přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
20.7.2010

Ministr Fuksa představil nejbližší spolupracovníky a nové fungování úřadu

Tisková zpráva – Do týmu ministra Ivana Fuksy nově přichází pouze dva náměstci Roman Boček a Juraj Chmiel. Odborní náměstci Oldřich Černoch, Karel Tureček, Jiří Novák a Aleš Kendík zůstávají, mírně se mění jejich kompetence.


19.7.2010

Ministerstvo zemědělství podporuje zdravý životní styl

Tisková zpráva – V České republice se dlouhodobě nedaří zvrátit zvyšující se míru obezity u dospělých i dětí, stejně jako neustále stoupající počet případů ischemické choroby srdeční. Jednou z možností, jak tyto negativní trendy omezit je zvýšit zájem veřejnosti o konzumaci sladkovodních ryb. Ministerstvo zemědělství v současné době uskutečňuje dlouhodobou komunikační kampaň Ryba domácí. Jedním z jejich cílů je právě seznámení veřejnosti se zdravotními benefity, které spotřeba sladkovodních ryb přináší.


15.7.2010

Novou tiskovou mluvčí ministerstva zemědělství je Tereza Dvořáčková

Tisková zpráva – Na pozici tiskové mluvčí Ministerstva zemědělství ČR nastoupila 15. července Mgr. Tereza Magdalena Dvořáčková.


14.7.2010

Nový ministr zemědělství ČR Ivan Fuksa dnes převzal řízení resortu

Tisková zpráva – Dnes dopoledne premiér Petr Nečas uvedl do funkce nového ministra zemědělství. Ivan Fuksa se poté osobně představil všem zaměstnancům úřadu ve velké aule ministerstva. Zde také poděkoval odstupujícímu ministrovi Jakubu Šebestovi.


12.7.2010

Zprávy o stavu zemědělství a lesního hospodářství za rok 2009

Tisková zpráva – Na dnešním jednání vlády předložil ministr zemědělství Jakub Šebesta Zprávu o stavu zemědělství ČR za rok 2009 a Zprávu o stavu lesa a lesního hospodářství České republiky v roce 2009.


2.7.2010

V evidenci půdy došlo k aktualizaci vrstvy pro silně erozně ohrožené půdy

Tisková zpráva – Dne 1. července 2010 byla v evidenci půdy z důvodů zpřesnění aktualizována vrstva pro silně erozně ohrožené půdy (SEO půd). Nahradila tak vrstvu SEO půd, která byla užívána od 1. ledna tohoto roku.


29.6.2010

Tiskové prohlášení MZe

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství sleduje vývoj situace v Pivovaru Vyškov a v souvislosti s tím v nejbližší době svolá Valnou hromadu společnosti Jihomoravské pivovary, a.s.


25.6.2010

Tiskové prohlášení MZe

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství se důrazně ohrazuje proti tvrzením uvedeným v článku „Osud vyškovského pivovaru provázejí dohady“ ze dne 24.6.2010 v denik.cz.


24.6.2010

Aktuální informace k Pivovaru Vyškov

Tisková zpráva – Společnost Jihomoravské pivovary, a.s. vyhlásila dne 1.6. 2010 výběrové řízení na výběr nájemce nemovitostí a technologického vybavení Pivovaru Vyškov.


22.6.2010

Ministr zemědělství jedná dnes se svým jordánským protějškem

Tisková zpráva – Ministr Jakub Šebesta přivítal ministra zemědělství Jordánského hášimovského království Saida Al Masrího. Představitelé obou resortů projevili zájem pokračovat ve vzájemné spolupráci, pro kterou byl položen vhodný základ vloni podepsaným textem Memoranda o porozumění.


9.6.2010

Ministr zemědělství vystoupil na Obilnářském fóru

Tisková zpráva – Ministr Šebesta se dnes zúčastnil Obilnářského fóra, tradičního setkání agrární veřejnosti, které proběhlo ve Větrném Jeníkově na Jihlavsku. Ve svém projevu a poté i v široké diskuzi věnoval pozornost klíčovým otázkám nejen našeho, ale i evropského obilnářství.


