přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
18.5.2015

Den otevřených dveří na Ministerstvu zemědělství si nenechal ujít ani ministr Jurečka s rodinou. Spolu s ním i dalších 1000 návštěvníků.

Tisková zpráva – Přibližně tisícovka lidí se v sobotu 16. května zúčastnila dne otevřených dveří na Ministerstvu zemědělství v rámci celopražského festivalu Open House, a měla tak možnost obdivovat nejmodernější zemědělskou techniku i historické expozice Národního zemědělského muzea, ochutnat kvalitní potraviny oceněné prestižní známkou Klasa či zkusit svou zručnost na simulátoru dojení nebo při nejrůznějších soutěžích. Bezmála šest set z nich pak nelitovalo námahy, vyšlapali až do čtvrtého patra, aby si mohli prohlédnout některé místnosti bývalého reprezentativního bytu ministra, jeho současnou pracovnu, jednací sály a další prostory zpřístupněné budovy, která právě v pondělí 18. 5. oslaví 87 let od položení základního kamene.


12.5.2015

Ministr zemědělství Marian Jurečka: Pravidelné kontroly ekologických farem i podniků považujeme za nezbytné

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Marian Jurečka se včera v Bruselu zúčastnil zasedání Rady pro zemědělství a rybářství. Ministři zemědělství spolu jednali o nových pravidlech pro ekologickou produkci, o zjednodušení pravidel Společné zemědělské politiky nebo o dobrých životních podmínkách v chovech prasat. Ministr Jurečka se také setkal se svým lucemburským protějškem Fernandem Etgenem.


7.5.2015

Ministr zemědělství Marian Jurečka je na návštěvě Plzeňského kraje

Tisková zpráva – Podpora protipovodňových opatření, pozemkové úpravy, Program rozvoje venkova a další zemědělská témata jsou hlavními body pracovní cesty ministra zemědělství Mariana Jurečky do Plzeňského kraje. Ministr jednal s primátorem Plzně Martinem Zrzaveckým a také ředitelem Regionální rozvojové agentury Plzeňského kraje Filipem Uhlíkem. Na programu má i setkání s domažlickým starostou Miroslavem Machem, besedu se zemědělci v Mrákově a prohlídku tamního zemědělského obchodního družstva.


6.5.2015

Ministr Jurečka po jednání s prezidentem Evropské mléčné rady Romualdem Schaberem: Jsme připraveni řešit případné kolísání cen na trhu s mlékem

Tisková zpráva – O vývoji na trhu s mlékem po ukončení režimu mléčných kvót dnes v Praze jednal ministr zemědělství Marian Jurečka s prezidentem Evropské mléčné rady Romualdem Schaberem. Shodli se, že po ukončení mléčných kvót v EU může docházet ke kolísání cen mléka.


6.5.2015

Zemědělci mohou letos výjimečně podávat Jednotnou žádost o dotaci a žádosti o zařazení do environmentálních opatření PRV až do 29. května

Tisková zpráva – Vláda schválila prodloužení termínu přijímání Jednotné žádosti o dotaci pro letošní rok, který navrhla Evropská komise. Současně je umožněn i posun termínu pro podávání žádostí o zařazení do vybraných environmentálních opatření PRV. Zemědělci tak mohou žádosti podávat až do pátku 29. května 2015. Na přímé platby tak půjde 23,2 miliardy korun a přibližně 8,5 miliardy korun bude rozděleno na plošná opatření v rámci Programu rozvoje venkova.


4.5.2015

Týden lesů 2015: akce pro děti, autorská i on-line čtení, přednášky a semináře

Tisková zpráva – Zvyšovat zájem veřejnosti o les, o jeho ekosystém, o dřevo jako obnovitelnou surovinu a další související oblasti se snaží organizátoři Týdne lesů. Letos se s mottem Ochrana lesa – les užitečný všem uskuteční od 11. do 15. května. Po celé České republice chystají lesníci akce nejen pro děti přímo v lesích, ale i autorská a on-line čtení, přednášky a semináře, například pro zaměstnance ve školství.


30.4.2015

Praha, Ohrada, Valtice: se začátkem máje mohou lidé navštívit nové expozice Národního zemědělského muzea

Tisková zpráva – Národopisná výstava českoslovanská, Sladkovodní akvária a Kouzelné byliny. To jsou nové výstavy, které mohou počínaje květnem zhlédnout návštěvníci Národního zemědělského muzea (NZM) v Praze a jeho pobočkách na zámku Ohrada u Hluboké nad Vltavou a v Muzeu vinařství, zahradnictví a životního prostředí ve Valticích. Zřizovatelem NZM Praha je Ministerstvo zemědělství.


27.4.2015

Přijďte si prohlédnout unikátní interiéry budovy Ministerstva zemědělství

Tisková zpráva – V sobotu 16. května 2015 bude mít veřejnost jedinečnou příležitost nahlédnout do prostor Ministerstva zemědělství v Praze 1 na Těšnově.


