přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
18.11.2021

Česká republika snížila spotřebu antimikrobik u zvířat o polovinu

Spotřeba antimikrobik u hospodářských zvířat v České republice je výrazně pod průměrem 31 evropských zemí. Spotřeba těchto přípravků klesla v ČR v období 2008 až 2018 přibližně o 50 %. Pokračuje tak trend celkového poklesu jejich spotřeby.


5.11.2021

Ministerstvo zemědělství podpoří také v roce 2022 obnovu a údržbu kulturních a venkovských prvků v krajině

K oživení a zachování charakteristického rázu vesnic je určen dotační program na údržbu a obnovu kulturních a venkovských prvků. Ministerstvo zemědělství prostřednictvím tohoto programu v příštím roce rozdělí žadatelům 47,3 milionu korun, což je ve srovnání s rokem 2021 o 17,3 milionu více.


6.5.2021

Výroba a použití lihu pro dezinfekci bude mít od července upravená pravidla

Nové povolení na zvláštní denaturaci lihu k výrobě dezinfekce začne platit od 1. července 2021.


29.4.2021

Trh s biopotravinami v roce 2019 vzrostl o 19 procent. Obyvatelé ČR spotřebovali biopotraviny za 5,26 miliardy korun

Trh s biopotravinami v České republice nadále roste, tento trend trvá už od roku 2011. Vyplývá to ze Zprávy o trhu s biopotravinami v ČR v roce 2019, kterou zveřejnilo Ministerstvo zemědělství.


23.4.2021

Čína se otevírá českému krmivu. Ministerstvu zemědělství se po šesti letech podařilo dojednat povolení k vývozu krmných směsí

Pětice českých krmivářských firem může začít vyvážet své výrobky do Číny. Českému Ministerstvu zemědělství (MZe) se po složitém šestiletém vyjednávání s čínským Generálním ředitelstvím cel, které musí schválit každou exportní zemi a každý typ dováženého produktu, podařilo získat povolení k vývozu krmných směsí.


15.4.2021

Účastníci ministerské konference se shodli na vzniku systému pro sdílení znalostí o rizicích pro panevropské lesy

K plnění vize pro evropské lesy 2030, kdy jsou tyto lesy udržitelně obhospodařovány, aby byly odolné, zdravé, produktivní a multifunkční a aby přispívaly k udržitelnému rozvoji, se zavázala bratislavská ministerská konference procesu FOREST EUROPE.


29.1.2021

Ministerstvo zemědělství zahájí příjem žádostí o dotace na údržbu kulturních a venkovských prvků

Ministerstvo zemědělství zahájí o půlnoci z 31. ledna na 1. února 2021 příjem žádostí o dotaci v rámci programu Údržba a obnova stávajících kulturních prvků venkovské krajiny. Příjem žádostí bude do půlnoci 19. února 2021 nebo do vyčerpání rozpočtu. Tento program je určen ke zvýšení turistické atraktivnosti, oživení a zachování charakteristického rázu vesnic.


1.12.2020

Ministerstvo zemědělství poskytlo nevládním organizacím informace k připravované Zelené architektuře, aby se k ní mohly vyjádřit

Nevládní zemědělské a ekologické organizace dostaly od Ministerstva zemědělství (MZe) v předstihu informace o chystané Zelené architektuře, aby se k ní mohly vyjádřit, případně vznést připomínky.


24.11.2020

Ministerstvo zemědělství bude v pátek jednat s Evropskou komisí o nových strategiích, které jsou součástí Evropské zelené dohody

Hlavním cílem Evropské zelené dohody, kterou představila Evropská komise (EK) v prosinci 2019, je dosažení klimatické neutrality do roku 2050. Na tento strategický dokument letos v květnu navázaly Strategie od zemědělce ke spotřebiteli a Strategie pro biologickou rozmanitost. Obě obsahují řadu velmi ambiciózních cílů v oblasti klimatu a životního prostředí, které jsou vztaženy k roku 2030.


24.11.2020

Ministerstvo zemědělství zveřejnilo Zásady dotačního programu Agricovid potravinářství

Dnes, 24. listopadu 2020, zveřejnilo Ministerstvo zemědělství (MZe) na svých stránkách Zásady, kterými se na základě rozpočtových pravidel stanovují podmínky pro poskytování dotací v rámci dotačního programu AGRICOVID POTRAVINÁŘSTVÍ. O podporu mohou žádat podnikatelské subjekty působící v oblasti výroby potravin dodávající produkty provozovatelům stravovacích služeb, aby zmírnily negativní ekonomické dopady opatření, která musely přijmout kvůli koronaviru. Podmínkou žádosti je pokles příjmu o více než 25 % za rozhodné období, tj. od 1. března do 30. listopadu 2020.

zobrazit po