přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
30.8.2013

Ministr Toman jednal se slovenským ministrem zemědělství Ĺubomírem Jahnátkem o zlepšení kontrol potravin v EU

Tisková zpráva – Český ministr zemědělství Miroslav Toman a jeho slovenský protějšek Ľubomír Jahnátek jednali dnes v Českých Budějovicích o kvalitě a bezpečnosti potravin i o budoucí podobě Společné zemědělské politiky (SZP). Oba politici uvítali, že se při vyjednávání SZP podařilo do značné míry zabránit tomu, aby byly velké podniky diskriminovány snížením dotací.


30.8.2013

Ministr Toman: Mezi mé priority patří podpora českých potravin a citlivých sektorů v zemědělství

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Miroslav Toman dnes v Českých Budějovicích na jednání představenstva Agrární komory uvedl, že bude usilovat o větší podporu českých potravin a citlivých sektorů v zemědělství. Mezi ně patří například chov dojného a masného skotu, koz, ovcí a podobně.


29.8.2013

Ministr Miroslav Toman zahájil výstavu Země živitelka v Českých Budějovicích

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Miroslav Toman dnes v Českých Budějovicích zahájil jubilejní 40. ročník Země živitelky, největší tuzemské výstavy zaměřené na zemědělství a rozvoj venkova. Slavnostního otevření se zúčastnil i prezident České republiky Miloš Zeman.


26.8.2013

Rodinná farma v Moravskoslezském kraji ožila předposlední prázdninový víkend Farmářskými slavnostmi

Tisková zpráva – Přes čtyři tisíce návštěvníků dorazilo v sobotu 24. srpna na Farmářské slavnosti v Moravskoslezském kraji. Na rodinné farmě Löwenthalových v Krnově pro ně Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR připravilo bohatý program se zemědělskou tématikou.


23.8.2013

Ministr zemědělství: Polské a české dozorové orgány musí spolupracovat

Tisková zpráva – Kvalita a bezpečnost potravin a reforma Společné zemědělské politiky (SZP) byly tématem jednání ministra zemědělství Miroslava Tomana a jeho polského kolegy Stanisława Kalemby. Ti se v Nitře zúčastnili zahájení 40. ročníku mezinárodního zemědělského a potravinářského veletrhu Agrokomplex a neformálního setkání představitelů Visegrádské skupiny, které bylo věnované regulaci trhu s půdou po roce 2014.


21.8.2013

Návštěvníci Farmářských slavností v Moravskoslezském kraji si prohlédnou zemědělské stroje

Tisková zpráva – Předposlední prázdninovou sobotu 24. srpna si mohou rodiny s dětmi užít Farmářské slavnosti v Krnově v Moravskoslezském kraji. Akci pořádá Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství na farmě rodiny Löwenthalových. Cílem oslav je ukázat návštěvníkům venkov a selský život.


19.8.2013

Vyjádření Ministerstva zemědělství k závěrům Nejvyššího kontrolního úřadu

Tisková zpráva – Tisková zpráva Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) z dnešního dne dezinformuje veřejnost tvrzením o neúčinnosti protipovodňových opatření pořízených z podpory v programech Ministerstva zemědělství. Je pozoruhodné, že v Kontrolním protokolu předaném na závěr kontroly podobná výhrada a kritika není uvedena, protože kontrolní skupina NKÚ pochopila rozdílnost hodnocených programů z hlediska indikátorů efektivity.


16.8.2013

Sklizeň obilovin je v druhé polovině. Výnosy jsou zatím lepší než loni

Tisková zpráva – Žně v České republice jsou za polovinou. Na Moravě už zemědělci finišují, v Čechách je postup prací pomalejší. Podle posledních odhadů skončí sklizeň v obvyklém termínu koncem srpna. Díky současnému příznivému počasí se tak podařilo dohnat skluz způsobený pozdějším začátkem žní kvůli nepříznivému jaru a nedozrálým porostům obilovin a řepky.


5.8.2013

Geneticky modifikované kukuřice se letos v České republice vypěstuje méně

Tisková zpráva – Letos klesl v České republice podíl ploch s geneticky modifikovanou kukuřicí na 2 560 hektarů, což je o 490 hektarů méně než loni. Také v ostatních zemích Evropské unie podíly ploch s geneticky modifikovanými rostlinami stagnují nebo klesají. V mimoevropských zemích polí s geneticky upravenými rostlinami každoročně přibývá.


2.8.2013

Ministr Toman diskutoval s představenstvem Agrární komory o nastavení podpor pro období po roce 2013

Tisková zpráva – Hlavní cíle podpory českých zemědělců v následujícím programovacím období 2014 – 2020 i diskuse o klíčových rozhodnutích ve Společné zemědělské politice byly hlavní náplní semináře v Senohrabech. S ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem se na něm sešli zástupci představenstva Agrární komory.

zobrazit po