přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
21.5.2010

Tisková zpráva

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Jakub Šebesta předložil vládě k projednání Informaci o realizaci protipovodňových opatření v ČR za rok 2009. Součástí je žádost o změnu v programu Podpora prevence před povodněmi II v tom smyslu, že žádá o přesun prostředků ve výši jedné miliardy z programu na podporu obnovy, odbahnění a rekonstrukce rybníků a výstavbu vodních děl na pozemkové úpravy v rámci prevence před povodněmi. Vláda materiál projedná v pondělí 24. května t.r.


21.5.2010

Odstraňování povodňových škod na vodních tocích a vodních dílech

Tisková zpráva – S postupným opadáním letošní povodňové vlny se nyní v postižených oblastech mapují škody, které povodeň způsobila na vodních tocích a vodních dílech. Prvotní a dosud jen velmi rámcový odhad činí 500 – 700 mil. Kč na vodních tocích a vodních dílech a 200 – 300 mil. na zemědělství (částka bude upřesněna po odečtení plnění ze strany pojišťoven).


19.5.2010

Ministr zemědělství navštívil Čínu

Tisková zpráva – Ministr Jakub Šebesta se zúčastnil zahájení mezinárodního potravinářského veletrhu SIAL CHINA v čínské Šanghaji, který se koná od 19. do 21. května.


18.5.2010

Průběh kampaně Ryba domácí je hodnocen úspěšně

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství České republiky realizuje dlouhodobou komunikační kampaň na podporu spotřeby sladkovodních ryb - RYBA DOMÁCÍ, která je spolufinancována Evropským rybářským fondem. Oficiálně byla zahájena 1. 9. 2008. Její průběh a dosavadní výsledky hodnotí MZe jako úspěšné.


14.5.2010

Ministři zemědělství ČR a Srbska podepsali memorandum o porozumění

Tisková zpráva – Na základě pozvání ministra zemědělství Republiky Srbsko Saši Dragina dnes ministr zemědělství Jakub Šebesta absolvoval oficiální návštěvu této země. Ministři podepsali Memorandum o porozumění týkající se spolupráce obou zemí v oblasti zemědělství. Ministr Šebesta se také zúčastnil mezinárodní konference na téma Společná zemědělská politika-přístupy a změny.


14.5.2010

Stanovisko ministerstva zemědělství k obsahu pesticidů v biopotravinách

Tisková zpráva – Státní zemědělská a potravinářská inspekce zveřejnila i letos Zprávu o výsledcích plánované kontroly cizorodých látek v potravinách za rok 2009. Výsledky analýz reziduí pesticidů v biopotravinách však některá média mylně a zavádějícím způsobem interpretovala.


10.5.2010

Ministr zemědělství Jakub Šebesta dnes odvolal z funkce ředitele Odboru zakladatelské činnosti MZe

Tisková zpráva – Důvody pro odvolání Ing. Jana Ludvíka spočívají v nespokojenosti s jeho řídící prací. Současně jmenoval ministr zemědělství ředitelem Odboru zakladatelské činnosti Ing. Antonína Němce, Ph.D., dosavadního zástupce ředitele.


10.5.2010

Novou tiskovou mluvčí ministerstva zemědělství je Dita Vrbová

Tisková zpráva – Dosavadní mluvčí Státní rostlinolékařské správy ČR Ing. Dita Vrbová (32) nastoupila 10. května na pozici tiskové mluvčí ministerstva zemědělství.


10.5.2010

Šebesta: Napadání tendrů musím důrazně odmítnout

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Jakub Šebesta dnes přijal zástupce organizací protestujících proti tendrům na lesnické práce. V průběhu jednání ministr zdůraznil, že odmítá nátlakové akce typu protestů před budovou ministerstva.


7.5.2010

Týden lesů 2010 v Praze

Tisková zpráva – 11. - 12. květen 2010

zobrazit po