přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Výzkum a vývoj

Ministerstvo zemědělství odpovídá za výzkum, vývoj a inovace v rámci agrárního sektoru ČR. Je poskytovatelem účelové a institucionální podpory. Koncepčně a metodicky řídí resortní organizace zabývající se výzkumem.

Odpovídá za realizaci Národní politiky výzkumu a Národní inovační strategie v resortu, zpracovává Koncepci výzkumu a vývoje v působnosti ministerstva a zajišťuje její realizaci, zpracovává priority národních a mezinárodních programů s problematikou agrárního výzkumu a vývoje a inovací. Zpracovává resortní programy výzkumu a zajišťuje veřejné soutěže ve výzkumu a vývoji, vyhlašuje soutěže na ocenění za mimořádné výsledky ve výzkumu a vývoji. Poskytuje za resort údaje do Informačního systému výzkumu a vývoje (databáze CEA, VES, CEP a RIV).

Ministerstvo také koordinuje spolupráci v oblasti resortního výzkumu a vývoje a inovací v rámci ČR a zapojování resortní vědeckovýzkumné základny do Evropského výzkumného prostoru a účastní se výzkumného programu OECD.

Ministerstvo zemědělství je jedním ze zakládajících států mezinárodní iniciativy BIOEAST, kterou v současnosti (v období 1.7.2019-30.6.2020) spolu s generálním tajemníkem iniciativy řídí.


zobrazit po
29.9.2010

Výsledky hodnocení VaVaI – výzkumné organizace – 3. etapa

Na webových stránkách NAZV (www.nazv.cz) v sekci „Pro partnery“ jsou zveřejněny výsledky hodnocení VaVaI 2010 – výzkumné organizace – 3. etapa.


2.9.2010

Ceny ministra zemědělství pro mladé vědecké pracovníky a za nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a experimentálního vývoje pro rok 2010

Ceny za mimořádné výsledky ve výzkumu a experimentálním vývoji byly předány u příležitosti zahájení 37. ročníku výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích dne 26. srpna 2010.


21.4.2010

Vyhlášení veřejné soutěže VaV s počátkem řešení 2011

Ministerstvo zemědělství vyhlašuje podle zákona č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací z veřejných prostředků a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o podpoře výzkumu, experimentálního vývoje a inovací) ve znění pozdějších předpisů jednostupňovou veřejnou soutěž VaV – s počátkem řešení v roce 2011 v rámci programu Výzkumu v agrárním komplexu, VAK.


26.3.2010

Dodání údajů o výsledcích výzkumu, experimentálního vývoje a inovací - RIV 2010 DOC Otevírá se do nového okna. (DOC, 44 KB)

Na webových stránkách Národní agentury pro zemědělský výzkum (NAZV) – www.nazv.cz – jsou v sekci RIV – RIV10 zveřejněny „Stránky eRIV pro podávání výsledků do RIV2010 s aplikací eRIVPro“.


10.2.2010

Cena ministra zemědělství pro mladé vědecké pracovníky pro rok 2010

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Českou akademií zemědělských věd vyhlašuje veřejnou soutěž pro mladé vědecké pracovníky.


10.2.2010

Cena ministra zemědělství za nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a experimentálního vývoje v roce 2010

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Českou akademií zemědělských věd vyhlašuje veřejnou soutěž za nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a experimentálního vývoje.


23.11.2009

Vyhlášení výsledků veřejné soutěže na projekty VaV

Výsledky veřejné soutěže ve výzkumu a vývoji na projekty s počátkem řešení v roce 2010 byly zveřejněny 23. 11. 2009. Výsledky najdete na stránkách NAZV.


12.11.2009

Prohlášení RAV k současnému systému financování institucionální podpory na výzkum DOC Otevírá se do nového okna. (DOC, 42 KB)

Prohlášení Rady veřejných výzkumných institucí aplikovaného výzkumu k současnému systému financování institucionální podpory na výzkum a ke krácení rozpočtu veřejných výzkumných institucí aplikovaného výzkumu.


31.8.2009

Ceny ministra zemědělství pro mladé vědecké pracovníky a za nejlepší realizovaný výsledek výzkumu a vývoje v roce 2009

Ceny za mimořádné výsledky ve vědě a výzkumu předali náměstek ministra zemědělství Ing. Stanislav Kozák a předseda České akademie zemědělských věd prof. Ing. Jan Hron, DrSc., dr.h.c. u příležitosti zahájení 36. ročníku výstavy Země živitelka v Českých Budějovicích dne 27. srpna 2009.


7.5.2009

Vyhlášení veřejné soutěže VaV s počátkem řešení 2010

Ministerstvo zemědělství vyhlašuje podle zákona č. 130/2002 Sb., o podpoře výzkumu a vývoje z veřejných prostředků a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o podpoře výzkumu a vývoje) ve znění pozdějších předpisů jednostupňovou veřejnou soutěž VaV - s počátkem řešení v roce 2010 v rámci programu Výzkum v agrárním komplexu, VAK.

zobrazit po