přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
10.9.2021

Brazílie pozastavila kvůli BSE vývozy hovězího do Číny

V sobotu 4. září 2021 oznámilo brazilské ministerstvo zemědělství dva případy atypické bovinní spongiformní encefalopatie (BSE) ve dvou různých státech federace, Minas Gerais a Mato Grosso. Vzhledem k tomu, že se jedná o spontánně se vyskytující formu onemocnění, nehodlá Světová organizace pro zdraví zvířat (OIE) měnit status Brazílie jako země s minimálním rizikem nákazy BSE.


3.9.2021

Čínské firmy začínají financovat veřejně prospěšné projekty a rozvoj venkova

V souvislosti s nedávnými kroky čínské vlády omezujícími činnost technologických gigantů čínský prezident Xi Jinping prohlásil, že je potřeba regulatorně zajistit lepší redistribuci bohatství a limitovat nadměrně vysoké příjmy. Od velkých firem má být požadováno, aby více přispívaly na projekty zvyšující veřejné blaho.


27.8.2021

Rychle rostoucí trh s pet foodem v Číně

Čínský trh s pet foodem se momentálně nachází ve fázi rychlého rozvoje. Trh s potřebami pro domácí mazlíčky dosáhl v roce 2020 hodnoty 206 miliard RMB, což představuje 2% nárůst oproti roku 2019. Hlavní segment tohoto trhu představují potřeby pro chov koček a psů, kde šlo v meziročním srovnání vypozorovat zajímavé změny.


13.8.2021

Čína bojuje s variantou delta

Čína, která od začátku pandemie udržuje strategii nulové tolerance COVID-19 spojenou s přísnými podmínkami pro vstup do země, masivními karanténami a testováním, se v současnosti potýká s vlnou koronaviru varianty delta. Větší rychlost přenosu viru představuje značnou výzvu pro podchycení jeho dalšího šíření.


6.8.2021

Čínské úřady si došláply na platformy pro rozvoz jídel

V posledních letech se v Číně mohutně rozvíjel prodej zboží a služeb přes internet, což bylo možné pozorovat i v potravinářském sektoru a u rozvozu hotových jídel. Nemalý vliv na to má samozřejmě i pandemie COVID-19.


30.7.2021

Ceny vepřového v Číně v první půli roku prudce klesaly

Od začátku roku spadly v Číně ceny prasat až na polovinu, čímž se stala domácí produkce levnější než import. Důvodem je zvyšování počtů chovaných kusů a navyšování nabídky.


23.7.2021

Čína v souvislosti s povodněmi neočekává pokles zemědělské produkce

Provincie Henan ve střední Číně se v současnosti potýká s výrazným náporem přívalových dešťů a povodní, které si již vyžádaly ztráty na lidských životech. Přírodní pohroma narušila zásobování a některé oblasti momentálně sužuje nedostatek potravin, zasaženy jí byly i zemědělské plochy, ale oficiální média odmítají, že mohlo dojít k významným ztrátám na úrodě.


21.5.2021

Čína zintenzivňuje nákupy obilí z USA

Očekávaný růst chovů prasat v Číně zvedá poptávku po surovinách pro výrobu krmiv. Pro marketingový rok 2021/2022 se předpokládá, že Čína v zahraničí nakoupí 26 milionů tun kukuřice.


7.5.2021

Čína během dubna dovezla 922 tisíc tun masa

Podle dat zveřejněných Generální správou cel Čínské lidové republiky dovezla Čína pouze za měsíc duben 922 tisíc tun masa, což představuje meziroční nárůst o 6,9 %.


30.4.2021

Čína se obává přílišné závislosti na dovozu krmiv

Důraz na potravinovou soběstačnost a zabezpečení je jedním z ústředních motivů současné čínské politiky. Experti však poukazují na to, že hlavním rizikem pro zajištění dostatečného množství potravin pro národ s 1,4 miliardou lidí je přílišná závislost na dovozu krmiv pro hospodářská zvířata a plodin, jako jsou sójové boby a kukuřice, využívaných k jejich výrobě.

zobrazit po