přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Pivovar Kirin reaguje na výzvu WHO

12.8.2022

Společnost Kirin Holdings, druhý největší japonský pivovar a zároveň významný odběratel českého chmele, plánuje v souvislosti se sílícími tlaky na regulaci odvětví alkoholických nápojů expanzi do sektoru doplňků stravy.

Kirin je prvním z velkých hráčů, který představil své plány poté, co Světová zdravotnická organizace (WHO) v květnu tohoto roku vyzvala výrobce alkoholu k dodržování přísnějších pravidel digitálního marketingu, který využívají k propagaci svých výrobků. WHO vyzvala vlády k mezinárodní spolupráci podobně jako dříve u tabákových výrobků s cílem snížit spotřebu tabáku omezením prodejních míst i reklamy na ně. Přístup Kirinu je v kontrastu s přístupy konkurentů Anheuser-Busch InBev a Asahi Group Holdings, ti do divizí alkoholu a piv naopak investují a rozšiřují je.

Kirin si jako nový segment růstu vybral výrobu farmaceutických přísad a doplňků stravy. Plánuje v příštím desetiletí dosáhnout tržeb v oblasti „zdravých doplňků stravy“ ve výši 500 mld jenů (100 mld Kč). Provozní zisk společnosti Kirin v roce 2021 klesl oproti předchozímu roku o 32 % na 68 mld jenů (14 mld Kč) poté, co v důsledku pandemie klesl prodej piv na domácím trhu a společnost prodala své australské mlékárenské a nápojové divize. Společnost Kirin si je jistá svým potenciálem v oblasti doplňků stravy, protože trh roste a tyto produkty se vyrábějí pomocí fermentační technologie, kterou Kirin využívá při výrobě piva.

Podle marketingové výzkumné společnosti Facts & Factors Research se očekává, že celosvětový trh s doplňky stravy poroste díky zvyšujícím se příjmům a povědomí spotřebitelů od roku 2028 každoročně o 8,9 % až nakonec dosáhne hodnoty 307 mld. dolarů ročně.

Zdroj: The JapanTimes

 

Zpracovala:
Irena Leopoldová
zemědělská diplomatka velvyslanectví ČR v Tokiu
Mobil: ČR: +420 773 743 880, E-mail: irena_leopoldova@mzvcz {irena_leopoldova@mzvcz } 

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem