této situace, a proto se k akcím jako jsou světový den vody a mezinárodní rok sanitace připojujeme, “ řekl ministr Gandalovič.
 
Ministr Gandalovič seznámil přítomné odborníky s výhledem nákladů na splnění požadavků daných směrnicí o čištění městských odpadních vod. Na splnění tohoto závazku je zapotřebí vynaložit do konce roku 2010 celkem 49 miliard korun. Zároveň představil malou novelu vodního zákona, která má za cíl usnadnit budování efektivních protipovodňových opatření. Tato novela byla ve středu 19. března t.r. ve třetím čtení schválena Poslaneckou sněmovnou a nyní putuje do Senátu.
 
MZe se snaží vzbudit zájem o vodu jako cenný přírodní zdroj už u dětí. Součástí světového dne vody je i soutěž vyhlášená ministerstvem. Tématem soutěže je „Jak jsem potkal vodu“. „Jsem velmi potěšen velkým zájmem o tuto výtvarnou soutěž. Celkem nám přišlo více než pět set výtvarných prací na dané téma,“ dodal k soutěži ministr Gandalovič. Soutěž byla vypsána pro první a druhý stupeň základních škol.
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem