přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
11.10.2010

Konkrétní pomoc pro povodněmi zasažené oblasti: odklad splátek za půdu a snadnější nákup pozemků výše nad vodou

Tisková zpráva – Odklad splátek kupní ceny nebo nájemného pozemku, refundace nákladů na úklid naplavenin nebo snadnější převod státních pozemků ze správy Pozemkového fondu ČR do vlastnictví obcí a fyzických osob. S konkrétní nabídkou pomoci přijeli ministr zemědělství Ivan Fuksa a ředitel pozemkového fondu Radim Zika za starosty obcí postižených srpnovými povodněmi do Frýdlantu. Město nebylo vybráno náhodně, velká voda tu totiž udeřila nejsilněji.


7.10.2010

Ministerstvo zemědělství pokročilo v přípravě pozice ČR k budoucnosti zemědělské politiky EU

Tisková zpráva – Hlavními prioritami Společné zemědělské politiky by měly být zjednodušení administrativy a snížení byrokracie, spravedlivé podmínky pro zemědělce ze starých i nových členských států EU a ochrana půdy. Vyplynulo ze stanovisek odborníků dotázaných Ministerstvem zemědělství.


4.10.2010

Národní zemědělské muzeum má nového ředitele

Tisková zpráva – Národní zemědělské muzeum od dnešního dne povede odborník v oblasti památkové péče, ochrany kulturního dědictví a krajiny a v oblasti historie zahradního a krajinářského umění pan Zdeněk Novák. Paní Šárka Steinová, která byla pověřena řízením muzea v období od 4.5.2010 do 4.10.2010, zůstává na postu náměstkyně ředitele.


4.10.2010

Udržitelné používání pesticidů je v souladu s ochranou zdraví a životního prostředí

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství uspořádalo diskuzní seminář k postupu a způsobu implementace nové směrnice Evropského parlamentu a Rady za účelem dosažení udržitelného používání pesticidů. To představuje podle směrnice snižování rizik a omezování vlivu používání pesticidů na lidské zdraví a životní prostředí, zvláště podporováním integrované ochrany rostlin a alternativních přístupů nebo postupů, jakými jsou nechemické alternativy pesticidů.


1.10.2010

Každý hektar půdy má mít jasného majitele, chce se zasadit ministr Fuksa

Tisková zpráva – Současný stav vypořádání restitučních nároků blokuje nakládání s pozemky, na které byl vznesen restituční nárok, a tudíž znemožňuje oprávněným osobám nakládat s jejich majetkem. Blokuje ale také pozemkové úpravy nebo protipovodňová opatření a celkový rozvoj obcí. Všechny uvedené skutečnosti dělají z dotažení restitucí jasnou prioritu ministra zemědělství Ivana Fuksy.


30.9.2010

Česko si stojí za tradičním pomazánkovým máslem

Tisková zpráva – Evropská komise dnes rozhodla, že podá na Česko žalobu kvůli používání označení „pomazánkové máslo“. Spor mezi Českou republikou a Evropskou unií o toto označení trvá už pět let. Několik desítek let ale trvá tradice používání tohoto názvu domácí pochoutky, jejíž obliba u nás navíc stále roste. Česká republika podporuje výrobu tradičních výrobků, a proto i nadále považuje za oprávněné používat pro tradiční mléčný výrobek tradiční označení.


23.9.2010

Čeští zemědělci si zaslouží férové podmínky

Tisková zpráva – Budoucnost Společné zemědělské politiky po roce 2013 projednávali šéfové zemědělských resortů EU na neformálním zasedání rady v belgickém La Hulpe ve dnech 19.-21. září. Českou delegaci vedl ministr zemědělství Ivan Fuksa, který na jednání vyslovil jednoznačnou podporu reformě SZP ve smyslu její modernizace a nastolení spravedlivějších podmínek.


23.9.2010

Češi chtějí potraviny české, nejlépe regionální, jsou přesvědčeni o jejich kvalitě

Tisková zpráva – Naprostá většina spotřebitelů v ČR chce nakupovat kvalitní místní potraviny, 86 procent dotazovaných vítá vznik značky Regionální potravina. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu ministerstva zemědělství, do kterého se na agrosalonu Země živitelka zapojilo více než 1100 lidí. Na poptávku po kvalitních domácích potravinách odpovídá projekt Regionální potravina, kterým ministerstvo zemědělství současně podporuje menší tuzemské výrobce a pěstitele.


22.9.2010

I přes nepřízeň počasí bude mít Česká republika dostatek obilovin

Tisková zpráva – Letošní žně jsou už prakticky u konce. Sklizeň základních obilovin přesáhla hranici 6 miliónů tun, přesto je nižší přibližně o devět procent než v roce 2009. Navzdory propadu výnosů letošní sklizeň obilovin celkovou domácí spotřebu České republiky pokryje.


22.9.2010

Startuje podzimní etapa kampaně Ryba domácí

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství v září zahájí další etapu komunikační kampaně Ryba domácí. Jednou z tradičních podzimních činností v rámci zemědělského roku je výlov rybníků. A právě výlov rybníka je ideálním místem pro nákup čerstvých sladkovodních ryb té nejvyšší kvality.


20.9.2010

Téma směřování zemědělské politiky dominuje neformálnímu setkání šéfů zemědělských resortů EU

Tisková zpráva – Belgické městečko La Hulpe ve dnech 19. - 21. září hostí neformální zasedání ministrů Rady pro zemědělství a rybářství. V rámci plenární schůze, ale i během akcí pořádaných na okraj zasedání je nosným tématem budoucí podoba Společné zemědělské politiky (SZP) po roce 2013.


17.9.2010

11. kolo příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova odstartuje v říjnu

Tisková zpráva – Investice do lesů, Spolupráce při vývoji nových produktů, postupů a technologií, respektive inovací v potravinářství, Využívání poradenských služeb a Realizace místní rozvojové strategie – na tato opatření se zaměřuje 11. kolo příjmu žádostí Programu rozvoje venkova. Žadatelé mohou předkládat své projekty v termínu od 14. – 27. října, a to podle upravených pravidel, která například upravují preferenční kriteria a snižují administrativní nároky.


16.9.2010

Ministr Fuksa ocenil i ochutnal poctivou práci vinařů na brněnských Slavnostech vína

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa se v rámci své pracovní cesty na jižní Moravě zúčastnil prvního ročníku Slavností vína v Brně. Jde o první vinařskou akci tohoto druhu v centru moravské metropole. Cílem slavností je především představit moravská a česká vinařství, jejich nabídku vín a samozřejmě degustovat.


16.9.2010

Ministr Ivan Fuksa dnes v Brně vysvětlil svou strategii protipovodňových opatření a pozemkových úprav

Tisková zpráva – Podstatně urychlit protipovodňovou ochranu a výrazně pokročit s procesem pozemkových úprav označil ministr Fuksa za své klíčové priority již při nástupu do čela resortu zemědělství. Při své dnešní návštěvě Jihomoravského kraje se seznámil se stavem protipovodňových opatření a přiblížil, v čem vidí řešení. V tomto kraji je v různé fázi provedení 13 protipovodňových akcí ve finančním objemu 370 mil. korun.


16.9.2010

Regionální potraviny jsou v centru zájmu

Tisková zpráva – Fórum „Regionální potravina Znojmo 2010“ reaguje na rostoucí zájem veřejnosti o nákup lokálních specialit. Ministr Fuksa uvítal aktivitu regionálních výrobců a především širokou nabídku jejich výrobků. Zároveň zdůraznil přednosti regionálních potravin a vyzdvihl stoupající zájem široké veřejnosti o tyto potraviny. Podporu regionálních potravin razí už od svého jmenování.


15.9.2010

Informační systém SZIFu musí přinést úspory a spolehlivé technické řešení

Tisková zpráva – Jasné zadání dostal od ministerstva zemědělství Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) ohledně informačního systému. Primárním zájmem ministerstva zemědělství zůstává zajištění bezproblémového vyplácení evropských dotací zemědělcům. Další podmínkou případné změny je jasně doložitelná finanční úspora a zajištění vlastnických práv ministerstva zemědělství k systému. Výběrové řízení musí být otevřené a transparentní.


14.9.2010

Kontroly potravin mají být důsledné, ale ne diskrimační

Tisková zpráva – Český spotřebitel si zvykl na vysoký standard kvality a bezpečnosti potravin. Tuto jistotu je třeba zachovat, stávající kontrolní mechanismy jsou dostatečné a v souladu s evropskou legislativou. Větší informovanosti a propagaci českých potravin ze strany výrobců podle ministra Fuksy nic nebrání.


14.9.2010

V dozorčí radě Lesů ČR zasednou zkušení odborníci

Tisková zpráva – Zprůhlednit hospodaření státního podniku Lesy České republiky má za cíl obměna části dozorčí rady. Převážně ekonomický a právnický profil nové dozorčí rady zajistí podle ministra zemědělství Ivana Fuksy transparentní a ekonomicky přínosné fungování státního podniku.


14.9.2010

Titul Vesnice roku 2010 získala obec Ratměřice ze Středočeského kraje

Tisková zpráva – V rámci XVIII. Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů "Písní a tancem" v Luhačovicích proběhlo 11. září 2010 slavnostní vyhlášení výsledků letošního 16. ročníku soutěže Vesnice roku 2010. Titul Vesnice roku 2010 získala obec Ratměřice ze Středočeského kraje v konkurenci rekordního počtu 361 soutěžících obcí. Na druhém místě se umístil městys Koloveč z Plzeňského kraje a cenu za třetí místo si odnesla obec Hlavnice z Moravskoslezského kraje.


9.9.2010

Ministr Fuksa zbavuje resort zbytečné byrokracie, úspory jdou do milionů

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa dnes představil zásadní kroky ke snížení byrokratické zátěže zemědělců. Rychle se změní vyhlášky spadající do kompetence ministra. Následovat budou návrhy rozsáhlých úprav zákonů. Podstatnou změnu pak přinese slučování organizací zabývajících se kontrolou v resortu ministerstva zemědělství.


9.9.2010

Resort zemědělství na redukční dietě: do příštího roku zhubne o stovky úředníků

Tisková zpráva – O 140 pracovníků oproti loňskému roku se sníží stav ústředí na Těšnově a regionálních pracovišť ministerstva zemědělství. Celkově přibližně deset procent zaměstnanců odejde z podřízených organizací. Důkladnou prověrkou možných duplicit v resortních agendách, odstraněním nadbytečné byrokracie a restrukturalizací resortních organizací ministr Ivan Fuksa razantně naplňuje úsporné zadání vlády.


8.9.2010

Všecky švestky mají pecky, s některými je i zábava

Tisková zpráva – Spotřeba ovoce a zeleniny v České republice povážlivě klesá, zatímco počet dětí ohrožených obezitou nebezpečně roste. Kampaň „Ovoce do škol“ má za cíl podpořit oblibu ovoce a zeleniny mezi dětmi. Do projektu se zapojily téměř tři tisíce škol; pro všechny základní školy v Česku, kterých je přes čtyři tisíce, ministerstvo zemědělství připravilo ještě CD plné veselých vitamínových písniček „Všecky švestky mají pecky“.


3.9.2010

Plocha osetá GM kukuřicí se zmenšuje, nově se v Česku pěstují GM brambory

Tisková zpráva – I v letošním roce pokračoval v ČR klesající trend v pěstování geneticky modifikované kukuřice. Podle evidence Ministerstva zemědělství bylo letos nahlášeno celkem 4.680 hektarů ploch s GM kukuřicí, což znamená pokles o cca 28 % oproti loňskému roku.


2.9.2010

Ministři Fuksa a Drobil spojí své síly k lepší ochraně půdy a protipovodňové prevenci

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa a ministr životního prostředí Pavel Drobil dnes na společném brífinku informovali média o spolupráci obou resortů v oblasti ochrany půdy a protipovodňové prevence. Mezi jejich základní priority bude patřit změna zákona o ochraně zemědělského půdního fondu, správné dodržování standardů správné zemědělské praxe a řešení protipovodňových opatření.


1.9.2010

Novou ředitelkou odboru komunikace MZe je paní Marie Heřmánková

Tisková zpráva – Dnes byla uvedena do funkce ředitelky odboru komunikace paní Mgr. Marie Heřmánková. Bude zodpovídat za spolupráci s médii, PR činnost a propagaci ministerstva.


1.9.2010

Zahajuje tradiční MĚSÍC BIOPOTRAVIN

Tisková zpráva – Jsou biopotraviny jenom módním trendem? Co přesně znamená bio a co má společného s ekologickým zemědělstvím? Jaká jsou pravidla pro biopotraviny? Co je Měsíc biopotravin a proč je letos ve znamení biodiverzity? Odpovědi nabízí už 6. ročník tradiční akce vyhlašované ministerstvem zemědělství.


28.8.2010

Premiér a ministr zemědělství společně se zemědělci oslavili Národní dožínky

Tisková zpráva – Na tradičních Národních dožínkách v rámci agrosalonu Země živitelka oslavili předseda vlády Petr Nečas a ministr zemědělství Ivan Fuksa spolu se zemědělci výsledky jejich poctivé práce.


27.8.2010

Stanovisko ministerstva zemědělství k článkům MF Dnes týkajících se nákladů ministerstva dopravy

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa bude pozorně sledovat působení všech svých podřízených, tedy i těch, kteří přišli na úřad z ministerstva dopravy. Dosavadní výsledky práce týmu prvního náměstka Romana Bočka odpovídají jeho očekáváním.


27.8.2010

Sedmé kolo příjmu Žádostí o dotace z OP Rybářství bude spuštěno v říjnu 2010

Tisková zpráva – V rámci sedmého kola Operačního programu Rybářství budou moci žadatelé předkládat Žádosti o dotace na projekty v opatření 3.4. Pilotní projekty záměr a). Sedmé kolo příjmu žádostí z OP Rybářství bude zahájeno 18.10.2010 a ukončeno 25.10.2010 ve 13 hodin. Pravidla pro poskytování dotací na projekty v tomto opatření schválil ministr zemědělství dne 2.7.2010.


26.8.2010

Ministr Fuksa dnes v Českých Budějovicích zahájil výstavu Země živitelka

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa se dnes spolu s prezidentem České republiky Václavem Klausem zúčastnil zahájení 37. ročníku mezinárodní výstavy Země živitelka. Při té příležitosti slavnostně propůjčil zástupcům sedmi výrobců potravin certifikáty národní značky KLASA a také ocenil mladé vědecké pracovníky a nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a vývoje v roce 2010.


25.8.2010

Rychlá pomoc pro povodněmi zasažené oblasti: uhrazení uklízecích prací a odklad splátek z nájmu půdy

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa rozhodl o konkrétní podpoře určené zemědělcům, občanům a obcím z povodněmi zasažených oblastí. Pozemkový fond ČR uhradí náklady na odstranění naplavenin na pozemcích ve vlastnictví státu, které jsou zásadně znehodnoceny a jsou v jeho správě. Dále fond odloží splátku nájemného z pozemků silně poškozených povodněmi a svým klientům odloží finanční splátky z privatizace a prodeje státní zemědělské půdy. Vedle těchto rychlých forem pomoci jako koncepční řešení Pozemkový fond ČR umožní směnu či nákup státní půdy pro účely nové výstavby obcím a občanům postiženým povodní, a to za zvýhodněných podmínek.


25.8.2010

Rozšíření standardů dobré zemědělské praxe na další území pomůže bojovat proti erozi půdy

Tisková zpráva – Téměř polovina zemědělské půdy v Česku je v současné době ohrožena erozí. Zabránit dalšímu masivnímu smývání ornice, zhoršování kvality půdního fondu i vod má pomoci novela vládního nařízení a rozšíření platnosti tzv. standardů GAEC i na mírně erozně ohrožené půdy. Novela by měla začít platit od 1. ledna příštího roku, jako jeden z konkrétních kroků v oblasti ochrany půdy, kterou ministr Ivan Fuksa považuje za své prioritní téma.


20.8.2010

Ministerstvo zemědělství oznamuje spuštění stránek www.mesicbiopotravin.cz

Tisková zpráva – Měsíc září bude díky Ministerstvu zemědělství opět ve znamení biopotravin a ekologického zemědělství. Spolu se zemědělci a výrobci biopotravin oslavujeme příchod sklizně a doufejme i slušnou úrodu.


19.8.2010

Ministr Fuksa vyzval pozemkové úřady ke vstřícnému postupu vůči veřejnosti. Požaduji od vás vlídné jednání s občany pět dní v týdnu, říká

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa vyzval dopisem ředitele pozemkových úřadů ke vstřícnému jednání s občany a k co nejrychlejšímu vyřizování jejich požadavků. Dokončení restitucí a pozemkové úpravy přitom považuje za své osobní priority.


19.8.2010

K protržení polské přehrady Witka nemohlo přispět upouštění přehrad na řece Smědá. Na české straně totiž žádné přehrady nejsou.

