přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
24.6.2022

Černá hora omezila marže u základních potravinářských produktů

Vláda Černé Hory na svém posledním zasedání přijala usnesení, ve kterém dočasně omezuje obchodní marže u základních potravinářských produktů.


17.6.2022

V Srbsku začíná sezóna sběru malin

V Srbsku v těchto dnech zahájili sběr malin, které jsou významným vývozním artiklem. V loňském roce vyvezlo Srbsko mražené maliny za 426 milionů USD, což znamená druhé místo v rámci zemědělského vývozu hned po kukuřici, které se vyvezlo za 557 milionů USD.


3.6.2022

Nová příležitost pro české chovatele ryb v Srbsku

V Srbsku se v oblasti chovu ryb (především kaprů) začínají naplno projevovat dopady pandemie a narušení dodavatelských řetězců. Z logistických důvodů byly již vylovené ryby určené k prodeji často vraceny zpět do rybníků, a nebyl zakládán nový chov.


26.5.2022

České firmy se opět a v hojném počtu prezentují na největším balkánském zemědělském veletrhu v Novim Sadu

Ve dnech 21. – 27. května probíhá v Srbsku již 89. ročník Mezinárodního zemědělského veletrhu v Novim Sadu, který je největší akcí v tomto sektoru v regionu západního Balkánu. Česká republika se zde již šestým rokem v řadě účastní formou oficiální expozice.


20.5.2022

Srbsko hledá nové trhy pro své ovoce

Logistické problémy způsobené válečným konfliktem Ruska a Ukrajiny a tlak na zavedení sankcí vůči Rusku nutí Srbsko hledat nové trhy pro export ovoce.


13.5.2022

Srbská voda s českou stopou na Dni Evropy

Na letní sezónu připravila společnost Knajz Miloš nové minerální vody s ovocnou příchutí. Knjaz Miloš je od roku 2019 ve společném vlastnictví české firmy Mattoni 1973 a americké společnosti PepsiCo.


6.5.2022

Srbská agrární společnost MK Group investuje do obnovitelných zdrojů energie

V těchto dnech byla podpisem memoranda o porozumění mezi společnostmi Power China, Fintel Energija a MK Group zahájena realizace projektu Agrosolar v Kule.


4.5.2022

Srbsko ruší veškerá opatření, která omezovala kvůli COVID-19 vstup do země

Od půlnoci 2. 5. 2022 tedy není zapotřebí při vstupu do země předkládat PCR nebo antigenní testy, ani potvrzení o očkování nebo o prodělání nemoci.


29.4.2022

Elon Musk sonduje možnost investice do minerální vody v Srbsku

V Srbsku v těchto dnech tiskem proběhla informace, že společnost Tesla Motors, kterou vlastní Elon Musk, se obrátila na srbskou společnost Minaqua s nabídkou na spolupráci. Minaqua sídlí v Novém Sadu a stáčí a prodává stejnojmennou minerální vodu s vysokým obsahem přírodního jódu.


14.4.2022

Předpoklad nedostatku kuřecího masa v Černé Hoře

Situace v Evropě, kde se v chovech drůbeže vyskytuje ptačí chřipka, válka na Ukrajině a problémy s dodávkami kuřecího masa z Brazílie, budou mít výrazné dopady na trh s kuřecím masem v Černé Hoře.

zobrazit po

Odstávka

Vážení uživatelé,

v období od 1.7.2022 od 16:00 hod do 10.7.2022 dojde k plánované generální odstávce systémů a aplikací MZe z důvodu nutné aktualizace. V tomto termínu nebude dostupný portál eAGRI, systémy a aplikace a nebude se k nim možné přihlásit. Více informací zde

Váš HelpDesk MZe

Novinky

Registry a aplikace

Kalendář