přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
22.10.2010

Regionfest přilákal stovky lidí. Přicházeli zvědaví, odcházeli spokojení.

Tisková zpráva – Oceněné výrobky z prvního ročníku projektu regionální potravina přilákaly na Vinohrady stovky lidí. Návštěvníci prvního Regionfestu v pátek 22. a sobotu 23. října ochutnávají to nejlepší, co nabízejí malí a střední výrobci a zemědělci ze všech regionů Čech a Moravy. Na náměstí Jiřího z Poděbrad se v pátek vypravil i ministr zemědělství Ivan Fuksa.


22.10.2010

Odborná rybářská škola ve Vodňanech dostala k jubileu nové počítače

Tisková zpráva – Střední rybářská škola ve Vodňanech letos oslavila již 90 let od svého založení. Při příležitosti významného kulatého výročí školy dnes náměstek ministra zemědělství Jiří Novák slavnostně předal řediteli školy Karlu Dubskému výpočetní techniku pro zefektivnění dalšího vzdělávání studentů.


21.10.2010

Nejlepší Regionální potraviny se představí na Regionfestu

Tisková zpráva – To nejlepší, co nabízejí malí a střední výrobci a zemědělci ze všech regionů Čech a Moravy, mohou ochutnat návštěvníci prvního Regionfestu v Praze v pátek 22. a sobotu 23. října. Na náměstí Jiřího z Poděbrad postaví své stánky výrobci ocenění v projektu Ministerstva zemědělství ČR Regionální potravina.


21.10.2010

Regionální potravina zná své vítěze ve všech krajích

Tisková zpráva – Projekt ministerstva zemědělství na podporu menších regionálních zemědělců a potravinářů ocenil v prvním roce 71 výrobků. Krajské odborné komise posuzovaly celkem 943 produktů, které se do prvního ročníku projektu přihlásily. V každé z šesti kategorií mohla komise ocenit vždy jen jeden výrobek pro daný kraj.


21.10.2010

Intenzivní spolupráce Česka a Slovenska v zemědělské oblasti pokračuje, potvrdili si to resortní ministři na dnešním jednání

Tisková zpráva – Spolupráce při získávání ochranných známek zaručené tradiční speciality a obecně kvalita potravin, Společná zemědělská politika po roce 2013 a povodňové škody. Taková byla hlavní témata jednání ministra zemědělství ČR Ivana Fuksy s jeho slovenským protějškem Zsoltem Simonem. Pokračovat tato jednání budou na setkání ministrů zemědělství zemí Visegrádské čtyřky v Bratislavě 8.-9. listopadu.


19.10.2010

Stanovisko MZe: Pozice k budoucí podobě Společné zemědělské politiky

Tisková zpráva – Pozice k budoucí podobě Společné zemědělské politiky je dokument, na jehož znění panuje shoda s nevládními organizacemi a akademickou sférou. Především jde však stále o materiál pracovní, který právě v úterý odpoledne projednával Výbor pro EU na pracovní úrovni a který bude předmětem příštích kulatých stolů k problematice EU, jež pravidelně organizuje ministr Fuksa, i dalších pracovních diskuzí. Ostré reakce se tedy míjejí účinkem, když komentují materiál, který se dále upravuje a aktualizuje, a navíc údajně opomíjené oblasti v sobě obsahuje a zabývá se jimi.


15.10.2010

Největší setkání bramborářů se koná v Havlíčkově Brodě již podvacáté

Tisková zpráva – Havlíčkův Brod v těchto dnech hostí tradiční, již 20. Bramborářské dny. Na dotacích poskytovaných MZe jde letos do bramborářského sektoru téměř čtyřicet milionů korun.


15.10.2010

Potravináři z České republiky se prezentují na veletrhu SIAL v Paříži

Tisková zpráva – Nejvýznamnější evropská přehlídka potravinářství – veletrh SIAL přivede do Paříže každé dva roky tisíce vystavovatelů. Letošní veletrh proběhne ve dnech 17. - 21. října a čeští potravináři se na něm budou prezentovat pod patronací Ministerstva zemědělství a Státního zemědělského a intervenčního fondu.


12.10.2010

Nová dozorčí rada důkladně prověří fungování Lesů ČR

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ivan Fuksa podniká od počátku svého nástupu do funkce razantní kroky k tomu, aby Lesy České republiky přestaly být černou ovcí státní správy, která je soustavně propírána médii. Dozorčí rada Lesů ČR již dostala od ministra pokyn vypracovat audit společnosti.


12.10.2010

Mělník získá do tří let adekvátní ochranu proti povodním

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství spolu s městem Mělník se podílí na přípravě a realizaci protipovodňové ochrany města Mělník, na kterou stát poskytne dotaci ve výši 517 mil. Kč a která dokáže v dlouhodobém horizontu ochránit proti škodám majetky a životy zdejších občanů. Zemní hráze v kombinaci se stabilními protipovodňovými stěnami a mobilním hrazením ochrání 925 osob a území o výměře takřka 120 hektarů. V současnosti totiž dochází na území Mělníku ke vzniku povodňových škod již od průtoků pětileté vody, cílem protipovodňových opatření je zvýšení ochrany Mělníku ve většině lokalit proti stoleté povodni.


11.10.2010

Konkrétní pomoc pro povodněmi zasažené oblasti: odklad splátek za půdu a snadnější nákup pozemků výše nad vodou

Tisková zpráva – Odklad splátek kupní ceny nebo nájemného pozemku, refundace nákladů na úklid naplavenin nebo snadnější převod státních pozemků ze správy Pozemkového fondu ČR do vlastnictví obcí a fyzických osob. S konkrétní nabídkou pomoci přijeli ministr zemědělství Ivan Fuksa a ředitel pozemkového fondu Radim Zika za starosty obcí postižených srpnovými povodněmi do Frýdlantu. Město nebylo vybráno náhodně, velká voda tu totiž udeřila nejsilněji.


7.10.2010

Ministerstvo zemědělství pokročilo v přípravě pozice ČR k budoucnosti zemědělské politiky EU

Tisková zpráva – Hlavními prioritami Společné zemědělské politiky by měly být zjednodušení administrativy a snížení byrokracie, spravedlivé podmínky pro zemědělce ze starých i nových členských států EU a ochrana půdy. Vyplynulo ze stanovisek odborníků dotázaných Ministerstvem zemědělství.


4.10.2010

Národní zemědělské muzeum má nového ředitele

Tisková zpráva – Národní zemědělské muzeum od dnešního dne povede odborník v oblasti památkové péče, ochrany kulturního dědictví a krajiny a v oblasti historie zahradního a krajinářského umění pan Zdeněk Novák. Paní Šárka Steinová, která byla pověřena řízením muzea v období od 4.5.2010 do 4.10.2010, zůstává na postu náměstkyně ředitele.


4.10.2010

Udržitelné používání pesticidů je v souladu s ochranou zdraví a životního prostředí

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství uspořádalo diskuzní seminář k postupu a způsobu implementace nové směrnice Evropského parlamentu a Rady za účelem dosažení udržitelného používání pesticidů. To představuje podle směrnice snižování rizik a omezování vlivu používání pesticidů na lidské zdraví a životní prostředí, zvláště podporováním integrované ochrany rostlin a alternativních přístupů nebo postupů, jakými jsou nechemické alternativy pesticidů.


1.10.2010

Každý hektar půdy má mít jasného majitele, chce se zasadit ministr Fuksa

Tisková zpráva – Současný stav vypořádání restitučních nároků blokuje nakládání s pozemky, na které byl vznesen restituční nárok, a tudíž znemožňuje oprávněným osobám nakládat s jejich majetkem. Blokuje ale také pozemkové úpravy nebo protipovodňová opatření a celkový rozvoj obcí. Všechny uvedené skutečnosti dělají z dotažení restitucí jasnou prioritu ministra zemědělství Ivana Fuksy.


30.9.2010

Česko si stojí za tradičním pomazánkovým máslem

Tisková zpráva – Evropská komise dnes rozhodla, že podá na Česko žalobu kvůli používání označení „pomazánkové máslo“. Spor mezi Českou republikou a Evropskou unií o toto označení trvá už pět let. Několik desítek let ale trvá tradice používání tohoto názvu domácí pochoutky, jejíž obliba u nás navíc stále roste. Česká republika podporuje výrobu tradičních výrobků, a proto i nadále považuje za oprávněné používat pro tradiční mléčný výrobek tradiční označení.


23.9.2010

Čeští zemědělci si zaslouží férové podmínky

Tisková zpráva – Budoucnost Společné zemědělské politiky po roce 2013 projednávali šéfové zemědělských resortů EU na neformálním zasedání rady v belgickém La Hulpe ve dnech 19.-21. září. Českou delegaci vedl ministr zemědělství Ivan Fuksa, který na jednání vyslovil jednoznačnou podporu reformě SZP ve smyslu její modernizace a nastolení spravedlivějších podmínek.


23.9.2010

Češi chtějí potraviny české, nejlépe regionální, jsou přesvědčeni o jejich kvalitě

Tisková zpráva – Naprostá většina spotřebitelů v ČR chce nakupovat kvalitní místní potraviny, 86 procent dotazovaných vítá vznik značky Regionální potravina. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu ministerstva zemědělství, do kterého se na agrosalonu Země živitelka zapojilo více než 1100 lidí. Na poptávku po kvalitních domácích potravinách odpovídá projekt Regionální potravina, kterým ministerstvo zemědělství současně podporuje menší tuzemské výrobce a pěstitele.


22.9.2010

I přes nepřízeň počasí bude mít Česká republika dostatek obilovin

Tisková zpráva – Letošní žně jsou už prakticky u konce. Sklizeň základních obilovin přesáhla hranici 6 miliónů tun, přesto je nižší přibližně o devět procent než v roce 2009. Navzdory propadu výnosů letošní sklizeň obilovin celkovou domácí spotřebu České republiky pokryje.


22.9.2010

Startuje podzimní etapa kampaně Ryba domácí

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství v září zahájí další etapu komunikační kampaně Ryba domácí. Jednou z tradičních podzimních činností v rámci zemědělského roku je výlov rybníků. A právě výlov rybníka je ideálním místem pro nákup čerstvých sladkovodních ryb té nejvyšší kvality.

zobrazit po