Tisková zpráva – Na řece Smědá v Česku není žádná přehrada, jejíž upouštění při povodních 6.-8. srpna by mohlo teoreticky zhoršit situaci na polské straně a v přehradě Witka. Informoval o tom vrchní ředitel sekce vodního hospodářství MZe Pavel Punčochář po rozhovoru s pracovníky s.p. Povodí Labe.


18.8.2010

Ministr Fuksa zajistil finance na projekty Programu rozvoje venkova

Tisková zpráva – Vláda schválila žádost Ministerstva zemědělství o bezúročnou půjčku od Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) ve výši 1,5 miliardy korun na řešení financování projektů Programu rozvoje venkova. Dalších přibližně tři sta šedesát milionů korun zajistí komerční úvěr. Tento úvěr ale bude součástí předfinancování, které pokryje budoucí příjem z EU. Obě půjčky mají být postupně spláceny v letech 2011 až 2013 a nebudou mít žádný vliv na zvyšování deficitu vládního sektoru.


18.8.2010

Situaci v lesích vyřeší transparentní jednoroční tendry

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství nastartovalo kroky k transparentní a poctivé správě státních lesů. Ministr zemědělství Ivan Fuksa dnes oznámil výsledky prvního kola úspor, které podle jeho pokynů provedlo vedení státního podniku Lesy ČR. Státní podnik Lesy ČR ještě v letošním roce uspoří na svých investicích a provozních nákladech 390 milionů korun. Z toho téměř 200 milionů korun podnik uspoří nezadáním plánovaných zakázek. Další úspory budou následovat v příštím roce.


18.8.2010

Vláda schválila Zprávu o stavu vodního hospodářství České republiky v roce 2009

Tisková zpráva – „Zpráva o stavu vodního hospodářství České republiky v roce 2009“ je pravidelnou každoroční bilancí stavu vodního hospodářství v uplynulém roce. Vžil se pro ni krátký název „Modrá zpráva“ a letos je vydávána už potřinácté. Vydává ji společně Ministerstvo zemědělství a Ministerstvo životního prostředí.


16.8.2010

Ivan Fuksa ohlásil úspory v resortu zemědělství: do konce roku téměř 1,3 miliardy korun

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství ušetří ještě v roce 2010 na investicích, provozních nákladech a dotacích 1,288 miliard korun.


13.8.2010

SZIF na žádost ministra Fuksy pozastavuje kontroly v povodní postižených oblastech

Tisková zpráva – Ve čtvrtek odpoledne po návratu z povodní postižených oblastí požádal ministr Ivan Fuksa ředitele Státního zemědělského intervenčního fondu o okamžité pozastavení kontrol v povodní postižených oblastech. Dnešním dnem se z nařízení ředitele SZIFu Tomáše Révésze pozastavily a odložily kontroly v zaplavených oblastech. Pokračovat budou až po dohodě se žadateli o dotace. První konkrétní úlevu zemědělcům v zaplavených oblastech zajistil ministr Ivan Fuksa okamžitě, na dalších krocích pracuje.


12.8.2010

S čistírnami odpadních vod se podařilo pohnout, 73 aglomerací si je možné nově odškrtnout

Tisková zpráva – Aktuální stav plnění požadavků EU na čištění městských odpadních vod ve středu projednala vláda. Počet aglomerací, které je proti minulému šetření možné považovat za vyřešené, stoupl o 73, do konce roku jich zahájí práce dalších 146. Snížily se také odhadované celkové náklady na dotažení čistíren v aglomeracích s více než 2000 obyvateli, kterých se týká směrnice EU; těch je celkem 633. Dále bylo šetřením MZe zjištěno, že 11 nevyhovujících aglomerací nemá zajištěnu dostatečnou investorskou přípravu potřebných opatření.


11.8.2010

Ministr zemědělství Ivan Fuksa se zúčastní ZEMĚ ŽIVITELKY 2010

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství představilo aktivity, kterými se chce prezentovat na již 37. ročníku mezinárodní výstavy Země Živitelka v Českých Budějovicích. Ministr Ivan Fuksa na odborných seminářích promluví o podpoře regionálních potravin i boji se zbytečnou byrokracií, zhodnotí letošní sklizeň a ochutná to nejlepší z Čech a Moravy.


