přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Českou biopotravinou roku 2007 je Pošumavský biomed

4.3.2008

Tisková zpráva – Celkem 71 produktů od třiceti výrobců se ucházelo o ocenění Česká biopotravina roku 2007. Vzhledem k rekordní účasti se porota rozhodla udělit kromě absolutního vítěze, kterým se stal Pošumavský biomed, cenu ještě celozrnným špaldovým krekrům s dýňovým semínkem a česnekem z Biopekárny Zemanka, dále Bio kysanému nápoji jahoda z Mlékárny Valašské Meziříčí a Hostětínskému sirupu z černého bezu vyráběnému s. r. o. Tradice Bílých Karpat.

Vyhlášení výsledků proběhlo dnes dopoledne v Rotundě pavilonu A Brněnského výstaviště jako součást zahájení mezinárodních potravinářských veletrhů.

Z rukou ministra zemědělství Petra Gandaloviče, předsedy soutěže „Česká biopotravina roku“ a předsedy hodnotitelské komise pana Pavla Mauera převzal ocenění Jan Pintíř za Pošumavský biomed, který je vůbec prvním sladidlem v biokvalitě vyrobeným z českých zdrojů. Všem oceněným gratuloval také pan Miroslav Toman, prezident Potravinářské komory ČR, která je vyhlašovatelem soutěže, a generální ředitel BVV pan Jiří Škrla.

Pravidla soutěže postihují nejen kvalitu výrobku jako takového, ale i marketingovou strategii s prodejen produktu spojenou. Zatímco dříve stačilo, aby biopotraviny byly "zdravé" a pokud možno co nejvíce "přírodní", dnes, pokud chce firma získat širokou spotřebitelskou základnu, musí se zaměřit také na estetiku, chuť, pohodlnost a atraktivní marketingový koncept.

Kritéria pro hodnocení výrobků proto posuzují celkový koncept výrobku, od výběru ekologických surovin, výroby a zpracování, výhod pro zákazníky, chuť a obal výrobku, přes celkový vzhled až po použitý marketingový mix. Porota biopotraviny chutná a posuzuje všechny dodané podpůrné materiály. Do soutěže, která se koná od roku 2002, mohou být nominovány pouze biopotraviny vyrobené v České republice převážně z domácích biosurovin. 

 

Top 10 – biopotraviny s největším počtem získaných bodů:

Název biopotraviny

Body

Výrobce

Pošumavský bio med

509

Dr. Ing. Jan Pintíř Ph.D.

Bio kysaný nápoj - jahoda

498

Mlékárna Valašské Meziříčí spol. s r.o.

Bio jogurt drink (bílý, jahoda, brusinka/černý rybíz)

471

OLMA, a.s

Bio dýňové gomasio

468

bio nebio s.r.o.

Celozrnné špaldové krekry s dýň. semínkem a česnekem

467

Biopekárna Zemanka-Jan Zeman

Bio hovězí zadní bez kosti

467

Moravan a.s. Petřvald

Čoko-kokosky se špaldovou moukou

466

Biopekárna Zemanka-Jan Zeman

Hostětínský sirup z černého bezu

464

Tradice Bílých Karpat s.r.o.

Hruško-jablečný bio mošt

462

Olga Syrovátková

Celozrnné špaldové krekry se sezamem a sojovou omáčkou

461

Biopekárna Zemanka-Jan Zeman

 

Více informací na www.biopotravinaroku.cz

 

 

 

Petr Vorlíček

tiskový mluvčí MZe

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem