přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
7.5.2010

Ministr zemědělství se zúčastnil Valtických vinných trhů

Tisková zpráva – Za účasti ministra zemědělství Jakuba Šebesty dnes proběhlo v jízdárně Valtického zámku slavnostní vyhlášení výsledků 43. ročníku soutěže Valtické vinné trhy 2010.


3.5.2010

Informaci o Národním hřebčínu v Kladrubech n. L. přijala vláda

Tisková zpráva – Na svém dnešním zasedání vzala vláda na vědomí postup při převodu majetku, práv a závazků státního podniku Národní hřebčín Kladruby nad Labem na státní příspěvkovou organizaci Národní hřebčín Kladruby nad Labem.


29.4.2010

Setkání ministrů zemědělství na veletrhu AGROBALT v Litvě

Tisková zpráva – Ministr navštívil mezinárodní veletrh AGROBALT v litevském Vilniusu. V rámci veletrhu proběhlo politicko-ekonomické fórum zaměřené na kvalitu života ve venkovských oblastech a na příležitosti v rámci nové finanční perspektivy EU. Ministr zároveň jednal s několika svými resortními kolegy z Pobaltí, Polska a Moldavska.


26.4.2010

Hodnotu neoprávněně ulovené zvěře pomáhá policistům stanovit sazebník

Tisková zpráva – Problematiku pytláctví a hodnoty upytlačené zvěře napomáhá řešit hodnotový sazebník pro zvěř a ryby. Tento sazebník slouží pro účely Policie ČR a byl připraven ve spolupráci s ní a některými nevládními organizacemi. Cílem je poskytnout policii vodítko pro její rozhodování v případech pytláctví.


23.4.2010

Senát dnes přijal novelu vodního zákona

Tisková zpráva – Novela vodního zákona přináší řadu změn, jež vyplynuly z praxe a mají snížit administrativní a finanční zátěž. Zároveň přináší změny, které mají příznivý vliv na životní prostředí a jeho ochranu.


22.4.2010

Ministr zemědělství Jakub Šebesta se připojil k oslavám Dne Země

Tisková zpráva – Dnes, při čtyřicátém výročí světového Dne Země, vysadil ministr zemědělství Jakub Šebesta alej jedlých kaštanů podél cesty mezi jihomoravskými obcemi Krumvíř a Brumovice. Akce se zúčastnili starostové obou obcí a místní občané.


21.4.2010

Původ vína lze snadno a rychle ověřit

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství na Dni vín z České republiky v rámci 13. mezinárodního veletrhu Víno&Destiláty představí portály www.puvodvina.cz a www.zatridenivina.cz. Na těchto webových adresách si mohou všichni konzumenti vína ověřit kvalitu a původ tuzemských zatříděných vín. Jedná se vůbec o první takový projekt ochrany spotřebitele v Evropské unii. Ministerstvo zemědělství spolupracuje na projektu zatřídění vín s technologickým dodavatelem Registru vinic, společností CCV Informační systémy.


20.4.2010

Ministr zemědělství jmenoval ředitele Státní rostlinolékařské správy

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Jakub Šebesta jmenoval s účinností od 15. dubna 2010 novým ředitelem Státní rostlinolékařské správy Ing. Richarda Ščerbu.


20.4.2010

Zemědělci mohou čerpat podporu na krajinné prvky

Tisková zpráva – Zemědělci, kterým budou prostřednictvím Agentur pro zemědělství a venkov zaevidovány vnitřní krajinné prvky, budou moci na jejich plochu již letos obdržet některé konkrétní platby (přímé platby, doplňkové platby, dotace farmářům v oblastech se zhoršenými přírodními podmínkami - tzv. LFA platby a podpory na agro-environmentální opatření).


16.4.2010

Ministerstvo zemědělství propůjčuje logo KLASA oprávněně

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství nabylo práva k logu kvalitních potravin KLASA od reklamní agentury NOESIS Advertising s.r.o. na základě řádné smlouvy o dílo. Ministerstvo zemědělství popírá, že by nějaký jiný subjekt měl výhradní práva užívat logo KLASA a zváží právní kroky proti tomu, kdo si bude činit neoprávněný nárok na užívání a propůjčování loga.

zobrazit po