přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Národní den České republiky na Salimě přilákal na stánek MZe stovky návštěvníků

5.3.2008

Tisková zpráva – Prověřená kvalita a tradice v rovnováze s bezpečností a cenovou dostupností potravin, podpora konkurenceschopnosti malých farem skrze inovace a moderní technologie, obecně rozvoj venkova a důraz na regionální pestrost produkce – taková byla klíčová témata projevu ministra zemědělství Petra Gandaloviče na dnešním zahájení Národního dne ČR na potravinářském veletrhu Salima.

Politikou ministerstva by podle názoru jeho šéfa nemělo být pouhé programové hledání nástrojů na udržení nízké cenové hladiny potravin.
 „Vytváříme prostředí a podmínky pro konkurenceschopné zemědělské prvovýrobce a potravináře, pracujeme na zabezpečení rovných šancí a otevřených příležitostí na Evropském trhu. Pomáháme vytvářet rovnováhu mezi kvalitou, bezpečností a cenou potravin. Informujeme spotřebitele o tom, co jsou bezpečné potraviny, jaké mají vyžadovat požadavky na kvalitu,“ vysvětlil ministr Gandalovič.
 
Letošní ročník SALIMY se chce podle ministra zaměřit na podporu exportu českých potravin a hledání co nejefektivnějších cest, jak napomoci kvalitním českým potravinám prosadit se na zahraničních trzích.
 
Ministr Gandalovič zmínil také důležitost přípravu podmínek pro malé konkurenceschopné subjekty, které dovedou nabízet kvalitní produkty přímo na farmě:
„Od malých farem s prodejem ze dvora až po nejmodernější inovace potravinářské produkce s využitím rozvoje vědy a výzkumu dbáme na podmínky pro správnou výrobní a hygienickou praxi, která nezatěžuje životní prostředí.“
 
Společným jmenovatelem politiky rezortu je rozvoj venkova. S tím je svázaný požadavek na vyšší míru zpracování zemědělské produkce tam, kde vzniká.
Chceme podpořit strukturu obchodních mechanismů odpovídající nejvyspělejším zemím. Výroba potravin především z domácích surovin je alfou a omegou stability zemědělství na českém, moravském a slezském venkově. V této souvislosti nám jde také o podporu regionální pestrosti produkce a zachování jejích specifik,“ uzavřel ministr.
 
 
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí MZe
  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem