přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Knihovna Antonína Švehly (KAŠ)

Knihovna Antonína Švehly (původně Zemědělská a potravinářská knihovna) je největší odborná zemědělská knihovna v České republice a je třetí největší zemědělskou knihovnou na světě. Knihovna je integrální součástí Ústavu zemědělské ekonomiky a informací ÚZEI.

KAŠ je moderní knihovnou 21. století, která však zůstává v těsném sepětí s národní zemědělskou tradicí. V rozsáhlém fondu knihovny najdeme více než 1,2 miliónu svazků z historických oborových knihoven od doby Rakousko-Uherské monarchie, přes období první Československé republiky, poválečnou éru, až po knihovnu MZe. Posláním KAŠ je pro resort zajistit kvalitní a relevantní informační zdroje z oblasti zemědělství, potravinářství a souvisejících oborů. A poskytovat knihovnické a informační služby jak vědeckým a výzkumným pracovníkům, tak i široké laické veřejnosti.

Budova ZPKKontakt:
Knihovna Antonína Švehly
www.knihovnasvehly.cz
Dům zemědělské osvěty,
Slezská 7, 120 00 Praha 2

 

Související odkazy