přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Seminář ke geneticky modifikovaným rostlinám

7.3.2011

Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) uspořádá 31. března 2011 v Bruselu pracovní schůzku (workshop) zainteresovaných subjektů k problematice geneticky modifikovaných (GM) rostlin.

Semináře se zúčastní vědci a posuzovatelé rizik z členských států Evropské unie, průmyslu a nevládních organizací. Diskutovat se bude o návrhu směrnice na výběr srovnávacích znaků (“comparators”) pro posuzování rizik z GM rostlin.

Výběr vhodného srovnávacího znaku je základem pro hodnocení rizik z geneticky modifikovaných organismů (GMO). Současná praxe hodnotitelů rizik spočívá v tom, že se porovnává geneticky modifikovaná  rostlina a její konvenční protějšek.

Veřejná diskuse ke konzultativnímu semináři s názvem „Guidance on Selection of Comparators for the Risk Assessment of Genetically Modified Plants“  probíhala od poloviny listopadu loňského roku do 15. ledna 2011. Součástí březnového semináře v Bruselu bude diskuse a objasňování vědeckých připomínek, které byly podány během veřejného připomínkového řízení,

Návrh programu semináře a další informace můžete najít na webových stránkách Evropského úřadu pro bezpečnost potravin.

Zdroj: EFSA

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem