přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Precizní zemědělství

Precizní zemědělství je moderní způsob produkce potravin, který reaguje na nové požadavky společnosti a technické možnosti digitální doby. Jedná se o ucelený systém agrotechnických opatření zavádějících technický a technologický potenciál do praxe s cílem dosažení ekologicky, energeticky a ekonomicky nejlepších výsledků při zachování kulturní krajiny a dlouhodobé udržitelnosti krajiny.

Základní myšlenou precizního zemědělství je zasáhnout v pravý čas na pravém místě s potřebnou intenzitou a efektivitou při šetrném využívání přírodních zdrojů.

Snaha je o optimální využití každého zemědělského pozemku, a to s ohledem na jeho přirozené produkční vlastnosti. K tomuto účelu jsou využívány moderních technologie, jako jsou například navigační systémy (GPS, Glonass), dálkové průzkumy země, výnosové mapy, využívání bezpilotních dronů, zapojení autonomních robotů a mnoha dalších prostředků, které nám poskytují moderní technologie.