přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
1.3.2010

Radim Zika zůstává ředitelem Pozemkového fondu

Tisková zpráva – Vláda na svém dnešním zasedání jmenovala ředitele Pozemkového fondu České republiky. Ke jmenování došlo z důvodů reformy řízení Pozemkového fondu, které se změnilo novelou zákona o Pozemkovém fondu z kolektivního na individuální.


26.2.2010

Skončilo zasedání výboru pro zemědělství OECD na úrovni ministrů

Tisková zpráva – V Paříži se ve dnech 25. a 26. února poprvé od roku 1998 sešli ministři zemědělství zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) a pozorovatelské země k diskusi o budoucích výzvách a příležitostech v zemědělství. Zasedání ministrů předcházela jednání u kulatého stolu o zemědělství a udržitelném rozvoji a o chovu skotu a klimatické změně. Výstupy z ministerského jednání budou základem pro práci OECD na doporučeních konkrétních politik.


23.2.2010

Počet ekologických zemědělců již dosahuje čísla 3 000

Tisková zpráva – Z aktuálních statistických údajů vyplývá, že počet ekologických zemědělců rapidně narůstá. K 31.12. 2009 jich hospodařilo již 2 689 a to na výměře téměř 400 000 ha, což představuje podíl 9,38% z celkové výměry zemědělské půdy. Stabilně se zvyšuje výměra orné půdy, zvyšuje se výměra vinic a sadů v ekologickém zemědělství, do režimu ekologického zemědělství se dostaly první chmelnice.


19.2.2010

Ministr Šebesta podporuje tendry Lesů České republiky v současné podobě

Tisková zpráva – Podoba zakázek na lesnické práce v období 2011-2020 má podporu ministra zemědělství Jakuba Šebesty. Lesnický a dřevozpracující sektor v České republice byl jako první zasažen krizí a je třeba mu vrátit ztracenou stabilitu. K tomu by měly směřovat právě tyto tendry vypsané na delší časové období.


18.2.2010

Ministr zemědělství schválil zásady pro národní dotace 2010 ve výši 1,1 miliardy korun

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Jakub Šebesta schválil zásady, které umožní, aby se k zemědělcům dostalo 1 100 milionů korun v rámci dotačních programů zemědělství na rok 2010. Tyto zásady se používají při administraci dotačních programů a jejich schválení završuje celý legislativní proces tak zvaných národních dotací.


18.2.2010

Budoucí rozvoj Národního hřebčína v Kladrubech

Tisková zpráva – Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem dnes navštívil ministr zemědělství Jakub Šebesta. V rámci návštěvy nastínil možnosti dalšího rozvoje hřebčína a chovu starokladrubského koně.


17.2.2010

Ministr zemědělství schválil zpřesnění Pravidel pro žadatele pro 9 kolo příjmu žádostí na opatření I.1.1. Modernizace zemědělských podniků

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Jakub Šebesta schválil zpřesnění Pravidel pro žadatele pro deváté kolo příjmu žádostí na opatření I.1.1 Modernizace zemědělských podniků. Tato změna přispěje k rychlejší a jednodušší administraci jak na straně žadatelů, tak i pro regionální odbory Státního zemědělského intervenčního fondu.


17.2.2010

Česká republika je opět zastoupena na největším bioveletrhu BioFach

Tisková zpráva – Veletrh BioFach v německém Norimberku představuje největší mezinárodní výstavu v oblasti biopotravin a bioproduktů, ale i přírodní kosmetiky, textilií a bytových doplňků, zemědělských potřeb a dalších produktů ekologického zemědělství. Ministerstvo zemědělství se účastní tohoto veletrhu již počtvrté, na zahájení letošního ročníku je přítomen český ministr zemědělství Jakub Šebesta.


17.2.2010

Finanční objem pro schvální projektů 9.kola Programu rozvoje venkova

Tisková zpráva – Včera 16. února bylo zahájeno 9. kolo příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova, které potrvá do 8. března 2010 do 13 hodin.


3.2.2010

Ministr zemědělství otevřel veřejnou debatu k budoucnosti českého zemědělství

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Jakub Šebesta otevřel 29. ledna veřejnou konzultaci o budoucím vývoji českého zemědělství, do které je možné zasáhnout prostřednictvím webových stránek ministerstva zemědělství.

zobrazit po