přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Vodítka EFSA pro hodnocení rizik GM zvířat, potravin a krmiv z nich pocházejících

26.1.2012

Na základě žádosti Evropské komise vypracoval Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) vodítka pro hodnocení rizik potravin a krmiv pocházejících z geneticky modifikovaných (GM) zvířat, posuzující také související aspekty zdraví a pohody GM zvířat.

Dokument představuje metodiku pro hodnocení rizik a požadavky na data předkládaná při podání žádosti o uvedení na trh EU potravin a krmiv pocházejících z GM zvířat. Tento přístup k hodnocení rizik umožňuje porovnání GM zvířat a z nich pocházejících potravin a krmiv s jejich konvenčními protějšky, a také integraci bezpečnosti potravin a krmiv, zdraví a pohodu (welfare) zvířat.

Ještě před dokončením vodítek mohly zájmové skupiny a zainteresované organizace (stakeholders) připomínkovat návrh vodítek prostřednictvím on-line konzultace, která proběhla v létě roku 2011.

V roce 2012 také EFSA předloží k veřejné konzultaci samostatný dokument, věnující se rizikům zvířat GM pro životní prostředí.

Podrobnější informace a vodítka můžete najít na webových stránkách Evropského úřadu pro bezpečnost potravin.

Zdroj: EFSA

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem