přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
2.12.2022

USA – ekonomika hnaná domácí spotřebou

Jako je česká ekonomika založená na exportu, ta americká závisí především na spotřebě vlastních obyvatel. V těžších obdobích, kdy firmám může docházet dech, a spotřebitelé mají tendenci šetřit, hledají obchodníci cesty, jak opět nastartovat ekonomický růst.


14.10.2022

Welfare hospodářských zvířat předmětem sporů mezi Kalifornií a zbytkem USA

Před Nejvyšším soudem USA se aktuálně projednává dopad kalifornského zákona o dobrých životních podmínkách zvířat na producenty, zpracovatele, spotřebitele a maloobchodní ceny.


7.10.2022

Americká vláda bude zkoumat zahraniční vlastnictví zemědělské půdy

Republikáni v americkém Kongresu tento týden vyzvali vládní Úřad pro kontrolu hospodaření (Government Accountability Office), aby urgentně prošetřil zahraniční investice do zemědělské půdy v USA. Důvodem je potenciální hrozba pro národní bezpečnost, obchod a potravinové zabezpečení.


30.9.2022

Definice pro tvrzení „zdravé“ potraviny v USA

Americký úřad pro potraviny a léčiva (FDA - Food and Drug Administration) vydal dne 29. září pokyny pro tvrzení na obalu, že jde o „zdravou“ potravinu. Záměrem je uceleným způsobem kodifikovat toto tvrzení, které spotřebitel jednoznačně přijme a bude chápat tak, že je produkt vhodný pro zdraví.


16.9.2022

Poprvé v historii je konzumentů marihuany v USA více než kuřáků tabáku

V průzkumu agentury Gallup provedeném v červenci letošního roku uvedlo 16 % respondentů, že kouří pravidelní marihuanu, což je více než 11 % dotázaných, kteří kouří tabákové cigarety.


15.9.2022

Pozvánka k účasti na KOSHERFEST USA 2022

Využijte možnost prezentovat svou košer produkci na veletrhu KOSHERFEST 2022 (Secaucus, New Jersey, USA, 8.–9. listopadu 2022)!


2.9.2022

Nevyhnutelná změna farmaření na západě USA kvůli suchu

Těžko si lze představit Las Vegas bez světel nebo arizonský Phoenix bez klimatizace. O to horší je představa zemědělské produkce na jihozápadě USA bez vody z řeky Colorado.


12.8.2022

Ceny potravin v USA rostou, přestože inflace obecně zpomaluje

Podle indexu spotřebitelských cen Úřadu pro statistiku Ministerstva práce USA se ceny potravin zvýšily o 1,3 %. V ročním vyjádření se ceny potravin zvýšily o 13,1 %, což je největší dvanáctiměsíční nárůst od roku 1979.


5.8.2022

Kvóta na vývoz hovězího masa z USA do EU plněna z poloviny

Podle nejnovějších údajů jsou američtí vývozci schopni plnit kvótu na vysoce kvalitní hovězí maso do EU z 53 %. Pro kvótový rok 2021/22 bylo alokováno 24,2 tis. tun pro maso z USA, přičemž celkové vývozy činily 12,9 tis. tun.


29.7.2022

Strategie pro zalesňování v USA

Ve smutné koincidenci s aktuálně probíhajícím lesním požárem v Českém Švýcarsku představil tento týden v pondělí americký ministr zemědělství Tom Vilsack strategii administrativy prezidenta Bidena na obnovu lesů v USA. Jde o nástin řešení dlouhodobého problému s obnovou porostů po přírodních katastrofách – primárně požárech.

zobrazit po