přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
24.3.2023

Opatření proti rozsáhlému vybíjení kvůli ptačí chřipce v Japonsku

Velkochov slepic v regionu Tohoku na severu Honšú rozdělí své chovy do skupin, aby zmírnil šíření ptačí chřipky v souvislosti s výskytem této vysoce patogenní choroby v Japonsku.


3.3.2023

Japonský papír z mláta

S rostoucím zájmem o řemeslná piva řeší japonské pivovary otázku, jak využít zbytky ze sladu, které vznikají při výrobě piva.


24.2.2023

Růst vývozu japonského ovoce

Dle statistik vývozu zemědělských produktů japonského Ministerstva zemědělství v roce 2022 se na prvním místě dle meziročního nárůstu v hodnotovém vyjádření umístilo kaki. Ovoce obecně obsadilo více než polovinu z prvních deseti míst v pomyslném žebříčku.


17.2.2023

Japonské suši řetězce se mění

Velké japonské řetězce s running suši zvyšují kontrolu svých výrobků poté, co se v poslední době na sociálních sítích objevila řada videí, které ukazují znepokojivé chování zákazníků například olizující láhve se sójovou omáčku nebo nádobí určené pro ostatní strávníky. Pro toto nevhodné chování se nově zavedl pojem „suši terorismus“.


10.2.2023

Letecké palivo ze dřeva v Japonsku

Skupina společností vedená Nippon Paper Industries plánuje v Japonsku produkovat bioetanol ze dřeva pro výrobu udržitelného leteckého paliva. Očekává se, že investice do projektu dosáhnou desítek miliard jenů a výroba bude zahájena v roce 2027.


3.2.2023

Nově prodejní automaty s velrybím masem v Japonsku

Japonská velrybářská společnost Kyodo Senpaku minulý týden v Jokohamě představila prodejní automaty nabízející velrybí sašimi, velrybí steaky a velrybí slaninu.


27.1.2023

Japonsko bude dotovat výrobu hnojiv

Japonsko chce zvýšit domácí produkci hnojiv, aby posílilo ekonomickou bezpečnost v situaci, kdy ceny hnojiv ve světě rostou v důsledku války na Ukrajině.


20.1.2023

Nárůst prodeje piva velkých pivovarů v Japonsku

Tři ze čtyř hlavních japonských pivovarů zaznamenaly v roce 2022 oproti předchozímu roku nárůst prodeje piva a pivních nápojů.


13.1.2023

Pokrmy v retortových sáčcích v Japonsku

Ósacká potravinářská firma Otsuka Foods obdržela v lednu certifikát Guinessovy knihy rekordů za nejdéle prodávanou značku kari pokrmů v retortových sáčcích na světě.


6.1.2023

Japonský agrární vývoz opět rekordní

Předpokládá se, že japonský vývoz zemědělských produktů a potravin dosáhne za loňský rok rekordních výsledků. Toho bude dosaženo díky oslabení jenu a oživení světové poptávky, podpořené ustupujícími obavami z pandemie.

zobrazit po