přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
2.12.2022

Aktivity zemí EU a FAO v Libanonu

Libanonský ministr zemědělství představil v tomto týdnu, za přítomnosti velvyslance Dánska v Libanonu, realizaci pilotního projektu pod názvem Zlepšení obživy a pracovních příležitostí prostřednictvím investic do rekultivace zemědělské půdy a vodních nádrží.


21.11.2022

Dostupnost potravin v Libanonu

Závislost Libanonu na dovozu potravin negativně ovlivňuje nestabilita globálních dodavatelských řetězců, což znatelně narušuje vytváření a udržování dostatečných potravinových zásob na celonárodní úrovni.


11.11.2022

Výskyt cholery v Libanonu

V reakci na vypuknutí cholery v Libanonu poskytla v těchto dnech Delegace EU v Libanonu, v rámci humanitárních programů EU, dar ve výši 800.000,- EUR.


4.11.2022

Pěstování aromatických a léčivých rostlin v Libanonu

Čím dál více farmářů se v Libanonu spoléhá na export jakožto zdroj příjmů, kdy mění pěstování aromatických rostlin z koníčka na podnikání. Velmi populární je v poslední době pěstování tymiánu, protože tato bylina nepotřebuje ke svému růstu kvalitní ornou půdu a kompost.


27.10.2022

Libanon aktivně podporuje své exportní aktivity

Po několika letech absence se Libanon v tomto roce opět aktivně účastnil mezinárodní potravinářské výstavy SIAL konané ve dnech 15. – 19. října 2022 v Paříži.


21.10.2022

Nová palivová alternativa v Libanonu v podobě tzv. olivových cihel

V Libanonu právě probíhá období sklizně oliv a lisování olivového oleje. Na místním trhu roste poptávka po olivovém odpadu, tzv. olivové rašeliny, která vzniká drcením oliv při výrobě olivového oleje.


14.10.2022

Libanon intenzivně hledá nové exportní trhy

Začátkem tohoto týdne navštívil ministr zemědělství Libanonu hlavní pěstitele jablek s cílem zjistit možnosti navýšení exportu a podpořit snahu pěstitelů najít konečné zákazníky na zahraničních trzích. Po jednáních s pěstiteli jablek obratem podnikl pracovní cestu do Sýrie, Jordánska a Iráku.


7.10.2022

Vinná banka – nový zemědělský projekt v Libanonu

Projekt vinné banky (Grape Bank) vznikl nově pod záštitou Ministerstva zemědělství Libanonu. Pořádá odborné semináře a praktické ukázky pěstování vinné révy s cílem poskytovat libanonským farmářům know-how o způsobech sázení, zavlažování, prořezávání a zejména o aplikaci pesticidů.


30.9.2022

Velmi dobrá sklizeň hroznů vinné révy v Libanonu

Suché a slunečné klima společně s vápencovou půdou vytváří ideální podmínky pro pěstování vinné révy. Zasněžené hory Libanonu a Anti-Libanonu hraničící se Sýrií poskytují vhodné podmínky vysoko položeným vinicím v nadmořské výšce kolem 1000m.n.m.


23.9.2022

Ministerstvo zemědělství Libanonu aktivně hledá možnosti zlepšení postavení malých farmářů

Pomocí nového podpůrného programu se Libanon snaží poskytovat nezbytné vybavení včetně omezené finanční pomoci. Zejména organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) staví do popředí své aktivity na podporu malých rodinných farem.

zobrazit po