přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
13.12.2010

Monitorovací výbor projednal podmínky příjmu žádostí do Programu rozvoje venkova pro příští rok

Tisková zpráva – Monitorovací výbor projednal harmonogram výzev k předkládání žádostí do Programu rozvoje venkova včetně nových podmínek tohoto programu. Po podpisu ministra zemědělství Ivana Fuksy budou Pravidla pro daná opatření zveřejněna společně s vyhlášením příjmu žádostí.


13.12.2010

O dotace z Operačního programu Rybářství se bude v roce 2011 žádat elektronicky

Tisková zpráva – Harmonogram výzev k předkládání žádostí do Operačního programu Rybářství na celý příští rok i nové podmínky programu projednal monitorovací výbor. Počínaje 8. kolem příjmu žádostí o dotaci, které bude otevřeno počátkem února 2011, bude Státní zemědělský intervenční fond tyto žádosti přijímat pouze prostřednictvím Portálu farmáře.


8.12.2010

Vláda na návrh ministra Fuksy vyměnila šéfa SZIF

Tisková zpráva – Vláda na návrh ministra zemědělství Ivana Fuksy odvolala ředitele Státního zemědělského intervenčního fondu Tomáše Révésze. Do výsledku regulérního výběrového řízení bude fond řídit ekonomický náměstek ministra zemědělství Oldřich Černoch. Důvodem odvolání ředitele Révésze bylo prosazování netransparentní a nevýhodné výměny informačního systému SZIF.


6.12.2010

Výplaty opatření SAPS byly zahájeny

Tisková zpráva – Dne 1.12.2010 Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) zahájil výplaty opatření SAPS (jednotná platba na plochu). V prvních třech pracovních dnech měsíce prosince byly provedeny platby ve výši minimálně 8 950 mil. Kč, tj. 52,3 % celkových výplat.


6.12.2010

Příbramská školní jídelna obohatila svůj jídelníček o biopotraviny

Tisková zpráva – Stravovat se ve školní jídelně dnes rozhodně neznamená jíst nezdravá a nevábně vypadající jídla. Svůj podíl na tom má i projekt BIOškoly, kdy se za podpory Ministerstva zemědělství České republiky do jídelen zavádějí potraviny z ekologického zemědělství, tzv. biopotraviny. Na Příbramsku se jako první do projektu zapojila školní jídelna v ulici K Zátiší.


6.12.2010

Regionální potravina v příštím roce podle upravené metodiky

Tisková zpráva – Nová metodika pro udělování značky Regionální potravina navyšuje počet soutěžních kategorií, naopak zkracuje dobu, po kterou budou smět výrobci oceněné potraviny zdobit logem Regionální potraviny. Pevně se stanovil počet členů hodnotitelských komisí i zastoupení partnerských a spolupracujících organizací.


3.12.2010

Výstavišti v Českých Budějovicích přibude víceúčelový pavilon

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa dnes dopoledne spolu s primátorem Českých Budějovic Jurajem Thomou, zástupci zemědělského výboru PSP ČR a dalšími hosty a zemědělskými odborníky položili základní kámen víceúčelového Pavilonu T. Jeho stavbou za téměř 188 milionů korun získá českobudějovické Výstaviště potřebný krytý prostor pro výstavy a impuls pro svůj další rozvoj.


3.12.2010

Evropa bojuje proti nelegálním těžbám dřeva

Tisková zpráva – Dřevo a výrobky z něj na unijním trhu budou napříště pod přísnější kontrolou. Nové nařízení Rady EU a Evropského parlamentu stanovující povinnosti hospodářským subjektům umisťujícím dřevo a dřevařské výrobky na trh, vstupuje v platnost právě v pátek 3. prosince. Evropa tímto opatřením výrazně pokročila v realizaci Akčního plánu EU pro vymahatelnost lesního práva, správu a obchod (FLEGT).


1.12.2010

Česká republika v Bruselu podpořila modernizaci Společné zemědělské politiky

Tisková zpráva – Další z pravidelných Rad pro zemědělství a rybářství členských států EU 29. listopadu dominovala otázka rybolovných práv. V předvečer zasedání se uskutečnilo druhé setkání ministrů zemědělství členských států EU-12. Česká delegace, kterou vedl náměstek ministra zemědělství pan Juraj Chmiel, akcentovala hlavně spravedlivé podmínky, odmítavý postoj vůči zastropování plateb a potřebu dalšího zjednodušování a modernizace SZP.


1.12.2010

Čeští včelaři budou v příštích třech letech dostávat větší dotace

Tisková zpráva – Čeští chovatelé včel dostanou v následujících třech letech téměř osm milionů eur v rámci Českého včelařského programu. V letech 2011 až 2013 k nim polovina alokované částky poputuje ze zdrojů Evropské unie a polovina ze státního rozpočtu.

zobrazit po