přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Seminář na téma „Antimikrobiální rezistence“ u příležitosti Evropského antibiotického dne 2019

Datum: 18.11.2019  8:30 – 14:30
Místo konání: SVS, Slezská 100/7, Praha 2
Tématické zaměření akce: Antimikrobiální rezistence
Kategorie: Vzdělávací akce (konference, kurzy, přednášky atd.)

U příležitosti Evropského antibiotického dne se v Praze uskuteční dne 18. listopadu 2019 jednodenní mezinárodní odborný seminář věnovaný tématice antimikrobiální rezistence, zodpovědnému zacházení s antibiotiky a rizikům spojeným s jejich nevhodným užíváním. Jaké jsou hrozby antimikrobiální rezistence a jak tento problém řešit jsou témata, s nimiž se může touto cestou seznámit odborná i širší veřejnost.

Seminář je uspořádán Odborem bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství ve spolupráci s Ministerstvem pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenské republiky, realizaci zajišťuje Koordinační místo pro vědeckou a technickou spolupráci s EFSA v České republice a Národný kontaktný bod pre vedeckú a technickú spoluprácu s EFSA Slovenskej republiky.

Seminář se uskuteční v pondělí 18. listopadu 2019 v konferenčním sále Státní veterinární správy ČR, Slezská 100/7, 120 00 Praha – Vinohrady.

Se svými příspěvky vystoupí zástupce Evropského úřadu pro bezpečnost potravin, dále zástupci státní správy, příslušných dozorových orgánů, zdravotních ústavů a výzkumných organizací. Semináře se rovněž zúčastní i zástupci profesních organizací (Komora veterinárních lékařů ČR) nebo přímo praktičtí humánní a veterinární lékaři.

Vstup na konferenci je volný (bez poplatku), avšak po předchozí registraci. Registrace, resp. oznámení o účasti, zasílejte na e-mail: vladimirbrychta@mzecz (221 81 2045). Kapacita sálu je omezena, proto doporučujeme včasnou registraci (upřednostněna bude včasná registrace do limitu kapacity sálu cca 100 osob).

Seminář se koná právě 18. listopadu, v den, který je označován jako Evropský antibiotický den s cílem zvýšit povědomí o hrozbách, které představují bakterie rezistentní k antibiotikům a také o uvážlivém využívání antibiotik.

Informace o Evropském antibiotickém dni:
https://antibiotic.ecdc.europa.eu/cs

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem