přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
16.7.2021

Meziroční nárůst agrárního exportu Ruska za první polovinu roku o 18 %

Podle statistik k 11. červenci 2021 vyrostl ruský agrární export o 18 % ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 a dosáhl hodnoty 15,6 mld. USD. Pro letošní rok Rusko počítá, že agrární export bude ve výši 30 mld. USD, což je podobně jako v loňském roce.


9.7.2021

Šampaňské už jedině to ruské

Rusko přijalo 3. července 2021 změny v zákoně O pěstování a výrobě vína, které mají za cíl nastavit pravidla v tomto oboru a především co nejvíce pomoci domácím ruským producentům. Jedna z nejkontroverznějších částí, která má mezinárodní dopad, je ta, která se týká šampaňského/šumivého vína.


2.7.2021

Rusko zvažuje zavedení speciální daně u sladkých nápojů

Téma vyššího zdanění sladkých nápojů je v Rusku aktuální již po několikáté. Aktuálně jsou posuzovány dvě varianty – zavedení procentní daně („akcízu“) z ceny nápoje nebo daně odvíjející se od množství obsaženého cukru. Jedná se o iniciativu ruské vlády, kterou ale příliš nepodporuje ministerstvo zemědělství ani výrobci nápojů.


18.6.2021

Žebříček největších producentů mléka v Rusku

Organizace Milknew společně s Národním svazem producentů mléka a konzultační společností „Streda consulting“ sestavili žebříček největší producentů mléka v Rusku pro rok 2020.


18.6.2021

Jaká je budoucnost amerického maso-zpracujícího průmyslu po hackerském útoku?

V posledních několika letech narušily chod amerického maso-zpracujícího průmyslu hned 3 pohromy – požár (závod v Holcombu, Kansas v roce 2019), pandemie covid-19 a nyní kybernetický útok. Tyto tři události pouze dokladují, jak je tento sektor vysoce koncentrovaný a disponuje jen malým prostorem pro případné chyby.


11.6.2021

Rusko počítá s růstem spotřeby rostlinných alternativ masa a mléka

Prognózy počítají s růstem spotřeby rostlinných alternativ masa a mléka. Aktuálně se v Rusku jedná o okrajovou záležitost, ale v roce 2025 by spotřeba náhražek masa mohla dosáhnout jednoho kilogramu na člověka za rok, někteří experti uvádí dokonce i dva kilogramy.


4.6.2021

V Rusku začalo platit povinné označování sýrů a zmrzliny

Od 1. června 2021 začalo v Rusku platit povinné označování mléčných produktů – v této etapě se týká kategorie sýrů a zmrzliny. Doposud označování mléčné produkce probíhalo ve zkušebním režimu a pouze na dobrovolné bázi.


28.5.2021

Rychlá letecká agronomická pomoc – nová služba pro ruské farmáře

Od začátku června 2021 začíná v Rusku fungovat tzv. Rychlá letecká agronomická pomoc. Jedná se o službu pro ruské farmáře, kterou bude poskytovat letecká aliance „Aerochimflot“.


21.5.2021

Rusko je na 17. příčce mezi světovými exportéry potravin

V roce 2020 Rusko exportovalo agrární zboží v hodnotě 30,5 miliardy USD. Export v podobné hodnotě očekává i v letošním roce. Podle ruských údajů se tak země zařadila na 17. místo mezi největší exportéry potravin na světě.


14.5.2021

Nový hráč na trhu retailu pro Sibiř a Dálný východ Ruska

„Vostočnyj sojuz“ neboli Východní svaz je obchodní název nové retailové sítě, která se na začátku května objevila na ruském trhu potravin. Vznikla spojením několika významných obchodních řetězců, které doposud působily v oblasti Sibiře a ruského Dálného východu samostatně.

zobrazit po