přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
Datum konání: 13.12.2021  13:00 – 15:00

Pozvánka na webinář "ČÍNA – nové požadavky na registraci producentů potravin exportovaných do ČLR“

Od 1. ledna 2022 vstupují v platnost dvě nová opatření Generálního ředitelství cel ČLR (GACC), která výrazně upravují podmínky pro vývoz potravin do Číny dle míry jejich…


3.12.2021

Čína se připravuje na meteorologický jev „La Niña“

La Niña představuje opak známějšího meteorologického jevu El Niño a očekává se, že se v Číně během nadcházející zimy a jara projeví neobvykle nízkými teplotami a vytrvalými suchy.


26.11.2021

I přes růst cen vstupů chce Čína udržet stabilní ceny potravin

Ačkoli v Číně v nedávné době došlo vlivem nepříznivých klimatických jevů k několikanásobnému zvýšení cen zeleniny, čínské úřady prohlásily, že jsou schopny udržet ceny potravin a zboží denní potřeby v rozumných mezích.


24.11.2021

Podmínky exportu potravin do Číny od 1. 1. 2022 a interpretace vyhlášek č. 248 a č. 249

Od 1. ledna 2022 vstupují v platnost opatření, která upravují podmínky pro vývoz potravin do Číny. Největší změnou je povinná registrace producentů potravin lišící se v závislosti na míře „rizikovosti“ vyvážených produktů.


12.11.2021

Vývoz mražených potravin z Číny ohrožen koronavirem

Čína se v současnosti potýká s vlnou covid-19, která sice není do počtu případů nijak závažná, za čtvrtek bylo v celé zemi nahlášeno 79 nových případů, ale v kontextu nadále držené politiky nulové tolerance covid-19 se jedná o nepřípustný stav.


5.11.2021

Čínské úřady doporučují občanům vytvořit si zásoby

Čínské ministerstvo obchodu tento týden zveřejnilo data dokládající, že ceny potravin v Číně stoupaly každý říjnový týden. Nejvýrazněji rostou ceny zeleniny, jejichž produkce byla poznamenána nepřízní počasí ve významných produkčních oblastech.


29.10.2021

Ceny zeleniny v Číně překonávají ceny masa

Čínské noviny China Daily zveřejnily zprávu, že v hlavním městě Číny Pekingu došlo v období od 1. do 25. října k výraznému nárůstu průměrné velkoprodejní ceny zeleniny, a to o téměř 40 %.


8.10.2021

Energetická krize se v Číně podepisuje na zemědělské produkci

Čína se momentálně, obdobně jako Evropa, potýká s energetickou krizí zapříčiněnou vysokou cenou komodit a snahou čínské vlády naplnit své klimatické cíle. Důsledkem je, že mnohé podniky musí omezovat svou činnost, ale energetické výpadky zaznamenávají i běžní obyvatelé v mnoha oblastech Číny. Odborníci v reakci na nastalou situaci snižují své odhady růstu čínského HDP pro letošní rok.


24.9.2021

Čínský mlékárenský gigant Yili zaznamenal výrazný růst zisku

Již delší dobu se dá pozorovat, že obavy z covid-19 v Číně povzbudily zájem spotřebitelů o zdravotní benefity spojené s konzumací mléčných produktů, což se projevuje zvýšenou poptávkou. Dokládají to i data zveřejněná hlavními čínskými producenty.


17.9.2021

Významné čínské veletrhy opět i v prezenční formě

Jako důkaz úspěšného boje proti pandemii covid-19 prezentuje Čína obnovení prezenční formy významných veletrhů. Jedním z nejvýznamnějších čínských veletrhů je China Import and Export Fair známější pod názvem Canton Fair, který je od roku 1957 pořádán v jihočínském městě Kanton (Guangzhou).

zobrazit po