přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
9.4.2015

Vyjádření Ministerstva zemědělství k problematice týrání zvířat na kožešinových farmách

Tisková zpráva – Vyjádření Ministerstva zemědělství k problematice týrání zvířat na kožešinových farmách.


9.4.2015

Ministr zemědělství Jurečka informoval vládu o snižování nepříznivého vlivu pesticidů v České republice

Tisková zpráva – Vláda vzala na vědomí informaci ministra zemědělství o plnění Národního akčního plánu ke snížení používání pesticidů v České republice (NAP) v roce 2014. Jde o soubor opatření, díky kterým se snižuje nepříznivý vliv přípravků na ochranu rostlin na zdraví lidí a na životní prostředí.


9.4.2015

Ministerstvo vyplatí do roku 2020 českým zemědělcům více než 53 miliard korun na hospodaření šetrné k přírodě a dobré podmínky chovu zvířat

Tisková zpráva – Vláda včera večer schválila čtyři nařízení Ministerstva zemědělství, které upravují podmínky pro výplatu některých dotací Programu rozvoje venkova na období let 2014-2020. Zemědělci díky tomu do roku 2020 získají z národních zdrojů a z evropského rozpočtu téměř 53 miliard korun.


8.4.2015

Poslanecká sněmovna projednává novelu o podpoře biopaliv. Ministerstvo zemědělství tak chce dodržet evropské směrnice

Tisková zpráva – V prvním čtení dnes poslanci projednávají novelu zákona o spotřební dani z biopaliv. Zákon navrhuje zvýšit spotřební daň u vysokoprocentních biopaliv a nově zavést daňové sazby u čistých biopaliv. Česká republika se v minulosti zavázala, že do roku 2020 sníží množství skleníkových plynů a zvýší podíl obnovitelných zdrojů v dopravě. Za porušení závazku by hrozily vysoké sankce.


7.4.2015

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond zahájil příjem žádostí v rámci programu Zemědělec

Tisková zpráva – Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond (PGRLF) přijímá od 2. 4. 2015 žádosti o poskytování podpory v rámci programu Zemědělec. Nově je kromě investic do zemědělských strojů možné poskytnout podporu také na investice na výstavbu, pořízení či vylepšení nemovitého majetku v zemědělských podnicích, které souvisí se zemědělskou prvovýrobou, a investice na nákup plemenných zvířat za účelem zlepšení genetické hodnoty stáda.


1.4.2015

SZPI rozšiřuje službu spotřebitelům - uzavřené provozovny jsou nově na webu Potraviny na pranýři

Tisková zpráva – Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) od dnešního dne zpřístupňuje na portálu Potraviny na pranýři přehled provozoven, které inspekce uzavřela pro závažné porušení hygienických předpisů. Jde o logický krok navazující na rozšíření kontrolních kompetencí SZPI o provozovny společného stravování - restaurace, bary, vinotéky, rychlé občerstvení a další – od 1. 1. 2015. Inspekce na portálu nyní zveřejňuje všechny uzavřené provozovny v kompetenci SZPI. Kromě provozů společného stravování jde i o prodejny potravin a výrobní potravinářské provozy. Databáze je naplněna daty o uzavřených provozech od počátku roku 2015.


31.3.2015

Ministr zemědělství Jurečka: Od zítřka mají zákazníci konkrétnější informace o původu masa, které nakupují

Tisková zpráva – Od 1. dubna 2015 budou výrobci v celé Evropské unii povinně uvádět zemi původu u vepřového, drůbežího, skopového a kozího masa. Zatím to platilo jen u hovězího masa, ovoce, zeleniny a olivového oleje. Nařízení tak přispěje k lepší informovanosti zákazníků.


30.3.2015

Ministr zemědělství Jurečka zakončil pracovní cestu po USA návštěvou Texasu

Tisková zpráva – Obchodní delegace potravinářského průmyslu vedená ministrem Marianem Jurečkou strávila poslední dva dny své americké mise ve státě Texas.


27.3.2015

Začíná vodácká sezona. Pracovníci Povodí připravili další zlepšení vybavenosti jezů, které jsou označované za nebezpečné

Tisková zpráva – Odemykáním většiny řek začne o tomto víkendu vodácká sezona. Na svoji letošní první cestu vyrazí například vodáci na Sázavě, Lužnici, horní Odře a Úhlavě. Pracovníci Povodí připravili se zástupci vodáků a Českým svazem kanoistů (ČSK) další zlepšení vybavenosti jezů, na nichž tyto státní podniky hospodaří a které jsou označované jako nebezpečné. Vybavení jezů konzultují zástupci Povodí i s Hasičským záchranným sborem, který nejčastěji tonoucí zachraňuje, a to nejen v případě vodáků.


26.3.2015

Ministr zemědělství Jurečka pokračuje v cestě po USA – jednání ve Virginii a Arkansasu

Tisková zpráva – Pracovní návštěvou států Virginia a Arkansas pokračuje ministr Marian Jurečka v obchodní misi po Spojených státech. Podnikatelé jednali se zástupci největšího obchodního řetězce na světě, firmou Walmart.

zobrazit po