přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
18.5.2015

Den otevřených dveří na Ministerstvu zemědělství si nenechal ujít ani ministr Jurečka s rodinou. Spolu s ním i dalších 1000 návštěvníků.

Tisková zpráva – Přibližně tisícovka lidí se v sobotu 16. května zúčastnila dne otevřených dveří na Ministerstvu zemědělství v rámci celopražského festivalu Open House, a měla tak možnost obdivovat nejmodernější zemědělskou techniku i historické expozice Národního zemědělského muzea, ochutnat kvalitní potraviny oceněné prestižní známkou Klasa či zkusit svou zručnost na simulátoru dojení nebo při nejrůznějších soutěžích. Bezmála šest set z nich pak nelitovalo námahy, vyšlapali až do čtvrtého patra, aby si mohli prohlédnout některé místnosti bývalého reprezentativního bytu ministra, jeho současnou pracovnu, jednací sály a další prostory zpřístupněné budovy, která právě v pondělí 18. 5. oslaví 87 let od položení základního kamene.


12.5.2015

Ministr zemědělství Marian Jurečka: Pravidelné kontroly ekologických farem i podniků považujeme za nezbytné

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka se včera v Bruselu zúčastnil zasedání Rady pro zemědělství a rybářství. Ministři zemědělství spolu jednali o nových pravidlech pro ekologickou produkci, o zjednodušení pravidel Společné zemědělské politiky nebo o dobrých životních podmínkách v chovech prasat. Ministr Jurečka se také setkal se svým lucemburským protějškem Fernandem Etgenem.


7.5.2015

Ministr zemědělství Marian Jurečka je na návštěvě Plzeňského kraje

Tisková zpráva – Podpora protipovodňových opatření, pozemkové úpravy, Program rozvoje venkova a další zemědělská témata jsou hlavními body pracovní cesty ministra zemědělství Mariana Jurečky do Plzeňského kraje. Ministr jednal s primátorem Plzně Martinem Zrzaveckým a také ředitelem Regionální rozvojové agentury Plzeňského kraje Filipem Uhlíkem. Na programu má i setkání s domažlickým starostou Miroslavem Machem, besedu se zemědělci v Mrákově a prohlídku tamního zemědělského obchodního družstva.


6.5.2015

Ministr Jurečka po jednání s prezidentem Evropské mléčné rady Romualdem Schaberem: Jsme připraveni řešit případné kolísání cen na trhu s mlékem

Tisková zpráva – O vývoji na trhu s mlékem po ukončení režimu mléčných kvót dnes v Praze jednal ministr zemědělství Marian Jurečka s prezidentem Evropské mléčné rady Romualdem Schaberem. Shodli se, že po ukončení mléčných kvót v EU může docházet ke kolísání cen mléka.


6.5.2015

Zemědělci mohou letos výjimečně podávat Jednotnou žádost o dotaci a žádosti o zařazení do environmentálních opatření PRV až do 29. května

Tisková zpráva – Vláda schválila prodloužení termínu přijímání Jednotné žádosti o dotaci pro letošní rok, který navrhla Evropská komise. Současně je umožněn i posun termínu pro podávání žádostí o zařazení do vybraných environmentálních opatření PRV. Zemědělci tak mohou žádosti podávat až do pátku 29. května 2015. Na přímé platby tak půjde 23,2 miliardy korun a přibližně 8,5 miliardy korun bude rozděleno na plošná opatření v rámci Programu rozvoje venkova.


4.5.2015

Týden lesů 2015: akce pro děti, autorská i on-line čtení, přednášky a semináře

Tisková zpráva – Zvyšovat zájem veřejnosti o les, o jeho ekosystém, o dřevo jako obnovitelnou surovinu a další související oblasti se snaží organizátoři Týdne lesů. Letos se s mottem Ochrana lesa – les užitečný všem uskuteční od 11. do 15. května. Po celé České republice chystají lesníci akce nejen pro děti přímo v lesích, ale i autorská a on-line čtení, přednášky a semináře, například pro zaměstnance ve školství.


30.4.2015

Praha, Ohrada, Valtice: se začátkem máje mohou lidé navštívit nové expozice Národního zemědělského muzea

Tisková zpráva – Národopisná výstava českoslovanská, Sladkovodní akvária a Kouzelné byliny. To jsou nové výstavy, které mohou počínaje květnem zhlédnout návštěvníci Národního zemědělského muzea (NZM) v Praze a jeho pobočkách na zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou a v Muzeu vinařství, zahradnictví a životního prostředí ve Valticích. Zřizovatelem NZM Praha je Ministerstvo zemědělství.


27.4.2015

Přijďte si prohlédnout unikátní interiéry budovy Ministerstva zemědělství

Tisková zpráva – V sobotu 16. května 2015 bude mít veřejnost jedinečnou příležitost nahlédnout do prostor Ministerstva zemědělství v Praze 1 na Těšnově.


24.4.2015

Ministerstvo zemědělství jedná o programu na obnovu drobných venkovských staveb s dalšími resorty

Tisková zpráva – Zástupci Ministerstva zemědělství společně s ministerstvy pro místní rozvoj, kultury a obrany upravují nastavení dotačních programů, z nichž se financují opravy menších venkovských staveb. Cílem jednání je připravit takové programy, které by se vzájemně doplňovaly a co nejefektivněji by využily příspěvky ze státního rozpočtu.


23.4.2015

Ministr zemědělství Jurečka: Chceme finančně více podpořit pěstitele okrasných květin i ovoce a zeleniny

Tisková zpráva – Smyslů plná zahrada je podtitul jarní etapy mezinárodní květinové a zahradnické výstavy Flora Olomouc 2015, která dnes začala za účasti ministra zemědělství Mariana Jurečky. Ten se v rámci největší a nejstarší české květinové expozice zúčastnil i jednání u kulatého stolu se zástupci profesních organizací.

zobrazit po