přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
9.6.2023

Plán Libanonu na zdvojnásobení plochy pro pěstování pšenice

Podle ministra zemědělství Abbas Al Hajj Hassana Libanon intenzivně připravuje rozšíření obdělávané plochy na celkových 700 000 hektarů s cílem zahájit plán na pěstování tzv. měkké pšenice, vhodné pro výrobu arabského chleba, pro kterou Libanon stále pšenici dováží.


2.6.2023

Finanční pomoc Světové banky Libanonu ve výši 300 milionů USD

Světová banka pošle v měsíci červnu 2023 částku 300 milionů dolarů do Libanonu, zemi, která prožívá jednu z nejhorších ekonomických a finančních krizí v historii.


26.5.2023

Hlavní město růží v Libanonu je další obětí hospodářské krize

Město Qasrnaba se nachází v údolí Beqaa, mezi městy Zahlé a Baalbek, a bylo po staletí označováno za hlavní město růží v Libanonu, s produkcí 95 % z celkové libanonské produkce.


19.5.2023

Libanon promarnil příležitost k posílení své ekonomiky

Rostlina konopí (marihuany) má ekonomický potenciál, pokud je vhodně využívána. V zanedbávané příležitosti, trvající několik desetiletí, nedokázaly orgány v Libanonu rozpoznat ekonomický potenciál pěstování konopí.


12.5.2023

Libanon je v roce 2023 na prvním místě v inflaci cen potravin

Podle publikované studie Světové banky se Libanon umístil v 1. kvartálu roku 2023 na vrcholu seznamu zemí s nejvyšší mírou inflace cen potravin na světě s nominální inflací cen potravin dosahujících 352 procent.


5.5.2023

Libanon – výrazná změna výpočtu DPH

Libanonská vláda v tomto týdnu vydala dekret, na jehož základě stanovila výpočet DPH v místní měně, a to z původních 15 tis. liber za USD na částku 87 tis. liber za 1 USD. Jedná se o téměř šestinásobný nárůst, což bude mít za následek velké zvýšení cen u dovozového zboží a služeb.


28.4.2023

Libanon získal zlatou medaili za nejlepší olivový olej na světě

Soutěž, která se konala v New Yorku, je jednou z největších a nejstarších soutěží kvality olivového oleje na světě a pravidelně se soutěže účastní více než tisíc výrobců olivového oleje z různých zemí světa.


6.4.2023

Dovoz brambor z Egypta v silné nelibosti libanonských farmářů

Řada libanonských farmářů se v tomto týdnu hlasitě ozvala proti vedení Ministerstva zemědělství Libanonu a oznámila svůj záměr stávkovat, pokud se země rozhodne opětovně dovézt na místní trh více egyptských brambor.


31.3.2023

Regionální setkání ministrů zemědělství v Sýrii

V tomto týdnu se v Sýrii uskutečnilo čtyřstranné setkání ministrů zemědělství Sýrie, Iráku, Libanonu a Jordánska.


24.3.2023

Japonský potravinový dar Libanonu

Japonsko v tomto týdnu poskytlo Libanonu nouzový dar ve výši 2 milionů amerických dolarů prostřednictvím Světového potravinového programu v reakci na zhoršení potravinové bezpečnosti v celé zemi, kterou zhoršila zejména pokračující ruská agrese proti Ukrajině.

zobrazit po