Rozmach automatů s mraženými potravinami v Japonsku
Japonsko je zemí prodejních automatů. Ty nápojové, které tvoří více než 50 % všech automatů, jsou rozmístěny doslova na každém kroku. Kromě konkurenčních obchodů s rychlým občerstvením se toto odvětví potýká s nedostatkem personálu doplňující prodávané produkty.
Hranolky jsou v Japonsku nedostatkovým zbožím
Více než šest měsíců trvající nedostatek amerických hranolků přiměl japonské restaurace, aby hledaly náhradu v Číně. Mnohé restaurace nyní dokonce vyřazují tuto položku z jídelníčku.
Japonské producenty mléka zasáhl slabý jen
Podle průzkumu japonské Rady pro mléko a mléčné produkty více než 90 % chovatelů mléčného skotu uvedlo, že se potýkají s finančními problémy. Důvodem je neustále oslabující jen a klesající poptávka po mléčných výrobcích v souvislosti s pandemií.
Senzor monitorující přepravu vína v Japonsku
Japonská společnost vyvinula elektronický senzor monitorující teplotu a vlhkost během přepravy vína. Senzor tenký jako papír, který je vybaven displejem a napájen lithium-iontovou baterií vyvinula společnost NGK Instulators.
Filipíny žádají lepší ceny za své banány prodávané v Japonsku
Filipínská vláda požádala maloobchodníky a zákazníky v Japonsku, které je jejich největším exportním trhem, aby se smířili s vyššími cenami filipínských banánů.
Japonští výrobci piva recyklací odpadu získávají nové výrobky
Pivovar Sapporo, jeden ze čtyř hlavních pivovarů v Japonsku a také významný odběratel českého chmele, zahájil produkci výrobků zdánlivě nesouvisejících s pivem - džínů. Na výrobu džínoviny používá mláto, chmelové stonky a listy, tedy odpad získaný během vaření piva.
Japonská vláda zavede dotace na snížení nákladů v zemědělství
Japonská vláda tento týden oznámila, že v souvislosti s prudkým růstem cen z důvodu ruské invaze na Ukrajinu, představí nový dotační titul, jehož cílem je snížit náklady na zemědělskou produkci o 10 %.
Kvůli vysokým cenám pšenice přecházejí japonští zemědělci z rýže na pšenici
Podle průzkumu japonské vlády plánuje v letošním roce více japonských zemědělců snížit produkci rýže a přejít na pěstování pšenice a sóji. Důvodem jsou rostoucí ceny obilí způsobené ruskou válkou na Ukrajině.
Rýžová mouka v Japonsku jako alternativa za pšeničnou
Po ruské invazi na Ukrajinu, která způsobila celosvětový nárůst cen pšenice, se japonský potravinářský průmysl více zaměřuje na rýži jako možnou náhradu při výrobě mouky.
Pohanka nedostatkovým zbožím v Japonsku
Vzhledem k tomu, že Rusko je významným dovozcem pohanky do Japonska, zpožděné dodávky ještě více ztížily situaci japonských restaurací a obchodů s nudlemi soba, které již nyní trpí celosvětovým nárůstem cen komodit v kombinaci s propadem japonského jenu.