přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

"Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš?" - akce pro rodiny s dětmi se koná 28. a 29. května

Datum: 28.5.2016  9:00 – 29.5.2016  17:00
Místo konání: Národní zemědělské muzeum Praha
Kategorie: Vzdělávací akce (konference, kurzy, přednášky atd.)

Úřad pro potraviny Ministerstva zemědělství ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem Praha pořádají poslední květnový víkend, 28. a 29. května 2016, od 9 do 17 hodin v prostorách Národního zemědělského muzea 2. ročník zábavné soutěžní akce pro rodiny s dětmi: „Za tajemstvím potravin aneb Víš, co jíš?“.

Náplní akce, určené pro rodiny s dětmi, je zábavná soutěžní hra tematicky zaměřená na zdravou výživu a správné zacházení s potravinami.

Které potraviny pocházejí od zvířat? Které ovoce a zelenina roste u nás v Česku?  Z čeho si připravit zdravou snídani? Jak správně potraviny nakupovat, uvařit a kde mít jídlo uložené? Proč pít, i když nemáme žízeň? Kudy v těle potrava putuje?

To vše a mnohé další se děti dozví formou zábavných úkolů, soutěží, interaktivních her, kvízů, poznávacích testů a krátkých videí. V cíli soutěžní hry děti dostanou na základě vyplněné hrací karty diplom a odnesou si také zajímavé ceny.

Publikace
Dospělým návštěvníkům i dětem budou zdarma nabídnuty publikace Informačního centra bezpečnosti potravin Ministerstva zemědělství tematicky zaměřené na výživu, správné zacházení s potravinami a bezpečnost potravin. K dispozici budou také výukové materiály – pracovní sešity pro žáky prvního i druhého stupně základních škol, pexesa a znalostní testy.

Vstup zdarma
Po dobu konání akce bude vstup do Národního zemědělského muzea Praha zdarma. Nabízí se tak možnost prohlédnout si zajímavé expozice muzea: "Rybářství", "Laboratoř ticha", "Od věku sloužím člověku", "Jede traktor - sbírka zemědělské techniky NZM" či navštívit zvířata na malé muzejní farmě.

Přílohy

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem