přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
26.5.2023

Výstupy webináře o exportu mlékárenských produktů do Číny

Dne 24. května 2023 se pod taktovkou EU SME Centre uskutečnil webinář zaměřený na vývoz mlékárenských produktů do Číny, na jehož organizaci se podílelo i Velvyslanectví ČR v Pekingu.


19.5.2023

Návody pro vývozce potravin se zdravotními benefity a mléčných produktů do Číny

EU SME Centre je speciálním neziskovým projektem EU v Číně, jehož cílem je poskytovat informační a poradenské služby malým a středním podnikům z EU při realizaci jejich komerčních aktivit v Číně.


12.5.2023

První zásilka jihoafrické kukuřice doputovala do Číny

Začátkem května do Číny doputovala první zásilka krmné kukuřice z Jihoafrické republiky o celkovém objemu 53 tisíc tun. Importérem této zásilky je státem vlastněná společnost COFCO, největší čínský producent potravin, která již uzavřela dlouhodobé smlouvy s 43 jihoafrickými pěstiteli kukuřice.


5.5.2023

Čínský trh se zmrzlinou roste a diverzifikuje se

Analytici trhu v Číně očekávají, že místní trh se zmrzlinou čeká v blízké budoucnosti velký boom. Firma zaměřená na průzkumy trhů Mintel Group uvádí, že prodeje balené zmrzliny v Číně dosáhly v roce 2021 hodnoty 46,1 miliard RMB (141 mld. Kč), což představovalo 8,3procentní meziroční nárůst, zatímco objem maloobchodních prodejů vzrostl o 5,3 procent.


28.4.2023

Čína vyvinula levnou metodu pro extrakci bílkovin z čajových listů

Zpravodajský server South China Morning Post uveřejnil zprávu o úspěchu čínských vědců při extrakci bílkovin z využitého zeleného čaje. Za úspěchem stáli výzkumníci z Institutu potravinových věd a technologií při Univerzitě ve Fuzhou nacházející se v provincii Fujian, jedné z největších produkčních základen čaje.


21.4.2023

Čínští vědci vyšlechtili novou odrůdu řepky olejky

Čínská akademie zemědělských věd tento týden oznámila průlom na poli výzkumu domácího pěstování řepky olejky. Na svých experimentálních polích v jihovýchodní Číně v provincii Jiangxi vypěstovali novou odrůdu řepky v kratším čase a s vyššími výnosy.


14.4.2023

Třetí ročník China International Consumer Products Expo na Hainanu

V pondělí 10. dubna byl v Haikou, hlavním městě čínské ostrovní provincie Hainan, slavnostně zahájen třetí ročník veletrhu China International Consumer Products Expo, zkráceně označovaného jako Hainan Expo.


6.4.2023

Čínsky trh s rostlinnými náhražkami masa zaznamenává další růst

Poradenská společnost REACH24H zveřejnila na své platformě Chemlinked nový report analyzující situaci na čínském trhu s potravinami na rostlinné bázi. Převážně se zaměřuje na rostlinné náhražky mléčných a masných produktů.


31.3.2023

Potíže se sušeným mlékem na čínském trhu

Problémy producentů sušeného mléka začaly již v minulém roce, kdy poptávku utlumily proticovidové restrikce, rostoucí náklady na výrobu, ale i klesající porodnost, která vede k poklesu zájmu o dětskou výživu.


17.3.2023

Africký mor prasat nadále ovlivňuje čínskou produkci vepřového

Nákaza v Číně největší měrou řádila v letech 2018–2019, ale příležitostně se stále znovu objevuje. Reuters uvádí, že počty nových případů AMP vyskočily koncem ledna po oslavách čínského nového roku a během jednoho měsíce se řádově vyrovnaly s celým rokem 2022.

zobrazit po