přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
11.2.2015

Čeští biovýrobci se ode dneška představují na mezinárodním veletrhu BioFach 2015

Tisková zpráva – V Norimberku dnes začala mezinárodní výstava BioFach 2015. Veletrh představuje biopotraviny a bioprodukty, ale i přírodní kosmetiku, textilie, bytové doplňky, zemědělské potřeby a další výrobky ekologického zemědělství. Ministerstvo zemědělství se této největší mezinárodní expozice biovýrobců, která potrvá do 14. února, účastní již podeváté.


10.2.2015

Ministr zemědělství Jurečka: Vývoz českých zemědělských produktů a potravin v loňském roce opět vzrostl

Tisková zpráva – Pozitivní trendy agrárního zahraničního obchodu (AZO) České republiky zaznamenané v letech 2012 a 2013 se podařilo udržet i v loňském roce, a to v ještě výraznější míře. Vyplývá to z prvních výsledků Českého statistického úřadu (ČSÚ) k agrárnímu zahraničnímu obchodu.


10.2.2015

Paradox IT zakázky na Ministerstvu zemědělství: I přes zrušení veřejné soutěže, ušetří resort minimálně 50 procent nákladů

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství muselo zrušit IT zakázku „Provoz e-Agri a související aplikační infrastruktury“ za 150 milionů korun na dva roky. Tři ze čtyř uchazečů totiž nesplnili podmínky, a byli tedy vyřazeni. Jelikož zůstal jeden zájemce, soutěž musela být dle zákona o veřejných zakázkách zrušena. Služby poptávané touto zakázkou jsou doposud poskytovány na základě smlouvy z roku 2012 a MZe za ně aktuálně platí 109 milionů korun ročně.


6.2.2015

Ministr zemědělství Jurečka: Čeští potravináři a zemědělci by měli mít zájem vyvážet. Ministerstvo je připraveno je v tom aktivně podporovat

Tisková zpráva – Obchodníkům a odborníkům je určen Gulfood, nejvýznamnější mezinárodní potravinářský veletrh v arabském světě, který začíná 8. února v Dubaji. Na výstavě, jež letos slaví 20. výročí, se s národní expozicí představí i Česká republika. Gulfood, který potrvá do 12. února, patří se skupinou veletrhů SIAL a výstavou Anuga k nejdůležitějším odborným potravinářským veletrhům na světě.


6.2.2015

Prahou projde průvod masopustních masek, zastaví se i v Národním zemědělském muzeu

Tisková zpráva – Slet masek na Letenském Montmartru a v Národním zemědělském muzeu (NZM) čeká o nadcházejícím víkendu Prahu 7 i historické centrum města. Koná se totiž druhý ročník tradičního masopustu, letošním tématem je „Na vlnách blankytných“. Spolupořadatelem akce je Národní zemědělské muzeum Praha, jehož zřizovatelem je Ministerstvo zemědělství.


5.2.2015

Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský začal používat citlivější přístroje na zjištění nelegálního používání pesticidů na polích

Tisková zpráva – Tři sta odborníků ze státní správy i z univerzit se na dnešní konferenci v Brně seznámilo s novými možnostmi odhalování nezákonných praktik při používání přípravků k ochraně rostlin. Zástupci Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského (ÚKZÚZ) jim představili novou metodiku, která za pomoci citlivějších přístrojů pomůže snáze odhalit nesprávnou aplikaci pesticidů mj. i ze vzorků odebraných přímo na polích.


5.2.2015

Ministr Jurečka jednal s vedením Povodí Odry a zástupci obcí regionu o aktuálních protipovodňových opatřeních

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka se dnes v Ostravě zúčastnil společného setkání se starosty obcí a měst Moravskoslezského kraje a části Olomouckého kraje, které připravilo Povodí Odry. Hlavním tématem jednání byla problematika realizace protipovodňových opatření.


4.2.2015

Ministr Jurečka: Lesy ČR nechají za své peníze vyčistit od munice 500 hektarů lesa na Břeclavsku

Tisková zpráva – Lesy ČR začnou na své náklady odstraňovat do konce letošního roku nevybuchlou válečnou munici z lesních pozemků na Břeclavsku. Jde o plochu 500 hektarů. Asanace území by měla trvat zhruba osm let.


29.1.2015

Ministr zemědělství Jurečka: Zemědělce letos podpoříme více než 53 miliardami korun

Tisková zpráva – O téměř dvě miliardy korun více než v předchozím roce půjde letos na podporu zemědělského sektoru ze státního rozpočtu. Pro rok 2015 totiž vyjednal ministr zemědělství Marian Jurečka 18,4 miliardy korun. V roce 2014 šlo do zemědělství 16,5 miliardy korun. Podařilo se také výrazně navýšit dotace z Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF), a to z půl miliardy korun na 2 miliardy. Celkový český zemědělský rozpočet s příjmy z Evropské unie je pro letošní rok 53,7 miliardy korun.


28.1.2015

Ministr Jurečka: Při jednání s Ruskem je nutný jednotný přístup Evropské unie

Tisková zpráva – Účinnost opatření EU ke zmírnění dopadů ruských sankcí a aktuální otázky zemědělského sektoru byly předmětem nejen setkání ministrů zemědělství v Bruselu, ale také dvoustranných jednání ministra Mariana Jurečky s eurokomisaři Philem Hoganem a Vytenisem Andriukaitisem, viceprezidentem Evropské investiční banky Wilhelmem Moltererem i europoslanci a představiteli unijních zemědělských nevládních organizací.

zobrazit po