24.4.2015

Ministerstvo zemědělství jedná o programu na obnovu drobných venkovských staveb s dalšími resorty

Tisková zpráva – Zástupci Ministerstva zemědělství společně s ministerstvy pro místní rozvoj, kultury a obrany upravují nastavení dotačních programů, z nichž se financují opravy menších venkovských staveb. Cílem jednání je připravit takové programy, které by se vzájemně doplňovaly a co nejefektivněji by využily příspěvky ze státního rozpočtu.


23.4.2015

Ministr zemědělství Jurečka: Chceme finančně více podpořit pěstitele okrasných květin i ovoce a zeleniny

Tisková zpráva – Smyslů plná zahrada je podtitul jarní etapy mezinárodní květinové a zahradnické výstavy Flora Olomouc 2015, která dnes začala za účasti ministra zemědělství Mariana Jurečky. Ten se v rámci největší a nejstarší české květinové expozice zúčastnil i jednání u kulatého stolu se zástupci profesních organizací.


17.4.2015

Kuřecí stehenní řízky obsahovaly salmonelu

Tisková zpráva – Laboratorní vyšetření dne 16. dubna prokázalo přítomnost Salmonelly enteritidis v balených, hluboce mražených stehenních řízcích bez kosti a kůže od polského výrobce. Ještě tentýž den byl telefonicky informován provozovatel místa příchodu zásilky a bylo zahájeno stahování výrobku z tržní sítě.


16.4.2015

Zámecká pouť v pobočce Národního zemědělského muzea na zámku Kačina

Tisková zpráva – Tradiční jarní akce s názvem Zámecká pouť se koná v neděli 19. dubna na zámku Kačina u Kutné Hory. Akce, která se uskuteční od 10 do 17 hodin, zároveň zahájí turistickou sezonu.


15.4.2015

V letech 2012 - 2014 vznikla protipovodňová opatření za 8,5 miliardy korun

Tisková zpráva – Vláda dnes vzala na vědomí zprávu o plnění programů prevence před povodněmi, kterou jí předložil ministr zemědělství Marian Jurečka. Zpráva mimo jiné shrnuje výsledky posledních dvou let Programu prevence před povodněmi II Ministerstva zemědělství, který skončil koncem roku 2014. Loni začal Program prevence před povodněmi III.


15.4.2015

Ministr zemědělství Jurečka: Díky rostoucímu zájmu o biopotraviny se zvýšil celkový obrat trhu s nimi na 2,7 mld. korun

Tisková zpráva – Čechům podle Zprávy o trhu s biopotravinami v ČR, kterou vypracoval Ústav zemědělské ekonomiky a informací, chutnají biopotraviny stále více. Lidé za ně v roce 2013 utratili téměř 2 miliardy korun, což představuje nárůst o 9,5 % v porovnání s rokem 2012. Průměrná roční spotřeba na obyvatele zůstává na necelých 200 korunách. Podíl biopotravin na celkové spotřebě potravin a nápojů zůstává nízký, na úrovni 0,71 %.


14.4.2015

Vyjádření Ministerstva zemědělství k novele zákona o vinařství

Tisková zpráva – Vyjádření Ministerstva zemědělství k novele zákona o vinařství.


13.4.2015

Náměstek ministra zemědělství pro ekonomiku a informační technologie Adamec se účastní mezinárodní konference zaměřené na aktuální problémy IT ve veřejné správě

Tisková zpráva – Náměstek pro ekonomiku a informační technologie Zdeněk Adamec byl mezi hlavními řečníky 18. ročníku konference ISSS, která je zaměřená na aktuální trendy v oblasti e-governmentu a reformy veřejné správy. Akce se koná ve dnech 13. – 14. dubna 2015 v kongresovém centrum Aldis v Hradci Králové. Celý program konference doprovodí jednání zástupců veřejné správy zemí Visegrádského regionu – V4DIS (Visegrad Four for Developing Information Society).


13.4.2015

Vyjádření Ministerstva zemědělství k problematice halal porážek

Tisková zpráva – Vyjádření Ministerstva zemědělství k problematice halal porážek.


10.4.2015

Zemědělci můžou ode dneška podávat Jednotnou žádost na vybraná opatření přímých plateb. Nově je podpora více zaměřená na ekologii a mladé zemědělce

Tisková zpráva – Podpory poskytované prostřednictvím Jednotné žádosti jsou pro období 2015 – 2020 zaměřeny na šetrný přístup k životnímu prostředí, generační obměnu na venkově a na podporu odvětví nebo regionů, které čelí obtížím nebo jsou důležité z hospodářského, sociálního či environmentálního hlediska. Podmínkou pro získání dotace je, aby byl žadatel zemědělským podnikatelem, aktivním zemědělcem a obhospodařoval půdu, která je na něho evidovaná v registru zemědělské půdy LPIS.


10.4.2015

Cukráři v Národním zemědělském muzeu Praha

Tisková zpráva – Seznámit se s nejnovějšími trendy v cukrářství mohou zítra od 9 hodin návštěvníci Národního zemědělského muzea (NZM) v Praze, které pořádá Cukrářské slavnosti. Po celý den budou moci sledovat a ochutnávat práci mistrů tohoto oboru.


10.4.2015

Vyjádření Ministerstva zemědělství k množírnám psů

Tisková zpráva – Vyjádření Ministerstva zemědělství k množírnám psů.

zobrazit po