přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
8.10.2013

Ministr zemědělství Miroslav Toman jednal se zástupci obchodních společností o podpoře českých potravin

Tisková zpráva – Novelizace zákona o potravinách a tabákových výrobcích a větší zastoupení českých potravin trhu byly hlavními tématy dnešního jednání ministra zemědělství Miroslava Tomana s představiteli maloobchodních a velkoobchodních řetězců. Účastníci kulatého stolu hovořili také o zvýšení kvality potravinářského zboží nabízeného v obchodní síti, které Ministerstvo zemědělství vnímá jako jednu ze svých priorit.


5.10.2013

Ministerstvo zemědělství se účastní veletrhu Anuga 2013

Tisková zpráva – Nejnovější trendy v oblasti potravin a stravování sleduje mezinárodní potravinářský veletrh Anuga 2013, který dnes začal v Kolíně nad Rýnem. Této největší a nejvýznamnější mezinárodní výstavy v oblasti potravinářství konané v Evropě se účastní české firmy pod patronací Ministerstvo zemědělství a Státní zemědělský intervenční fond.


4.10.2013

Zemědělci mohou požádat o prodloužení závazků agroenvironmentálních opatření

Tisková zpráva – Tisíce zemědělců mohou od 15. října do 15. listopadu požádat o prodloužení závazků agroenvironmentálních opatření (AEO), které končí k 31. prosinci tohoto roku, popřípadě k 31. březnu 2014, a plynule pak navázat na nové programové období. Dne 1. října totiž začala platit novela nařízení vlády (č. 79/2007 Sb.) o provádění AEO a zavedení možnosti prodloužit o rok stávající závazky v těchto opatřeních je hlavní změnou novely.


3.10.2013

Ministr zemědělství Miroslav Toman dnes navštívil ředitelství Lesů ČR v Hradci Králové

Tisková zpráva – Ministr zemědělství ČR Miroslav Toman dnes v rámci návštěv jednotlivých resortních organizací navštívil ředitelství státního podniku Lesy České republiky v Hradci Králové, kde se setkal s vedením podniku a zúčastnil se rozšířené porady s řediteli krajských ředitelství a lesních závodů.


3.10.2013

Ústředním ředitelem Státní zemědělské a potravinářské inspekce se stal Martin Klanica

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Miroslav Toman jmenoval novým ústředním ředitelem Státní zemědělské a potravinářské inspekce Martina Klanicu. Dosavadní ředitel Jakub Šebesta odešel z funkce po vzájemné dohodě. S Ministerstvem zemědělství ale bude spolupracovat jako poradce pro oblast potravinářství.


3.10.2013

Ministr zemědělství Miroslav Toman zhodnotil aktuální situaci v resortu a plnění programových priorit

Tisková zpráva – Odstranění povodňových škod a řešení finančních náhrad zemědělcům postiženým červnovými povodněmi, snaha o vysokou bezpečnost a kvalitu potravin a lepší informovanost spotřebitelů a sestavení rozpočtu Ministerstva zemědělství na příští rok. To byly priority ministra zemědělství Miroslava Tomana při jeho nástupu do úřadu. Dnes ministr zhodnotil, jak se daří je plnit.


2.10.2013

Novým ředitelem Národního hřebčína Kladruby nad Labem se stal Jiří Machek

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Miroslav Toman dnes jmenoval do funkce ředitele Národního hřebčína Kladruby nad Labem Jiřího Machka. Personální změna nastala poté, co dosavadní ředitel hřebčína, Jiří Jehlička, odešel na základě oboustranné dohody.


27.9.2013

Ministr zemědělství Miroslav Toman se v Jihlavě setkal se zemědělci a zahájil Den s Krajem Vysočina

Tisková zpráva – Současnému stavu zemědělství a dosavadním výsledkům jednání české agrární diplomacie o Společné zemědělské politice bylo věnováno dnešní setkání ministra zemědělství Miroslava Tomana se zemědělci v Jihlavě. Ministr tam také zahájil Den s Krajem Vysočina.


27.9.2013

Ministerstvo zemědělství začne od 7. října rozdělovat podporu na zmírnění škod způsobených letošními povodněmi

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Miroslav Toman dnes podepsal Zásady, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotací na zmírnění škod způsobených povodněmi na zemědělském majetku v červnu roku 2013. Zemědělci, které zasáhly povodně, tak mohou začít o peníze žádat od 7. října. Celková výše státní podpory pro zemědělství je 685 milionů korun.


26.9.2013

Evropská komise schválila státní podporu na zmírnění škod způsobených letošními povodněmi na zemědělském majetku ve výši 685 milionů korun

Tisková zpráva – Evropská komise schválila Zásady, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotací na zmírnění škod způsobených povodněmi na zemědělském majetku v červnu roku 2013. Státní podpora týkající se zemědělství ve výši 685 milionů korun se tak může začít vyplácet žadatelům, a to do konce roku 2014. Pokud jde o lesnictví a rybářství, tyto žádosti Komise ještě projednává.

zobrazit po