přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Den zdraví pro rodiny s dětmi na výstavě Země živitelka 2018

Datum: 26.8.2018  9:00 – 18:00
Místo konání: Výstaviště České Budějovice a.s., agrosalon Země živitelka
Tématické zaměření akce: Zdravá výživa, bezpečné zacházení s potravinami, původ potravin
Cílová skupina: Rodiny s dětmi
Kategorie: Soutěž
Den zdravi 2017


Ministerstvo zemědělství, Odbor bezpečnosti potravin, zve návštěvníky letošního 45. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka na zábavně vzdělávací akci pro rodiny s dětmi, tzv. „Den zdraví“, který se bude konat v rámci doprovodných programů výstavy v neděli 26. 8. 2018. Akce bude probíhat celý den na volné ploše u hlavního vchodu do areálu výstaviště, v prostoru označeném jako „Dětský zemědělský svět“.

V rámci „Dne zdraví“ bude pro děti připraveno několik soutěžních stanovišť se zajímavými úkoly, kvízy a testy na téma zdravá výživa a bezpečné zacházení s potravinami.

Za každý splněný úkol děti získají razítko do hrací karty, kterou obdrží u PROMO stánku Informačního centra bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství. Zde také kartu po splnění soutěžních úkolů vymění za tašku s drobnými dárkovými předměty.

Pro nejmladší návštěvníky bude připraveno jedno dopolední a jedno odpolední hudební představení s názvem „Přijede k nám návštěva“ v podání umělecké dvojice Vanda a Standa. Formou scének a písniček se děti dozvědí například proč je důležité zdravě jíst, jak správně uchovávat potraviny a proč si máme před jídlem mýt ruce.

Nejen dospělým návštěvníkům bude celý den k dispozici PROMO stánek Informačního centra bezpečnosti potravin, kde budou zdarma poskytovány informační materiály a publikace s tematikou zdravé výživy a bezpečnosti potravin. Zájemci obdrží také vzdělávací a výukové materiály určené především pro žáky základních škol.

Soutěžní stanoviště jsou každý rok obměňována. V minulém roce se děti při plnění úkolů například dozvěděly, kolik je potřeba denně vypít tekutin, které nápoje jsou pro ně zdravé a které naopak nevhodné; při jaké teplotě a jak dlouho je potraviny potřeba vařit, aby byly bezpečné; jak skladovat čerstvé i tepelně upravené potraviny, aby se nezkazily; a řadu dalších užitečných informací. Velký zájem byl především o stanoviště, na němž si děti na vlastní kůži zkusily, jak je nepříjemné nosit nadbytečné kilogramy v podobě těžkého břicha nebo zadečku.  

 

Z loňského ročníku „Dne zdraví“ je možné zhlédnout krátké video:

Související odkazy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem