přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
10.3.2023

Irská potravinářská komora Bord Bia zahajuje v USA kampaň k propagaci hovězího a jehněčího masa

V roce 2015 se Irsko po 15 letech, kdy hovězí maso původem z Evropské unie na trhu Spojených států chybělo z důvodu BSE, stalo první zemí EU se schváleným vývozem do USA.


3.3.2023

FDA USA přichází s doporučením pro označování rostlinných alternativ mléka s cílem informovat spotřebitele

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) minulý týden publikoval návrh doporučení pro výrobce ohledně označování potravin rostlinného původu.


17.2.2023

2023 rokem strmého propadu podpory přímých plateb americkým zemědělským podnikům

Vládní přímé platby zemědělcům v USA se v roce 2023 předpokládají ve výši 10,2 miliardy dolarů, což je o 5,4 miliardy dolarů (34,4 %) méně než v roce 2022. Velká část tohoto poklesu ve srovnání s rokem 2022 je způsobena nižšími kompenzacemi a ad hoc pomocí zemědělcům při katastrofách.


3.2.2023

FDA vyjadřuje obavy ohledně obsahu CBD v potravinách a doplňcích stravy

Stejně jako v Evropě, i v USA se za poslední roky rozšířilo používání kanabidiolu (CBD) v potravinách a nápojích nebo jako doplňku stravy. A stejně jako v Evropě, ani v USA ještě není zajištěn rámec pro využití, kontrolu a označování těchto produktů.


30.1.2023

Matchmakingové fórum v rámci pivní konference CBC v Nashville, Tennessee

Ministerstvo zemědělství ve spolupráci se Zastupitelským úřadem ČR ve Washingtonu zve české firmy ze sektoru pivovarnictví, pivovarnických vstupů a technologií k účasti na matchmakingovém fóru „Brewing like Czechs do“ v rámci Craft Brewers Conference v Nashvillu v Tennessee. Fórum se uskuteční na okraj konference v úterý 9. května 2023 od 14:00 do 16:30 hod v prostorách Music City Center.


27.1.2023

Nová pravidla pro označování organických produktů v USA

USDA novými pravidly posílilo opatření pro kontrolu a vymáhání podmínek pro ekologické zemědělství a organické produkty. Aktualizovaná pravidla Národního programu ekologického zemědělství (NOP) byla 19. ledna zveřejněna ve federálním registru a od března 2024 budou uplatňována pro domácí i importované organické produkty.


20.1.2023

Americký zákazník si za vejce připlatí, pokud je vůbec sežene. Regály supermarketů jsou prázdné nejen kvůli ptačí chřipce

Poslední aktualizované údaje amerického Úřadu pro statistiku práce (BLS), zveřejněné 12. ledna, ukazují, že inflace byla v případě potravin v uplynulém roce vyšší (10,4 %) než celková míra inflace (6,5).


13.1.2023

V USA je 1 z 25 balení kuřete na amerických pultech kontaminováno, hledá se systémové řešení

Odhaduje se, že každý rok onemocní salmonelou 1,35 milionu Američanů a téměř čtvrtina těchto případů pochází z kuřecího nebo krůtího masa.


6.1.2023

V návaznosti na soudní spor mezi Anheuser-Busch InBev a Constellation Brands očekávají Spojené státy novou definici piva

Doposud užívaná definice piva, která je americkými úřady užívána pro legislativní, daňové a označovací účely, patrně dozná změny. Precizace kategorie piva a sladových nápojů se očekává v důsledku soudního sporu, jehož jádrem je právě otázka, jaký nápoj ještě můžeme označovat jako pivo.


3.1.2023

Nabídka účasti na veletrhu Vinexpo America/Drinks America 2023 New York

V návaznosti na úspěšnou účast českých a moravských vín a lihovin na veletrhu Vinexpo | Drinks America v minulých letech zve Ministerstvo zemědělství k účasti na ročníku 2023, který se uskuteční v termínu 8 .– 9. března 2023 v New Yorku.

zobrazit po