přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.
zobrazit po
16.9.2022

Čína snižuje obsah sóji a kukuřice v krmivech

Nová zpráva vydaná China Feed Industry Association uvádí, že za účelem zvýšení vlastního potravinového zabezpečení, snížila Čína obsah kukuřičného a sójového šrotu v krmných směsích.


9.9.2022

Francie a Čína prohlubují spolupráci ve vinařství

Provincie Ningxia na severozápadě Číny v současnosti představuje jeden z nejvýznamnějších čínských vinařských regionů. Pěstování vinné révy se v této provincii rozmohlo v 80. letech minulého století, i když k jejímu samotnému zpracování na finální produkt zpočátku docházelo v jiných vinařsky rozvinutějších oblastech.


2.9.2022

Pokračuje sucho v Číně

V úterý 30. srpna označilo čínské ministerstvo vodních zdrojů situaci se suchem v povodí Dlouhé řeky za vážnou. Některé oblasti se již dočkaly úlevy v podobě deště a oblasti při horním toku řeky by měly dle předpovědi během září zaznamenat nadprůměrné srážky.


19.8.2022

Sucho ohrožuje úrodu v jižní Číně

Potravinové zabezpečení Číny čelí v současnosti novým hrozbám v podobě nepříznivých klimatických vlivů ve významných zemědělských oblastech. Oblasti Číny ležící v povodí Dlouhé řeky již dva měsíce sužují vysoké teploty a nejnižší úroveň srážek za posledních šest dekád, což vyústilo v dlouhotrvající sucha.


12.8.2022

Stabilní čínská poptávka po hovězím, horší pozice skopového

Dle údajů zpravodajského webu The Cattle Site importovala Čína během první poloviny letošního roku 3,5 milionu metrických tun masa, ve srovnání s prvním pololetím minulého roku se jedná téměř o 32% propad. Důvodem jsou zejména nižší dovozy vepřového masa.


29.7.2022

Report o čínských spotřebitelských trendech u importovaného zboží v roce 2022

Autorem reportu je Výzkumný institut pro spotřební a průmyslový rozvoj spadající pod giganta čínského sektoru e‑commerce, JD.com. Data, se kterými report pracuje, vychází pouze ze statistik prodejů přes JD.com, díky široké základně uživatelů však dobře vykreslují celočínské trendy.


15.7.2022

Čína zmírnila kontroly na covid-19 u importovaného zboží

Státní zdravotnická komise Číny zveřejnila oznámení o zmírnění režimu pro kontroly zboží na covid-19.


1.7.2022

Sektor rychloobrátkového zboží v Číně v roce 2021 a vyhlídky pro letošní rok

Poradenská firma Bain & Company společně s Kantar Worldpanel zpracovaly report zabývající se čínskými spotřebitelskými trendy v sektoru rychloobrátkového spotřebního zboží.


17.6.2022

Čína hlásí bohatou sklizeň pšenice

Čínské státní noviny Global Times v průběhu tohoto týdne zveřejnily zprávu, že v současnosti probíhající sklizeň ozimé pšenice zatím předčila očekávání. Doposud byla sklizena úroda na téměř 16 milionech hektarů, což představuje 78,5 % celkové oseté plochy.


10.6.2022

Očekávaný vývoj čínského mlékárenského trhu v letošním roce

Americké ministerstvo zemědělství (USDA) ve své nové výhledové zprávě pro čínský mlékárenský sektor odhaduje, že díky rostoucímu počtu dojnic s lepší genetickou výbavou a zvýšené efektivitě dosáhne Čína v letošním roce produkce mléka ve výši 39,65 milionů tun, o 4,5 % více než v roce 2021.

zobrazit po