přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Poznej svého farmáře

Poznej svého farmáře


Série poznávacích akcí pro veřejnost s názvem "Poznej svého farmáře" má za cíl propojit menší a střední farmáře s jejich potenciálními spotřebiteli. Návštěvníkům akcíh budou nabídnuty ochutnávky výrobků přímo od farmářů-prvovýrobců, dále nákup kvalitních potravin z regionu a také možnost podívat se, jakým způsobem farmáři vlastně hospodaří a vyrábí své produkty.

Farmáři - prvovýrobci

Co si představíte pod pojmem farmář-prvovýrobce? Je to člověk spjatý s přírodou, s faunou a s půdou. Člověk zpracovávající produkty ze své farmy, čímž umožňuje svému zákazníkovi nakupovat přímo u zdroje.

Den otevřených vrátek

Jedna z vybraných farem vždy otevře „svá vrátka“ pro návštěvníky a nechá je nahlédnout do výroby a produkce potravin. Společně s hostitelskou farmou se představí i další lokální chovatelé a pěstitelé.

Doprovodný program

Součástí každého programu je i hudební doprovod, divadelní představení, zábavné hry pro děti a dospělé, ukázky výroby produktů, pasení a stříhání ovcí, komentované prohlídky farem atd.

Více informací o projektu Poznej svého farmáře naleznete na webových stránkách http://poznejsvehofarmare.cz/