přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Ministerstvo zemědělství usnadní výrobu dezinfekcí, dnes na to vydalo speciální výjimku

13.3.2020

Na nedostatek dezinfekce v českých obchodech dnes zareagovalo Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Ministerstvem financí a celníky.

Vydalo výjimku, která umožňuje lihovarům vyrobit dezinfekční přípravky z lihu denaturovaného prostředkem Bitrex. To bez souhlasu Ministerstva zemědělství legislativa neumožňuje.

MZe se rozhodlo pro vydání výjimky kvůli současné mimořádné situaci způsobené koronavirem. Cílem rozhodnutí je zvýšení dostupnosti dezinfekčních přípravků na trhu v ČR pro občany, firmy a všechny další instituce. Na základě výjimky tak budou moci lihovary zásobovat plynule trh a reagovat aktuálně na vývoj ohledně onemocnění COVID-19. Rozhodnutí platí na dobu neurčitou. MZe opatření připravilo ve spolupráci s Ministerstvem financí a Celní správou ČR. Rozhodnutí o povolení užití denaturačního prostředku je v příloze tiskové zprávy.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem