přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
23.10.2012

Světový den výživy si odborníci připomenou seminářem o problémech nezdravého stravování a obezity

Tisková zpráva – U příležitosti Světového dne výživy, který si Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) každoročně připomíná 16. října, se pod záštitou náměstka ministra a předsedy Českého výboru pro spolupráci s FAO Martina Hlaváčka, bude konat 24. října 2012 v budově Ministerstva zemědělství seminář o problémech nezdravého stravování. Jako každoroční tradici, již od roku 2004, organizují tyto semináře Odbor zahraničně obchodní spolupráce s Výzkumným ústavem potravinářským Praha a Společností pro výživu.


22.10.2012

Ministerstvo zemědělství se účastní potravinářského veletrhu Salon International d´Alimentation, který začal v Paříži

Tisková zpráva – V Paříži začala jedna z největších světových výstav v oblasti potravinářského průmyslu – Salon International d´Alimentation (SIAL). Veletrh, kterého se tradičně účastní i Ministerstvo zemědělství, je určen nejen odborníkům, ale také široké veřejnosti.


18.10.2012

Soudní dvůr vyhověl žalobě Evropské komise v kauze pomazánkového másla

Tisková zpráva – Soudní dvůr v Lucemburku dnes svým rozsudkem vyhověl žalobě Evropské komise (EK) proti České republice. Soudní dvůr určil, že Česko tím, že umožňuje uvádět na trh výrobek pod obchodním názvem „pomazánkové máslo“, přestože nesplňuje požadavky nařízení (č. 1234/2007) pro používání pojmu „máslo“, neboť obsahuje nižší podíl mléčných tuků, nesplnilo povinnost vyplývající pro něj z práva Evropské unie.


16.10.2012

Ministr Petr Bendl odvolal ředitele Národního zemědělského muzea

Tisková zpráva – Ministr Petr Bendl se rozhodl odvolat Zdeňka Nováka z funkce ředitele Národního zemědělského muzea. Stalo se tak v důsledku nesouladu ohledně rozpočtu organizace v letošním roce i v letech následujících. Řízením Národního zemědělského muzea byla dočasně pověřena Šárka Steinová, o dalším postupu bude rozhodnuto během několika dní. Kateřina Böhmová ředitelka Odboru komunikace MZe


16.10.2012

Zemědělci již mohou žádat o národní doplňkové platby pro rok 2012

Tisková zpráva – Zemědělci mohou od začátku tohoto týdne žádat Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) o národní doplňkové platby (TOP-UP). V rámci jedné žádosti TOP-UP 2012 mohou žádat o platbu na chmel, na přežvýkavce, na chov ovcí (popřípadě na chov koz), o platbu na chov krav bez tržní produkce mléka, na zemědělskou půdu a na brambory pro výrobu škrobu.


16.10.2012

Inspektoři SZPI provedli kvůli nebezpečnému metylalkoholu 27 089 kontrol

Tisková zpráva – Zaměstnanci Státní zemědělské a potravinářské inspekce vykonali do 14. října 27 089 kontrol v prodejnách, u výrobců i v místech, kde se čepují rozlévané lihoviny.


9.10.2012

Ministr Petr Bendl: České firmy jsou schopny dodávat do Ruska kvalitní zboží a služby

Tisková zpráva – Nové možnosti spolupráce byly tématem dnešního jednání ministra zemědělství Petra Bendla a gubernátora Samarské oblasti Nikolaje Ivanoviče Merkuškina. S ministrem je na návštěvě v Samaře i delegace českých podnikatelů zastupujících zemědělsko-potravinářské firmy, podniky z oborů dopravy, financování, právních služeb a softwaru a také představitelé zájmových organizací a akademické sféry.


9.10.2012

V 17. kole příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova rozdělí Ministerstvo zemědělství téměř 1,6 miliardy korun

Tisková zpráva – Příjem žádostí o dotaci v 17. kole Programu rozvoje venkova bude probíhat od 17. do 23. 10. 2012. V tomto kole bude rozděleno přibližně 1,6 miliardy korun. Nejvíce peněz půjde na podporu cestovního ruchu, na investice do lesů a na pozemkové úpravy.


9.10.2012

Ministr zemědělství Petr Bendl schválil sazbu pro výplatu přímých plateb SAPS

Tisková zpráva – Sazba letošních přímých plateb SAPS byla ministrem zemědělství Petrem Bendlem stanovena ve výši 5 387,30 Kč/ha. Polovina z této částky přitom na účty příjemců poputuje již po 16. říjnu. Součástí v létě schváleného balíčku opatření pomoci zemědělcům postiženým letošním jarním suchem bylo totiž rozhodnutí, že část SAPS bude letos vyplacena formou zálohy co nejdříve. Zbylých 50 % celkové přiznané platby příjemci obdrží po 1. prosinci 2012.


8.10.2012

Ministerstvo zemědělství upřesní mapy erozního ohrožení v České republice

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství schválilo novou metodiku hodnocení erozního ohrožení půdních bloků. Změna přispěje ke zlepšení péče o půdu a ke zmírnění erozních událostí, jakými jsou zaplavení obcí, silničních a železničních staveb nebo vodních toků.

zobrazit po