11.8.2010

Vyjádření ministra Ivana Fuksy k porušení dopravních předpisů ze strany řidiče MZe

Tisková zpráva – Ministr Ivan Fuksa vyvodil okamžité důsledky z porušení dopravních předpisů, ke kterému došlo ze strany jednoho z ministerských řidičů, jak o tom informovala MF DNES. Příslušný řidič bude přeřazen na jiné místo a nebude nadále pro ministra jezdit, navíc chce ministr napříště věnovat větší pozornost dopravní situaci při svých cestách.


9.8.2010

Předběžný odhad škod na státním vodohospodářském majetku: 1,5 miliardy korun

Tisková zpráva – Prvotní odhad škod, které napáchala povodeň 6. - 8. srpna na státním vodohospodářském majetku, hovoří o 1,5 mld. Kč. Zpřesněná čísla předloží ministerstvo zemědělství vládě do 15. září. Odstranění překážek a zvýšení průtočnosti koryt postižených vodních toků budou v první fázi hradit z vlastních zdrojů jejich správci. Odklízet začnou neprodleně po opadnutí velké vody.


5.8.2010

Ministr Fuksa chce urychlit protipovodňovou ochranu. Přednost dostanou připravení a odpovědní, říká

Tisková zpráva – Uspíšit protipovodňovou ochranu a zlepšit ochranu půdního fondu si předsevzal ministr Fuksa hned při svém nástupu na resort zemědělství. Proto jeho první kroky vedly na Hranicko, do oblastí, které byly vyplaveny nejen letos na jaře, ale opakovaně, a na obhlídku už vybudovaných protipovodňových opatření. Do budoucna podle ministra Fuksy dostanou při stavbě protipovodňové ochrany přednost ti, kteří prokážou připravenost, spoluodpovědnost a zdravý rozum. Dalším principem strategie ministra Fuksy je solidarita a určitá forma kompenzace obcím, na jejichž území je protipovodňová ochrana vybudovaná.


4.8.2010

Na zmírnění povodňových škod v resortu zemědělství přidala vláda 950 milionů korun

Tisková zpráva – Posílení rozpočtu ministerstva zemědělství o 950 milionů dnes schválila vláda. Peníze půjdou na odstraňování škod způsobených letošními povodněmi na zemědělském, lesním a státním vodohospodářském majetku, které se vyšplhaly na 1, 56 miliardy korun. Z vlastního rozpočtu ministerstvo zemědělství vyčlenilo 110 milionů.


26.7.2010

Čeští včelaři se mohou těšit na peníze z EU

Tisková zpráva – Česko má jako jedna z prvních zemí schválenou podporu včelařství, která umožní čerpat v letech 2011-2013 téměř čtyři miliony Eur. Největší zájem je o financování nákupu přístrojů a zařízení, o podporu začínajících včelařů a příspěvky na vzdělávání včelařů.


22.7.2010

Fuksa: v Lesích České republiky udělám pořádek a zamezím plýtvání

Tisková zpráva – Transparentní a efektivní fungování státního podniku Lesy České republiky a zejména čisté zadávání zakázek jsou jednou z hlavních priorit ministra zemědělství Ivana Fuksy. Proto do sídla státního podniku vedla i první inspekční cesta nového ministra.


21.7.2010

Ministr Fuksa rozpohyboval Antibyrokratickou komisi. A to je jen začátek, slibuje

Tisková zpráva – Práci Antibyrokratické komise ministerstva zemědělství, která v uplynulém více než roce nebyla právě v centru zájmu vedení resortu, dnes znovu oživil ministr Ivan Fuksa. Zúčastnil se zasedání komise, potvrdil jejím členům mandát a především dal dostatečné kompetence k účinné práci.


21.7.2010

Nové nastavení Společné zemědělské politiky má být férovější a zohledňovat lokální potřeby

Tisková zpráva – Jak udělat Společnou zemědělskou politiku po roce 2013 spravedlivější a schopnou plnit všechny společenské funkce? Na tohle téma se sešlo v internetové diskuzi přes pět tisíc příspěvků, dvoudenní konference v Bruselu je shrnula a dala všem zainteresovaným materiál k přemýšlení na prázdniny a Evropské komisi podklady ke sdělení, které má vydat na podzim. Ministr Fuksa chce bojovat za spravedlivé podmínky pro české zemědělce, ať už finanční nebo právně administrativní.

zobrazit po