7.6.2010

Zpráva o činnosti SZIF a čerpání finančních prostředků za rok 2009

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Jakub Šebesta na dnešním jednání vlády předložil materiál „Výroční zpráva o činnosti Státního zemědělského intervenčního fondu a čerpání finančních prostředků za rok 2009“.


7.6.2010

Vláda aktualizovala strategii financování ochrany vod před znečištěním dusičnany ze zemědělských zdrojů

Tisková zpráva – Na základě posledních šetření mapujících aktuální stav plnění podmínek směrnice Rady 91/676/EHS o ochraně vod před znečištěním dusičnany ze zemědělských zdrojů (nitrátové směrnice) orientované na ochranu a nakládání s vodními zdroji, byla dle usnesení vlády ČR ze dne 9. června 2008 č. 693 aktualizována Strategie financování implementace nitrátové směrnice. Předkládaný návrh byl dnes na jednání vlády schválen.


7.6.2010

Reakce na článek „Ministr končí, na rozloučenou si dal stamilionový tendr“

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství se důrazně ohrazuje vůči dnešnímu článku redaktorky Sabiny Slonkové, který obsahuje nepřesné a zavádějící údaje.


3.6.2010

Další etapa kampaně Ryba domácí

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství ČR hodnotí dosavadní průběh kampaně RYBA DOMÁCÍ velmi pozitivně. Kampaň na podporu konzumace sladkovodních ryb, která je spolufinancována Evropským rybářským fondem, byla oficiálně zahájena 1. 9. 2008 a plánována je do konce roku 2011. V současnosti probíhá další fáze kampaně RYBA DOMÁCÍ – letní grilování.


28.5.2010

Desáté kolo příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Ing. Jakub Šebesta schválil 13. května 2010 zpřesnění Pravidel pro opatření pro 10. kolo příjmu žádostí z Programu rozvoje venkova.


27.5.2010

Ministr Šebesta představil Vizi českého zemědělství po roce 2010

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Jakub Šebesta dnes na tiskové konferenci představil Vizi českého zemědělství po roce 2010, kterou vytvořila Skupina pro strategické otázky v zemědělství.


26.5.2010

Šesté kolo příjmu Žádostí o dotaci z OP Rybářství bude spuštěno v červnu 2010

Tisková zpráva – Ministr zemědělství vyhlašuje šesté kolo příjmu Žádostí o dotaci Operačního programu Rybářství 2007 – 2013. V rámci šestého kola OP Rybářství budou moci žadatelé předkládat Žádosti o dotaci na projekty opatření 3.1. Společné činnosti, záměr a) Zvyšování odborných znalostí v odvětví rybářství a na projekty opatření 3.2. Opatření na ochranu vodních živočichů a rostlin, záměr b) vysazování úhoře říčního (Anguilla anguilla). Šesté kolo příjmu žádostí z OP Rybářství bude zahájeno 24.6.2010 a ukončeno 30.6.2010 ve 13 hodin.


25.5.2010

Ministři zemědělství ČR a Moldavské republiky podepsali Memorandum o porozumění

Tisková zpráva – Na základě pozvání ministra zemědělství Moldavské republiky Valeriu Cosarciuca absolvuje dnes a zítra ministr zemědělství Jakub Šebesta oficiální návštěvu této země. Ministři dnes podepsali Memorandum o porozumění týkající se spolupráce obou zemí v oblasti zemědělství.


21.5.2010

O Troubkách se bude znovu jednat

Tisková zpráva – Ministr zemědělství Jakub Šebesta dnes vydal pokyn generálnímu řediteli Povodí Moravy, s.p., aby neprodleně znovu oslovil vlastníky pozemků v místě, kde by měl být vybudován tzv. teplický poldr a zahájil nové vyjednávání o uvolnění pozemků pro stavbu poldru.

zobrazit po