přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
2.6.2023

Srbsko je významný dodavatel slunečnicového oleje do zemí EU

Jak uvedl portál „e-Kapija“ Srbsko se během prvního kvartálu tohoto roku stalo třetím nejdůležitějším dodavatelem slunečnicového oleje do Evropské unie.


29.5.2023

České firmy opět silně zastoupeny na veletrhu IAF Novi Sad 2023

Ve dnech 20. – 26. května se čeští zemědělci a potravináři opět prezentovali na Mezinárodním zemědělském veletrhu v Novém Sadu.


19.5.2023

Stávkující srbští zemědělci dosáhli příslibu zvýšení dotací

V uplynulých dnech zahájili srbští zemědělci stávku, při které používají mj. zemědělskou mechanizaci k blokování silnic. Blokády probíhají především v autonomní oblasti Vojvodina, která je obilnicí Srbska.


12.5.2023

Srbští producenti mléka chtějí stávkovat

Po loňských problémech s nedostatkem trvanlivého i čerstvého mléka v srbské maloobchodní síti, které tamní vláda ve druhé polovině roku řešila uvolněním dovozu ze zahraničí, je mléko v Srbsku opět žhavé téma.


5.5.2023

Na srbských pšeničných polích se objevila rez žlutá

Portál „e-Kapija“ uvedl, že na některých srbských polích pšenice se v těchto dnech objevila v Srbsku poměrně vzácná nákaza rzi žluté (Puccinia striformis). Tato houba se šíří sporami a za dva až tři dny může zasáhnout celé pole.


28.4.2023

Srbsko má problémy s výsevem kukuřice

Portál „e-Kapija“ uvedl, že jarní setí kukuřice v Srbsku má výrazné zpoždění z důvodu nepříznivého počasí. V letošním roce byly v obvyklých termínech setí kukuřice častější srážky a chladnější počasí.


21.4.2023

Srbsko zveřejnilo pravidla pro dotace na nákup chovných hospodářských zvířat

V těchto dnech v Srbsku vyšla vyhláška, která stanovuje aktuální podmínky, za kterých je možné čerpat státní dotace na nákup chovných hospodářských zvířat. Země má dlouhodobý problém s kvalitou i kvantitou chovů, a proto podporuje zejména nákup kvalitních chovných zvířat.


14.4.2023

Srbsko neočekává další růst exportních cen medu

Podle informací portálu “e-Kapija“ zaplatí srbští spotřebitelé v letošním roce za 1 kg lučního medu kolem 8,60 EUR a za akátový med až 15 EUR/kg. Důvodem je snížená místní produkce medu, na kterou mají stále větší vliv klimatické změny.


6.4.2023

Dubnové ochlazení v Srbsku zatím místní jablečné sady nepostihlo

V těchto dnech se v Srbsku prudce ochladilo a z předchozích cca 20 °C klesly teploty i pod nulu. Na některých místech se také objevila sněhová pokrývka.


5.4.2023

Nabídka k účasti na incomingové misi srbských chovatelů skotu na veletrh Animaltech 2023 (23. – 25. dubna 2023)

Ministerstvo zemědělství ČR ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Bělehradě organizuje ve dnech 23. – 25. dubna 2023 incomingovou misi srbských chovatelů skotu na veletrh Animaltech 2023.

zobrazit po