přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
6.5.2022

Japonská vláda usiluje o zvýšení vývozu ovoce po moři

Pro naplnění cíle zvýšení vývozu zemědělských komodit a potravin, který si japonská vláda předsevzala, nyní přišla s projektem podpory námořní přepravy z přístavu Hanshin, který zahrnuje přístavy Ósaka a Kóbe.


29.4.2022

Japonské zemědělce zasáhly vyšší ceny obilí a hnojiv

Z důvodu pokračující ruské agrese na Ukrajině a slábnoucího jenu rostou ceny obilí, hnojiv a dalších vstupů do zemědělské prvovýroby v Japonsku.


22.4.2022

3D tištěné maso a roboti loupající banány v Japonsku

Kjótský výrobce přístrojů pro jemnou mechaniku Shimadzu Corp. plánuje ve spolupráci s Ósackou univerzitou a tokijskou konzultační společností Sigmaxyz Inc. využít technologii 3D tisku k výrobě umělého masa, tedy masa produkovaného pomocí umělého pěstování živočišných buněk.


14.4.2022

Vysoké náklady na suroviny a slabý jen ohrožují zotavení japonské ekonomiky pandemie

Zotavování Japonska z hospodářských následků po pandemii nyní stojí na křižovatce, protože prudce rostoucí ceny surovin způsobené válkou na Ukrajině, umocněné slabým jenem se začínají projevovat na náladě v podnikatelské sféře.


8.4.2022

Důsledky ruské invaze na japonský rybářský průmysl

Ruská invaze na Ukrajinu negativně ovlivňuje japonský rybářský průmysl, neboť doposud nebyl stanoven harmonogram dvoustranných jednání o rybolovu lososů, pstruhů a dalších druhů ryb. Kvůli obavám o dodávky se očekává také nárůst cen dovážených ruských mořských produktů. Dopad ruské vojenské agrese se tak dotkne i japonských domácností.


1.4.2022

Snaha o dekarbonizaci: Japonské podniky se zaměřují na biopaliva

Provozovatelé japonských restaurací a výrobci potravin se snaží o využití použitého fritovacího oleje a potravinového odpadu jako biopaliva. Jde nejen o účinný způsob recyklace kuchyňského odpadu, ale také o prostředek přispívající k dekarbonizaci dodavatelských a výrobních procesů a nově o snížení závislosti na surovinách pocházejících z Ruska.


25.3.2022

Japonská vláda zvýší ceny dovážené pšenice o 17 %

Ministerstvo zemědělství Japonska oznámilo, že od 1. dubna 2022 navýší ceny dovážené pšenice, kterou prodává soukromému sektoru o 17,3 %, čímž se přiblíží k 14letému maximu. Podle japonského ministerstva zemědělství bude průměrná cena pšenice v období od dubna do září činit 626 USD za tunu.


18.3.2022

Veletrh FOODEX JAPAN nabídl příležitosti pro české výrobce potravin v Japonsku

České potraviny a nápoje se ve druhém březnovém týdnu úspěšně prezentovaly na nejvýznamnějším potravinářském veletrhu v Japonsku FOODEX JAPAN 2022. Při svých téměř 126 mil. obyvatel je Japonsko čtvrtým největším dovozcem potravin na světě a největším importérem masa.


4.3.2022

Japonská ekonomika reaguje na růst cen komodit v důsledku krize na Ukrajině

Člen rady japonské centrální banky - Bank of Japan J. Nakagawa ve čtvrtek zopakoval odhodlání banky udržet měnovou politiku ultralevnou a zdůraznil, že aby bylo zvyšování cen udržitelné, musí mzdy růst souběžně s inflací.


25.2.2022

Čína se poprvé stala největším dovozcem japonských potravin

Čína se loni poprvé stala největším dovozcem japonských potravinářských výrobků a sesadila z trůnu dlouholetého lídra Hongkong.

zobrazit po