přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
3.12.2021

V Japonsku proběhla výstava inovací v zemědělství Agribusiness Creation Fair za CZ účasti

Ve dnech 24. – 26. listopadu 2021 se v Tokijské výstavní hale Big Sight uskutečnil 18. ročník výstavy Agribusiness Creation Fair. Jedná se o výstavu pořádanou Ministerstvem zemědělství, lesnictví a rybářství s cílem prezentovat poslední výsledky výzkumu v zemědělském, lesnickém a potravinářském sektoru.


26.11.2021

Japonští farmáři čelí zdražování vstupů

Japonští farmáři jsou tuto zimu vystaveni hrozivým problémům. Vzrůstající ceny ropy způsobují zdražování veškerých vstupů vyrobených z této suroviny. Stejně jako ceny hnojiv a krmiva.


19.11.2021

Nové prodejní automaty proti plýtvání potravinami v Japonsku

Japonsko je známé prodejními automaty, které lze najít doslova na každém rohu. V těchto automatech je možné si zakoupit nejčastěji nealkoholické nápoje, polévky, zmrzlinu, ale také vejce, palačinky, tousty a další výrobky.


12.11.2021

Částečné uvolnění podmínek pro vstup do Japonska

V souvislosti s plánovanou účastí MZe na mezinárodním veletrhu FOODEX JAPAN 2022 přináším informaci ohledně nových opatření pro vstup do Japonska.


5.11.2021

Nedostatek kuřecího masa a dalších komodit v Japonsku

Japonští zákaznicí mohou sledovat následky rozpadu globálních dodavatelských řetězců i na vlastních talířích.


29.10.2021

Japonsko hledá firmy pro zásobování ve vesmíru

Japonská vláda hledá potravinářské firmy a technologické společnosti, s cílem zahájit výzkum a vývoj pro zajištění udržitelného zdroje potravin na Měsíci. Vláda se tak snaží povzbudit soukromý sektor, aby vstoupil do vesmírného byznysu.


15.10.2021

Japonská vláda zvedá ceny importované pšenice

Ceny pěti nejvýznamnějších značek pšenice dovážených japonskou vládou a následně prodávaných do soukromých mlynářských společností se navýší v průměru o 19 %. Dle rozhodnutí Ministerstva zemědělství se navýšení týká období od října 2021 do března 2022.


1.10.2021

Jeden z největších japonských pivovarů přichází s alkoholovou novinkou

Pivovar Sapporo uvádí na trh současný světový hit mezi alkoholickými nápoji hard seltzer neboli „alkoholickou sodu“, která se zrodila v USA před pár lety. Firma Sapporo se tak chce zaměřit na segment nápojů s nižším obsahem alkoholu konzumovaným doma. Nápoje budou k dostání v supermarketech i maloobchodních řetězcích po celém Japonsku. S vývozem do zahraničí pivovar prozatím nepočítá.


24.9.2021

EU zmírní dovozní podmínky pro zemědělské produkty z Japonska, USA již omezení zrušilo

V pondělí 20. září 2021 Evropská unie zveřejnila tiskovou zprávu o změnách v nařízení o dovozu potravin z Japonska. Od 10. října 2021 tak zmírní opatření omezující dovoz japonských potravin z oblastí zasažených havárií jaderné elektrárny ve Fukušimě.


17.9.2021

Jak drahé je Tokio

V žebříčku nákladnosti života se Tokio pravidelně umisťuje na špici nebo v první pětici nejdražších měst světa. Nedávný průzkum Mercer Cost of living, který porovnal výdaje na bydlení, dopravu, stravování atd. ve 209 městech v pěti světadílech, se japonské Tokio umístilo na čtvrtém místě za Bejrútem.

zobrazit po