přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Pokrmy v retortových sáčcích v Japonsku

13.1.2023

Ósacká potravinářská firma Otsuka Foods obdržela v lednu certifikát Guinessovy knihy rekordů za nejdéle prodávanou značku kari pokrmů v retortových sáčcích na světě.

Společnost Otsuka Foods uvedla svou značku Bon Curry na trh v únoru 1968 se sloganem „nikdo to nezkazí“, protože příprava spočívá v pouhém ohřátí sáčku v horké vodě. Jednalo se o vůbec první potravinářský výrobek v retortovém balení v prodeji na světě. Díky technologii, která umožnila uchovávat výrobky při pokojové teplotě po delší dobu, si toto kari získalo příznivce díky pohodlné přípravě jako hotové jídlo, které lze přichystat za 3 minuty. Počínaje rokem 2003 bylo také možné ohřívat v mikrovlnné troubě, aniž by bylo nutné odstranit obal.

V Japonsku jsou veškerá hotová jídla včetně retortových velmi oblíbená. V současné době jsou hitem retortové pokrmy vyrobené dle zahraničních receptů. Například v době mistrovství světa ve fotbale v Kataru v loňském roce, firma Matsuhara Shokuhin, se kterou ZÚ Tokio spolupracuje na vývoji prvního českého pokrmu, úspěšně prodávala retortové pokrmy zahraničních kuchyní v supermarketech ve specializovaných koutcích. Jako první český pokrm v retortovém balení pro japonský trh byla vybrána česneková polévka, která bude do prodeje uvedena ke konci letošního roku. Propagace proběhne také prostřednictvím kulinářských show na televizním kanále Fuji a na Youtube. Možné bude také využít nabídky propagace České republiky, naší kuchyně a potravin na Aoyamské univerzitě v Tokiu například týdnem české kuchyně v menze a přednáškami pro studenty.

 

Zpracoval:

Irena Leopoldová

zemědělská diplomatka velvyslanectví ČR v Tokiu

Mobil: ČR: +420 773 743 880, E-mail: irena_leopoldova@mzvcz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem