přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Zákaz provozu nelegální výrobny v Praze

19.1.2012

Z tiskové zprávy Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ze dne 19. ledna 2012.

Ve čtvrtek 19. ledna dopoledne vykonala SZPI ve spolupráci s Policií České republiky kontrolu v prostorách používaných k nelegální výrobě v Praze 4, Na Borovém 4/341.

Tisková zpráva uvádí, že při kontrole české zemědělské potravinářské inspekce bylo zjištěno, že provozovatelé, kteří vyrábějí rýžové závitky s masem pro odběratele v tržnici Saparia, nemají příslušná oprávnění k činnosti (živnostenské listy). Hygienické podmínky ve sklepních prostorách, v nichž se výrobna nachází, byly zcela nevyhovující.

SZPI na místě uložila zákaz uvádět do oběhu 2 472 kg rýžových závitků a zbývající nezpracované suroviny, tedy asi 500 kg rýže a 100 kg masa. Inspekce také zakázala další používání těchto prostor k potravinářské výrobě.

Zadržené potraviny budou předány k likvidaci do kafilérie a o zjištění bylo informováno místně příslušné pracoviště Státní veterinární správy České republiky.

Zdroj: SZPI

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem