přechod na části stránky

Upozornění:
Používáte prohlížeč IE verze 6. Od 1. června 2012 nebude možné se s tímto prohlížečem do prostředí eAGRI přihlásit. Proveďte upgrade na IE verze min. 7 nebo použijte jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox nebo Google Chrome). Další informace zde.

Mezinárodní veletrh VIV MEA v SAE po ročním odložení zářil

26.11.2021

Ve dnech od 23. do 25. listopadu 2021 proběhl v Abú Dhabí další ročník známého veletrhu VIV, který se specializuje především na farmaření a živočišnou výrobu.

Veletrh tentokrát zabral více jak 17 000 metrů čtverečních plochy a představil přes 500 vystavovatelů z více než 40 zemí. Z České republiky byly na svých stáncích nebo přes místního distributora minimálně 4 firmy, na které jsem narazil a několik dalších firem veletrh alespoň navštívilo skrze své obchodní zástupce. 

Největší národní zastoupení měla Francie a Spojené státy americké, které reprezentovaly desítky firem. Akce byla doprovázena několika konferencemi a doprovodným online programem se sektorově zaměřenou tématikou od krmiv, chovu, genetiky, drůbežářství po marketing nebo akvakulturu.

I když je v Abú Dhabí povoleno navštívit veletrhy pouze očkovaným a každý den veletrhu se každý musí prokázat testem PCR ne-starším 72 hodin, byla návštěvnost docela vysoká. Je sice pravdou, že oproti veletrhům v Dubaji, kde stačí pouze test PCR, je obsazenost veletrhů v hlavním městě Abú Dhabí výrazně nižší. Na druhou stranu mě každá česká firma, se kterou jsem měl na veletrhu VIV možnost mluvit, ujistila, že se VIV vyvíjel velmi dobře, a dokonce překonal všechna očekávání. To podporuje celkový trend veletrhů letošního podzimu ve Spojených arabských emirátech. Především díky pauze loňského roku a také z důvodu, že okolní země jako Saúdská Arábie, Omán nebo Katar všechny veletrhy letos zrušily. Proto návštěvnost především z těchto okolních zemí převyšuje všechny minulé ročníky. 

Za necelé dva týdny bude probíhat v Dubaji veletrh AGRA Middle East, který se věnuje podobné tématice, jako VIV MEA. Dokonce některé z českých firem tyto veletrhy střídají a vybírají si, na který z nich vyrazí. Bude tedy velmi zajímavé porovnat nejenom návštěvnost, ale i vystavující firmy.

 

Zpracoval:
Lukáš Zamrzla
Zemědělský diplomat velvyslanectví ČR v Abú Dhabí
Mobil:+ 420 602 768 207, E-mail: lukas_zamrzla@mzvcz

  • Tisk stránky
  • Poslat e-mailem