přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Stanoviska a názory ÚKOZ

K aktuálním problémům ochrany zvířat nebo na vyžádání zaujímá ÚKOZ obvykle oficiální stanovisko, případně zasílá dopis, otevřený dopis, výzvu apod.

Na základě novelizace zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, došlo na přelomu let 2008 a 2009 k přesunu kompetencí na úseku ochrany zvířat proti týrání - bylo zrušeno samostatné oddělení Ústřední komise pro ochranu zvířat, podřízené přímo ministru zemědělství, a stalo se z něj oddělení ochrany zvířat zařazené do běžného organizačního schématu MZe.
Ústřední komise pro ochranu zvířat jako taková nadále vykonává činnost, nyní ovšem pouze jako odborný poradní orgán ministra zemědělství.
Nositelem kompetencí, které uvádí zákon č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, ve znění pozdějších předpisů, na úseku ochrany zvířat proti týrání, je tedy Ministerstvo zemědělství, odbor živočišných komodit a ochrany zvířat, oddělení ochrany zvířat (MZe-OOZ), nikoliv Ústřední komise pro ochranu zvířat (ÚKOZ).

Texty níže uvedených článků odpovídají termínu svého vzniku, do prosince 2008 jsou tedy vyjádřením názoru orgánu ochrany zvířat, od ledna 2009 vyjádřením názoru odborného poradního orgánu ministra zemědělství.


zobrazit po
  • první
  • předchozí
  • 1
  • 2
23.2.2006

Stanovisko ÚKOZ k používání obojků s elektrickým výbojem, ostnatých obojků a stahovacích obojků u psů PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 86 KB)


27.4.2004

Stanovisko ÚKOZ k problematice kupírování uší psů, jejich účasti na veřejných vystoupeních a svodech, a k propagaci týrání zvířat PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 123 KB)


11.2.2003

Stanovisko ÚKOZ ve věci porušení povinnosti učinit opatření proti úniku zvířat v zájmovém chovu PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 27 KB)


3.6.2002

Dopis ÚKOZ obecním úřadům - Tvorba obecně závazných vyhlášek o chovu a pohybu psů po veřejných prostranstvích z pohledu zákona č. 246/1992 Sb PDF Otevírá se do nového okna. (PDF, 79 KB)

zobrazit po
  • první
  • předchozí
  • 1
  • 2