přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
11.10.2010

Konkrétní pomoc pro povodněmi zasažené oblasti: odklad splátek za půdu a snadnější nákup pozemků výše nad vodou

Tisková zpráva – Odklad splátek kupní ceny nebo nájemného pozemku, refundace nákladů na úklid naplavenin nebo snadnější převod státních pozemků ze správy Pozemkového fondu ČR do vlastnictví obcí a fyzických osob. S konkrétní nabídkou pomoci přijeli ministr zemědělství Ivan Fuksa a ředitel pozemkového fondu Radim Zika za starosty obcí postižených srpnovými povodněmi do Frýdlantu. Město nebylo vybráno náhodně, velká voda tu totiž udeřila nejsilněji.


7.10.2010

Ministerstvo zemědělství pokročilo v přípravě pozice ČR k budoucnosti zemědělské politiky EU

Tisková zpráva – Hlavními prioritami Společné zemědělské politiky by měly být zjednodušení administrativy a snížení byrokracie, spravedlivé podmínky pro zemědělce ze starých i nových členských států EU a ochrana půdy. Vyplynulo ze stanovisek odborníků dotázaných Ministerstvem zemědělství.


4.10.2010

Národní zemědělské muzeum má nového ředitele

Tisková zpráva – Národní zemědělské muzeum od dnešního dne povede odborník v oblasti památkové péče, ochrany kulturního dědictví a krajiny a v oblasti historie zahradního a krajinářského umění pan Zdeněk Novák. Paní Šárka Steinová, která byla pověřena řízením muzea v období od 4.5.2010 do 4.10.2010, zůstává na postu náměstkyně ředitele.


4.10.2010

Udržitelné používání pesticidů je v souladu s ochranou zdraví a životního prostředí

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství uspořádalo diskuzní seminář k postupu a způsobu implementace nové směrnice Evropského parlamentu a Rady za účelem dosažení udržitelného používání pesticidů. To představuje podle směrnice snižování rizik a omezování vlivu používání pesticidů na lidské zdraví a životní prostředí, zvláště podporováním integrované ochrany rostlin a alternativních přístupů nebo postupů, jakými jsou nechemické alternativy pesticidů.


1.10.2010

Každý hektar půdy má mít jasného majitele, chce se zasadit ministr Fuksa

Tisková zpráva – Současný stav vypořádání restitučních nároků blokuje nakládání s pozemky, na které byl vznesen restituční nárok, a tudíž znemožňuje oprávněným osobám nakládat s jejich majetkem. Blokuje ale také pozemkové úpravy nebo protipovodňová opatření a celkový rozvoj obcí. Všechny uvedené skutečnosti dělají z dotažení restitucí jasnou prioritu ministra zemědělství Ivana Fuksy.


30.9.2010

Česko si stojí za tradičním pomazánkovým máslem

Tisková zpráva – Evropská komise dnes rozhodla, že podá na Česko žalobu kvůli používání označení „pomazánkové máslo“. Spor mezi Českou republikou a Evropskou unií o toto označení trvá už pět let. Několik desítek let ale trvá tradice používání tohoto názvu domácí pochoutky, jejíž obliba u nás navíc stále roste. Česká republika podporuje výrobu tradičních výrobků, a proto i nadále považuje za oprávněné používat pro tradiční mléčný výrobek tradiční označení.


23.9.2010

Čeští zemědělci si zaslouží férové podmínky

Tisková zpráva – Budoucnost Společné zemědělské politiky po roce 2013 projednávali šéfové zemědělských resortů EU na neformálním zasedání rady v belgickém La Hulpe ve dnech 19.-21. září. Českou delegaci vedl ministr zemědělství Ivan Fuksa, který na jednání vyslovil jednoznačnou podporu reformě SZP ve smyslu její modernizace a nastolení spravedlivějších podmínek.


23.9.2010

Češi chtějí potraviny české, nejlépe regionální, jsou přesvědčeni o jejich kvalitě

Tisková zpráva – Naprostá většina spotřebitelů v ČR chce nakupovat kvalitní místní potraviny, 86 procent dotazovaných vítá vznik značky Regionální potravina. Vyplynulo to z aktuálního průzkumu ministerstva zemědělství, do kterého se na agrosalonu Země živitelka zapojilo více než 1100 lidí. Na poptávku po kvalitních domácích potravinách odpovídá projekt Regionální potravina, kterým ministerstvo zemědělství současně podporuje menší tuzemské výrobce a pěstitele.


22.9.2010

I přes nepřízeň počasí bude mít Česká republika dostatek obilovin

Tisková zpráva – Letošní žně jsou už prakticky u konce. Sklizeň základních obilovin přesáhla hranici 6 miliónů tun, přesto je nižší přibližně o devět procent než v roce 2009. Navzdory propadu výnosů letošní sklizeň obilovin celkovou domácí spotřebu České republiky pokryje.


22.9.2010

Startuje podzimní etapa kampaně Ryba domácí

Tisková zpráva – Ministerstvo zemědělství v září zahájí další etapu komunikační kampaně Ryba domácí. Jednou z tradičních podzimních činností v rámci zemědělského roku je výlov rybníků. A právě výlov rybníka je ideálním místem pro nákup čerstvých sladkovodních ryb té nejvyšší kvality.

zobrazit po